שתף קטע נבחר

עוד ארבע שנים עם דה-בלאסיו

למרות השמועות, על אף התחרות המרעננת שנרשמה בשבועות האחרונים מהמועמדת הרפובליקנית, ביל דה בלאסיו נבחר להוביל את ניו יורק סיטי לארבע שנים נוספות. התחנה הבאה, אומרים תומכיו, עוצרת בבית הלבן

ראש עיריית ניו יורק ביל דה-בלאסיו זכה ביום שלישי האחרון בבחירות לראשות העירייה, בקלות רבה, ויכהן בתפקיד עוד ארבע שנים. הוא זכה בג-66 אחוז מהקולות בעוד שהיריבה שהיתה הכי קרוב אליו, ניקול מאליוטאקיס מהמפלגה הרפובליקנית, קיבלה רק כ-30 אחוז מהקולות.

 

"יש לנו הרבה על מה להיות גאים, אבל כעת הגיע הזמן להתחיל לעבוד שוב", אמר דה-בלאסיו לאחר שפורסמו תוצאות הבחירות בנאום בחירות אותו נשא במוזיאון ברוקלין, "ראיתם כמה שינויים מרחיקי לכת בארבע השנים האחרונות אבל עוד לא ראיתם שום דבר".

 

בנאום הזכייה דיבר דה-בלאסיו על יצירת מס למיליונרים שיעזור לעיר לממן את התיקונים הנדרשים למערכת הסאבוויי, וגם טרח לשלוח עקיצות בכיוונו של הנשיא דונלד טראמפ. "הלילה העיר ניו יורק שלחה מסר לבית הלבן", אמר ראש העיר, "המסר - אתה לא יכול לאתגר את הערכים עליהם בנויה ניו יורק ולנצח".

 

 

דה-בלאסיו נבחר מחדש למרות מספר שערוריות ופרשיות שחיתות לכאורה שנחקרו במשך כהונתו. פרשת השוחד הענקית במשטרת ניו יורק עוד לא הסתיימה והקצינים החשודים עדיין נחקרים וכתבי אישום מוגשים נגדם וחמור יותר, דה-בלאסיו עצמו נחקר בחשד לעבירה על חוק מימון בחירות. רק במרץ האחרון הגיעו תובעים מיוחדים לאחוזתו כדי לתחקר אותו אך החקירות הסתיימו לעת עתה ללא כתב אישום.

כתבי אישום נגד דה-בלאסיו לא הוגשו, אך במשפט אחר העיד ג'ונה רכניץ, תורם משמעותי לקמפיין של דה-בלאסיו ומי שנחשב לאחד האנשים המקשורים ביותר בניו יורק, על כך שבעקבות התרומה שלו דה-בלאסיו ניאות לכל בקשה שהציג בפניו.

 

למרות כל הפרשיות, דה-בלאסיו התמודד במירוץ בו הוביל בסקרים לאורך כל הדרך והתמודד מול יריבים שתקציבם היה נמוך משלו בהרבה. עם בעיות כמו עליה חדה במספרים של חסרי בית, בעיות חמורות בסאבוויי, יחסים עכורים מול מושל ניו יורק אנדרו קוואמו ועלייה מתמשכת של מחירי הדיור ללא מענה מספק לאנשים מעוטי יכולת, הוא לא היה צריך להתמודד.

 

דה-בלאסיו, שאחת מההבטחות שלו בקמפיין של 2013 הייתה שקיפות גדולה יותר בענייני העירייה, היה צריך שרשת החדשות NY1 תתבע אותו כדי לספק אימיילים שנשלחו מיועצים פוליטיים שטען שהם עובדי עירייה רשמיים. הוא גם סירב למסור מועדי ופרטי שיחות שהיו לו עם רכניץ, אותו אדם שטען שקנה כוח השפעה אצל ראש העיר בצורת קמפיין בחירות.

אחוזי ההצבעה היו בין הנמוכים אי פעם, כאשר בשני העשורים האחרונים הם היו נמוכים יותר רק בבחירות הקודמות ב-2013.

 

"נכנסתי למירוץ הזה עם עיניים פתוחות בידיעה שהסיכויים שלי קלושים", אמרה בנאום ההפסד שלה מליוטאקיס, "אבל רצתי בשבילכם, לא בשבילי".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים