שתף קטע נבחר

מורה התעלל מינית בילדים בני 6-5 ונשלח לכלא

שמעון עזרא סנדר הודה שביצע בסוף העשור שעבר עבירות מין בתלמידים בכיתה ובשירותים. אמו של אחד הקורבנות סיפרה שניסה להתאבד כמה פעמים. השופטת הגדירה את מעשיו "פגיעה בשלמות נפשם" של הילדים

 

אילוסטרציה. "עונש שיהא בו כדי לשלוח מסר ברור לציבור" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. "עונש שיהא בו כדי לשלוח מסר ברור לציבור"(צילום: shutterstock)

בית משפט השלום בפתח תקווה התיר היום (ג') לפרסם את שמו ואת גזר דינו של שמעון עזרא סנדר (36) מבית שמש, מורה לשעבר במוסד חינוכי במרכז הארץ, שהורשע על פי הודאתו בהסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים בשלושה תלמידים בני 5 ו-6. נגזרו עליו 30 חודשי מאסר בפועל, 10 חודשים מאסר על תנאי ופיצוי כולל בסך 140 אלף שקל לשלושת הקורבנות.

 

בגזר הדין קבעה השופטת אליאנא דניאלי כי סנדר פגע באופן קשה ומתמשך בתלמידים, "תוך תכנון, פגיעה בשלמות נפשם וכבודם, ניצול מעמדו וסמכותו כמורה וכמחנך, מעילה באמון שניתן בו, וניצול תמימותם והפער הגילאי בינו לבין תלמידיו".

 

על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עורכי הדין מיטל אילן ורועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז, בין השנים 2008-2006 שימש סנדר מורה "מלמד" במוסד שבתחומו בוצעו העבירות – לעיתים אף בזמן שיעורים.

 

את אחד הקורבנות, שבתחילת המעשים היה בן 5, הוא נהג ללטף ולומר לו שהוא אוהב אותו. כשהתלמיד עלה לכיתה ב' וסנדר היה מחנכו, היה נהג לקרוא לו בזמן השיעור, כביכול על מנת לסדר לו את הציציות, וניצל זאת לבצע בו מעשים מגונים.

 

במקרה אחר הוא הורה לתלמיד לחכות לו בשירותים, שם נעל את הדלת וביצע בו מעשים מגונים חמורים. בקורבן השלישי הוא ביצע את המעשים אחרי שקרא לו לגשת אליו כביכול כדי לסדר את מכנסיו.

 

אמו של אחד הקורבנות סיפרה בתסקיר שבנה שהיה ילד שמח החל לסבול מהתקפי זעם בלתי נשלטים ואיבד האמון בעצמו וסביבתו. היא טענה שהוא סובל מפוסט טראומה ותיארה את מעשיו של סנדר כ"רצח הנפש של בנה", שהובילו אותו לכמה ניסיונות התאבדות.

 

סנדר עצמו טען בבית המשפט שהוא חש הקלה על כך שניתנה לו הזדמנות לפצות את הקורבנות, וכי אף שאהב את מקצוע ההוראה - הוא בחר לעזוב לאחר שהבין שנכשל בתפקידו. סנדר הוסיף שהסכים להסדר הטיעון על מנת לחסוך את העדת התלמידים בבית המשפט.

 

השופטת דניאלי התחשבה בעובדה שמדובר בנאשם ללא עבר פלילי בעל נסיבות אישיות מיוחדות, ובכך שחלף עשור מעת ביצוע העבירות. עם זאת ציינה כי "בהתאם להלכה הפסוקה, על בית המשפט לשמש כאביהם ומגינם של הקטינים מפני ביצוע עבירות כגון דא, ולפיכך, הרי שאף בהתחשב במכלול הנסיבות לקולא, אין מנוס מהשתת עונש משמעותי על הנאשם, אשר פגע באופן כואב ומתמשך בתלמידיו, עונש אשר יהא בו כדי לשלוח מסר ברור לנאשם ולציבור כולו".

 

סנגורו של סנדר ביקש לאסור את פרסום שמו אולם הפרקליטות התנגדה לכך וציינה שגם משפחות הקורבנות לא מתנגדות לפרסום שמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים