שתף קטע נבחר

צילום או ציור? האומן שיתעתע בכם

עבודותיו של האומן הישראלי יגאל עוזרי עד כדי כך מדויקות, עד שהן נראות כמו צילומים, אך למעשה מדובר בציורים שצוירו בטכניקה מיוחדת. וופי גולדברג, בתו של מיק ג'אגר, איי וויי וויי וגם אורי גלר - כולם כבר דיגמנו לעבודותיו. עכשיו הוא מציג תערוכה חדשה, וגם מספר על השיטה הייחודית בה הוא עובד. לראות ולא להאמין

"אנשים היום משתגעים מציורים של פירות או ביצים - טבע דומם. אני מתעסק בחיים עצמם ומחזיר את האינטימיות לציור", כך מתאר אומן ההיפר-ריאליזם הישראלי יגאל עוזרי את תחושותיו לגבי עבודותיו. מזה שנים ידוע עוזרי כמי שמטשטש את הגבולות בין צילום לציור. ידוענים רבים כבר עברו תחת מכחולו - וופי גולדברג, האומן איי וויי וויי, ליזי ג'אגר, בתו של מיק ג'אגר, וגם אורי גלר. ציוריו כה מדויקים, עד כי קשה להבחין כי לא מדובר כאן בעבודת מצלמה אלא בצבעי שמן. כעת עוזרי, המתגורר בניו יורק, מגיע לארץ לקראת תערוכה חדשה שלו - "The Storm", שתציג בגלריה זימאק בתל אביב החל ממחר (ה').

 

זה ציור. קריסטל (צילום: יגאל עוזרי) (צילום: יגאל עוזרי)
זה ציור. קריסטל(צילום: יגאל עוזרי)

על הטכניקה הייחודית שלו הוא מספר: "בהתחלה אני עושה סרט על המודל שלי בעזרת מצלמה שנקראת Red eyes. אחר כך אני מוציא מהסרט פריימים אותם אני מתקן, כאילו מצייר מחדש, ואז אני מדפיס את הצילום, לוקח את השקופית, מקרין על בד את האימג' בעזרת מקרן, ועם עיפרון אני מתחיל ברישום שחור לבן או בצבע. אני משתמש במקרן כל כך עוצמתי שאם את מסתכלת עליו בעיניים את הופכת עיוורת. יש לי אסיסטנט אחד שמערבב כל היום צבעים, כדי להתאים את הצבע לטונליות של העור של המצולם".

 

מתברר כי מדובר בכלל בטכניקה עתיקה שמקורה בהולנד: "אז הייתה זכוכית מיוחדת, מאחוריה שמו בד, ובזווית מסוימת השמש היכתה בזכוכית והקרינה על הבד", הוא מסביר.

 

סוניה. ציורו של יגאל עוזרי (עבודתו של יגאל עוזרי) (עבודתו של יגאל עוזרי)
סוניה. ציורו של יגאל עוזרי

את התערוכה הנוכחית הוא צילם במקום בשם בר מאונטן על שפת נהר ההדסון, רגע לפני שהחלה סערה. המצולמות הן קריסטל, אותה הוא מכנה "ילדה שחורה מהקריביים", וסוניה - "ילדה לבנה מרוסיה". בנוסף בימים אלה עובד עוזרי על פרויקט משותף עם השחקנית וופי גולדברג, העוסק בנושא העבדות והגזענות. במסגרתו צייר גם אותה בסגנונו הייחודי.

 

וופי גולדברג. גם זה ציור (צילום: יגאל עוזרי) (צילום: יגאל עוזרי)
וופי גולדברג. גם זה ציור

ציורים נוספים של יגאל עוזרי:

ליזי ג'אגר, בתו של מיק ג'אגר (צילום: יגאל עוזרי) (צילום: יגאל עוזרי)
ליזי ג'אגר, בתו של מיק ג'אגר

אורי גלר (צילום: יגאל עוזרי) (צילום: יגאל עוזרי)
אורי גלר

האומן איי וויי וויי (צילום: יגאל עוזרי) (צילום: יגאל עוזרי)
האומן איי וויי וויי

יגאל עוזרי, דיוקן עצמי (צילום: יגאל עוזרי) (צילום: יגאל עוזרי)
יגאל עוזרי, דיוקן עצמי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יגאל עוזרי
זה לא צילום. וופי גולדברג של יגאל עוזרי
צילום: יגאל עוזרי
לאתר ההטבות
מומלצים