שתף קטע נבחר

שרון קרא להקמת ממשלת אחדות

כשלצידו ראשי סיעות הקואליציה, הודה שרון לאוהדיו, הזכיר את רעייתו המנוחה, קרא ל'עבודה' להצטרף לממשלתו והבטיח לנסות להשיג "שלום אמת"

הלילה (ג') לא מיהר שרון להיכנס לחגיגת הניצחון באולם בגני התערוכה בתל-אביב: מעל הבמה הסבירו: שרון משוחח בטלפון עם נשיא ארצות הברית, ג'ורג' וו. בוש, אשר התקשר לברכו על בחירתו לראשות הממשלה.
כשנכנס ראש הממשלה הנבחר לאולם בשעה 01:00 אחרי חצות, זכה לקבלת פנים קולנית של מאות אוהדים, שגם קראו "היידה ביבי" ושרקו בוז כשהוצג דוד לוי על הבימה. שרון חייך ונופף בידיו, ונראה בעיקר עייף בעקבות מערכת הבחירות המפרכת.
"ערב טוב ושמח לכולכם", פתח שרון, והציג את ראשי המפלגות לצידו על הבמה: אלי ישי יו"ר ש"ס, יצחק לוי מהמפד"ל, דוד לוי ונתן שרנסקי. שרון סיפר לנוכחים כי בשיחתו עם בוש הבטיח הנשיא האמריקני לקיים "שיתוף פעולה הדוק" עם ממשלתו החדשה ואף הזכיר לשרון את הסיור שערך לו כשביקר בארץ, כשהיה מושל טקסס. בוש, סיפר שרון, אמר כי איש לא האמין שגם הוא ייבחר.
ראש הממשלה הנבחר פנה לאוהדיו ואמר: "היום עלתה מדינת ישראל על דרך חדשה. דרך של שלום בית ואחדות חתירה לבטחון ולשלום אמת". שרון התוודה: "הקדשתי את כולי למדינה ובכל התפקידים ובכל הרגעים - קשים ומאושרים - ליוותה אותי רעייתי לילי ותמכה בי. ברגע זה, לאחר שהעם בישראל נתן בי את אמונו להנהיג את המדינה - לילי חסרה לי ואיננה ניצבת עימי כאן".
שרון הפנה קריאה לאחדות: "המדינה היא של כולנו ולכולנו עתיד משותף ועתיד אחד. במהלך השנים העמיקו המחלוקות והשסעים בעם. שבענו כעס ושנאת חינם. הגיעה העת למצוא את המאחד ולחפש הסכמה רחבה ככל האפשר. אני קורא מכאן להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה ככל שניתן. אני פונה למפלגת העבודה ללכת יחד על יסוד שותפות אמיתית בדרך הקשה לבטחון ולשלום".
בנושא המדיני הבהיר שרון: "הממשלה בראשותי תפעל להחזרת הבטחון לאזרחי ישראל ולהשגת שלום אמת ויציבות באזור. אני יודע ששלום מחייב פשרות כואבות מצד שני הצדדים. כל הסדר מדיני יבוסס על בטחון לכל עמי האזור. אני קורא לשכנינו הפלסטינים לנטוש את דרך האלימות ולחזור לדרך של דו שיח ופתרון המחלוקות בדרכי שלום. הממשלה בראשותי תפעל להשגת הסדרים מדיניים ריאלים - שישמרו על האינטרסים הקיומיים וההיסטורים של ישראל". מנגד הבהיר שרון: "הממשלה תשקוד על חיזוקה של ירושלים המאוחדת, בירת ישראל ובירתו של העם היהודי לנצח, שעליה אנו נשבעים: "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני".
שרון קרא לפתוח "דף חדש ביחסים עם אזרחי ישראל הערבים כדי ליצור שותפות אמיתית ותחושת שיוויון בין כל אזרחי המדינה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
שרון. נשמור על ירושלים
צילום ערוץ 2
חגיגות הניצחון בליכוד
ברק מודיע על פרישתו
מומלצים