שתף קטע נבחר

המדגמים: ניצחון סוחף לשרון

בליכוד פתחו את בקבוקי השמפניה: בשני המדגמים גבר שרון על ברק בהפרש של כ-20%. הלם בעבודה: שמעון פרס אמר כי "המדגם הוא גזר דין שצריך לעכל אותו"

מועמד הליכוד, אריאל שרון, יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל: כך עולה ממדגמי הטלוויזיה, שבהם ניצח שרון בבחירות המיוחדות לראשות הממשלה בפער משמעותי על פני יריבו אהוד ברק.
בשני המדגמים ניצח שרון עם 59.5% לעומת 40.5% בלבד ליריבו אהוד ברק. במטה הליכוד בגני התערוכה היתה צהלה גדולה בעקבות פרסום המדגמים, שתוצאותיהם דלפו עוד לפני הפרסום הרשמי.
ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו אמר ל-ynet כי התקשר לאריאל שרון ובירך אותו על זכייתו ואיחל לו הצלחה בתפקידו כראש ממשלה.
בנו של מנהיג הליכוד, עומרי שרון, אמר כי "אני מאוד שמח. אני מרגיש שגמרנו דבר אחר וצריך להמשיך הלאה. אני לא נותן לשמחה לבלבל אותי. אבי קורא לממשלת אחדות. אנשים עוד לא יודעים עד כמה המסר שלו יהיה מרגיע והרבה אנשים עוד לא מעריכים עוד כמה הוא יפתיע".
ח"כ אהוד אולמרט אמר כי "זה לא קל לראות יריב פוליטי ברגע כזה. היום הוא נכשל ודרכו נכשלה, ומי שרוצה לחדש את הדרך הזו באמצעים מלאכותיים- זה מסוכן".
ח"כ אביגדור ליברמן אמר שמבחינתנו זו היתה מערכה קשה מאד וחשובה מאוד. "התייחסנו למערכה כאל קרב סטאלינגרד ואני חושב שזה ניצחון של דרך, שמסמל תפנית בציבור הישראלי. אני מקווה שהממשלה החדשה תגבש במהירות את הדרך שלה. ממשלה חייבת לקום מהר. הארועים החיצוניים הם מהירים, וזה לא קריטי איזו ממשלה תקום- צרה או רחבה".
מועצת יש"ע אומרת בתגובה לבחירתו של אריאל שרון לראשות הממשלה כי "העם אמר לא, חד וברור לתוכנית עקירת היישובים, הקמת המדינה הפלסטינית, חלוקת ירושלים, ויתור על הבקעה וירידה מהגולן". בהודעה הודגש כי מועצת יש"ע "מצפה ששרון ייתן לצה"ל את הפקודה והמנדט לנצח את מחבלי ערפאת".
בתגובה לתוצאות המדגמים אומר אייל ארד, יועצו האסטרטגי של אריאל שרון, כי "הגיע הזמן לממשלת אחדות". "העם בישראל אמר את דברו. תוצאות הבחירות הם למעשה משאל עם על אחדות לאומית", אמר ארד והוסיף, "אני קורא למפלגת העבודה שתפיק את הלקח ותבוא לאחדות".
ח"כ לימור לבנת אמרה בעקבות התוצאות כי "מעולם לא היה ניצחון כזה, הציבור אמר ברורות את דברו - אנחנו רוצים שלום בדרך אחרת ואנחנו רוצים אחדות". ח"כ מאיר שיטרית אמר כי שרון יקרא עוד הלילה לממשלת אחדות.

מבוכה במטה ברק

הלם במטה ברק בעקבות תוצאות המדגם: השר שמעון פרס סירב להגיב בהרחבה על תוצאות מדגמי הטלוויזיה אך אמר כי "זהו גזר דין שצריך לעכל אותו". גם השר חיים רמון סירב להגיב על זכייתו של אריאל שרון בבחירות לראשות הממשלה.
ח"כ יוסי שריד אמר מייד לאחר שנודעו תוצאות המדגם כי "אני לא חושב שטעינו, אנחנו חושבים שברק עשה את הצעדים המתחייבים כדי להביא שלום, אנחנו לעולם לא נהיה חלק מעולם התככים של מפלגת העבודה. אנחנו היינו עלולים למצוא את עצמנו כך- שאנחנו גם מפסידים בחירות וגם מפלגים את המחנה שלנו לעוד עשרות שנים".
השר שלמה בן עמי הודיע כי הוא מתנגד לממשלת אחדות. "אני חושב שהעם אמר את דברו. זאת שעה חשובה מאד לדמוקרטיה. אני מבין את הצורך הלאומי בממשלת אחדות לאומית ומכבד אותו. אך חשוב שבמדינת ישראל יהיו אלטרנטיבות. צריך לעשות חשבון נפש וראוי לעשות זאת באופוזיציה ולא בממשלת אחדות. ההתנגדות שלי לממשלת אחדות נובעת מהצורך באלטרנטיבות בדמוקרטיה", אמר בן עמי.
השר מתן וילנאי אמר כי תוצאות הבחירות הן תבוסה קשה שדורשות להסיק מסקנות. בנוגע לממשלת האחדות אמר וילנאי: "כל האפשרויות פתוחות, וצריך לבדוק במה מדובר". לגבי התוצאות במגזר הערבי אמר וילנאי: "מדובר בפער כל כך גדול שהמגזר הערבי נבלע בתוכו. לא צריך להאשים רק את הערבים".
ח"כ אמנון ליפקין שחק אמר בעקבות התוצאות כי "אין ספק שהערב היתה הכרעה ברורה וחד משמעית גם לגבי איש וגם לגבי דרך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החגיגות במטה הליכוד
בכי במטה העבודה
מומלצים