שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מערכות בטיחות: לא בחינם כמובטח, כן בהנחה שנתית
  ההנחות באגרת הרישוי לבעלי רכב שיתקינו מערכות בטיחות מתריעות נכנסו לתוקף לאחר אישור פרסומן ברשומות. חינם כמובטח על-ידי השר כץ זה לא, אבל גובה ההנחה עומד על 1,500 שקלים

  כשנתיים לאחר ששר התחבורה ישראל כץ הודיע במפתיע כי יאפשר התקנת מערכות בטיחות בכלי רכב משומשים בחינם, ניתן החל מהיום (ב') לקבל הנחה מצטברת של 1,500 שקלים על אגרת הרישוי לאורך שלוש שנים בתמורה להתקנת מערכת שכזו. כל זאת לאחר ששר האוצר משה כחלון חתם על התקנות וועדת הכספים אישרה אותן.

   

  מערכות הבטיחות יסייעו למנוע (צילום: ישראל יוסף)
  מערכות הבטיחות יסייעו למנוע(צילום: ישראל יוסף)

   

  ההנחה שנכנסה לתוקפה היום ומצטרפת להטבה הקיימת זה ארבע שנים במס קניית רכב חדש עם מערכות דומות, מתייחסת לכלי רכב פרטיים ומסחריים עד 3.5

  טון משנת ייצור 2000 ומעלה בבעלות פרטית. יש להזכיר כי כלי רכב שעלו על הכביש לאחר ה-1 במאי 2017, אינם זכאים להנחה על המערכת המתריעה על סטייה מנתיב או קרבה מסוכנת. התקנת המערכת תוך חודשיים ממועד חידוש הרישיון, תזכה את הרכב באגרת רישוי מוזלת. התקנה לאחר מכן תזכה בהנחה רק באגרת השנה שלאחר מכן. החל ב-1.1.2018 יחוייב כל רכב חדש שיעלה על הכביש להצטייד במערכות אלה לפחות.

   

  בניגוד לתכניתו המקורית של כץ, אשר הבטיח כי המערכות יותקנו ללא כל תשלום, לפי התקנה החדשה תחולק ההנחה בגובה 1,500 שקלים לשלוש פעימות, כאשר בשנתיים הראשונות יזכו בעלי רכב להנחה של 700 שקלים באגרת הרישוי, ולהנחה נוספת של 100 שקלים בשנה השלישית. לדברי משרד התחבורה, שלוש חברות - מובילאיי, איוואקס ואדי מערכות - קיבלו הרשאה להתקנתן והתחייבו כי מחירן לא יהיה גבוה מ-2,100 שקלים. מחיר המערכות השונות יפורסם באתר משרד התחבורה במטרה ליצור תחרות בין החברות.

   

  "מדובר במערכות חדישות התורמות לבטיחות בדרכים ומאפשרות לצמצם באופן משמעותי את מעורבותם של כלי הרכב בתאונות הדרכים. רבות מהתאונות נגרמות כתוצאה מהסחת דעת של הנהגים, ולמערכות מצילות חיים יש יכולת למנוע את מרביתן של תאונות אלה" אמר השר כץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מערכות בטיחות: לא בחינם כמובטח, כן בהנחה שנתית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תיעוד מבצעי מד"א
  המערכת תסייע למנוע תאונות
  צילום: תיעוד מבצעי מד"א
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים