שתף קטע נבחר

כמה מתחנות הרדיו הפיראטיות חזרו לשדר

מנסות שלא לעבור על חוקי התעמולה באמצעות שידור שירי הלל לרב עובדיה יוסף

חלק מתחנות הרדיו הפיראטיות של ש"ס חזרו לשדר, לאחר שאמש נותקו מלוויין התקשורת של בזק בהוראת משרד התקשורת. שליח מטעם ש"ס המריא הבוקר לצרפת כדי לסכם את השידורים באמצעות שידורי לווין צרפתי.
אנשי תחנות הרדיו אומרים, כי יימנעו משידור תעמולה ויסתפקו בשידור תכוף של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, שקרא לציבור להגיע ולהצביע, ובהשמעת מבחר שירי הלל לרב עובדיה יוסף ואריה דרעי.
בתנועת ש"ס זועמים על ההוראה מאמש לסגור את שש תחנות הרדיו הפיראטיות של ערוצי הקודש, למרות הסכמה שהושגה שלשום בין יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, ונציגי ש"ס, לפיה תחנות הרדיו הפיראטיות ישדרו הודעה של הרב עובדיה יוסף, שתקרא להימנע מתעמולת בחירות.
נציג ש"ס בוועדה, יהודה אבידן, העביר הבוקר שאילתה לשופט מישאל חשין, לפיה הוא מבקש לדעת האם ניתנה הוראה לסגור דווקא את הערוצים החרדיים או שההוראה היתה לטפל בכל תופעת הערוצים הפיראטיים בכללותה.
השופט חשין הסביר, כי "ישנן תחנות שעולות לאוויר כל הזמן ואי אפשר לדעת מיהן ומי עומד מאחוריהן. אני אמרתי שמדינת ישראל צריכה לפעול בכוח ובצורה נמרצת נגד התחנות הללו. הפרקליטות והמשטרה עמדו בקשר ביניהן ואני, ללא קשר לכך, דנתי בעתירה (נגד שידורי התעמולה ברדיו הפירטי). כנראה שמשרד התקשורת פעל לפי הסיכום שהיה לו עם המשטרה ואני בהחלט מסכים לכך שתחנות רדיו הפועלות ללא רשיון, יש לסגור".
מלשכתו של השופט נמסר עוד, כי בקשתו של השופט התייחסה לכל הערוצים הפיראטיים, ללא הבדל מוצא, דת ולאום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
השופט חשין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים