שתף קטע נבחר

צוותי המו"מ של הליכוד והעבודה צפויים להיפגש היום

צוות הליכוד כבר נועד לדיון פנימי בו השתתף גם מזכיר הממשלה הבא: גדעון סער. ח"כ מאיר שטרית וח"כ סילבן שלום אמרו: לא נוכל לחכות לעבודה, משום שצריך להעביר את התקציב

הצוות שמינה אריאל שרון לניהול המו"מ הקואליציוני נפגש אתמול (ד') אחר הצהריים לתיאום והערכת מצב. בצוות המו"מ של הליכוד חברים עו"ד יעקב נאמן, ראש עיריית ירושלים אהוד אולמרט ומנכ"ל הליכוד, אורי שני. איש מהם אינו ח"כ בליכוד. גורמים בליכוד אמרו אתמול שהם מתקשים לנהל מו"מ עם מפלגת העבודה, מאחר שלא ברור מי עומד בראש העבודה.
מפלגת העבודה גיבשה את הצוות לניהול המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות. בצוות חברים מזכ"ל המפלגה, השר רענן כהן, השר בנימין בן אליעזר, השר חיים רמון, השרה דליה איציק, וחברי הכנסת אופיר פינס ואבי יחזקאל. לצוות לא תהיה סמכות החלטה, והמלצותיו ידונו במרכז המפלגה. היום תאשר לשכת העבודה והסיעה את הרכב חברי הצוות. רענן כהן אמר כי שרון טילפן אליו ולחץ להתחיל את המגעים מיד "אבל אמרתי לו שלא ילחץ ונתחיל את המגעים אחרי שיאושר הצוות במוסדות המפלגה".
שני הצוותים - של הליכוד והעבודה, צפוים להיפגש היום לדיון ראשון.
בסיום פגישת הצוות של הליכוד, אמר אהוד אולמרט ל-ynet כי הוא מקווה שהפגישה עם צוות העבודה תתקיים הערב. לדבריו "הסיכויים די טובים", שהעבודה תהיה מוכנה להצטרף לממשלת אחדות בראשותו של שרון.
איל ארד, היועץ האסטרטגי של שרון, אמר כי שרון יזמין את "כל המפלגות הציוניות המוכנות להצטרף לממשלה אחראית רצינית ושוחרת שלום.
בישיבה הראשונה של צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד השתתף גם עו"ד גדעון סער, ממקורבי נתניהו, ששימש מזכיר הממשלה בחודשים האחרונים לממשלת נתניהו. אמש הוכרז רשמית סער, כמי שישמש בתפקיד גם בממשלתו החדשה של שרון.
ח"כ מאיר שטרית אמר אתמול ל-ynet, כי "ברק כבר לא רלוונטי לעניין ממשלת האחדות. אם יש ביניהם חברים שמעוניינים בממשלת אחדות, אז שיפעלו להשגת אחדות על ידי הליכה למרכז מפלגת העבודה ושיקבלו שם אישור מחברי המרכז. לנו אין זמן להמתין במצב של ממשלה לא קיימת". שטרית מעריך, כי בליכוד לא יחכו יותר משבוע לתשובת העבודה, "משום שלא נוכל להעביר את התקציב עד סוף מרץ ללא ממשלה".
גם ח"כ סילבן שלום אמר כי "אין כעת מלך במפלגת העבודה שניתן לנהל איתו משא ומתן על ממשלה רחבה. נחכה תקופה ואם לא ניתן יהיה להקים ממשלת אחדות, נעבור לממשלה צרה שננסה להרחיבה בהמשך". גם שלום מכיר במצוקת הזמן אליה נקלע הליכוד בשל הצורך להעביר את התקציב עד סוף מרץ.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
אריאל שרון. בשלב ראשון ממשלה צרה
צילום ערוץ 2
צילום: שאול גולן
שטרית. לא נחכה יותר משבוע
צילום: שאול גולן
צילום: גלי תיבון
שלום. אין מלך במפלגת העבודה
צילום: גלי תיבון
אתר הכנסת
חברה בצוות העבודה. דליה איציק
אתר הכנסת
צילום גלי תיבון
מזכיר הממשלה הבא. גדעון סער
צילום גלי תיבון
מומלצים