שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מותחים את ה-A

  מרצדס מציגה גרסה מוארכת לננסית גדולה. ההכנות לתערוכת ז'נבה צוברות מהירות

  עד היום הציגה בדרך כלל חברת מרצדס גרסאות בעלות בסיס גלגלים מאורך רק בספינות הדגל שלה מסדרה S. היום, שבועות ספורים בלבד לאחר שחשפה את ה-A המחודשת, מציגה מרצדס גרסה מוארכת למכונית הייחודית, אשר תעשה הופעת בכורה בתערוכת ז'נבה.
  לא יפתיע אתכם לדעת כי המטרה המוצהרת היא שיפור משמעותי של מרחב המחייה לנוסעים. כדי לעשות כך, גדל בסיס הגלגלים ב-17 ס"מ ל-259 ס"מ - תוספת המוקדשת כולה ליושבים מאחור, מבלי לגזול נפח מתא המטען. יחד עם תוספת האורך שקבלה המכונית תודות לפגושים חדשים, צמחה ה-A בלא פחות מ-20 ס"מ.
  במרצדס טוענים לחלל פנים גדול מזה שמציעות מכוניות סאלון ונפח טעינה לאחר הסרת המושבים בסדר-גודל של מכוניות סטיישן גדולות במיוחד - 1530 ליטר. בכל מקרה, גרסה זו מכניסה את המרצדס הקטנה עמוק יותר גם לתחום המיניוואנים הבינוניים כמו רנו סניק או מולטיפלה של פיאט.
  אגב, הגרסה החדשה מעניינת במיוחד גם כי היא תשמש בסיס לכלי המכונה כרגע וניאו המתוכנן לפרימיירה בסוף השנה. מדובר ברכב מסחרי קטן המסוגל לשמש גם להסעת נוסעים בגרסת מיניוואן פשוטה.

  יחד עם החידוש

  הופעתה הצפויה של הגרסה המוארכת ל-A מתרחשת במקביל למתיחת הפנים שעברה, עם מטרה להפוך אותה מושכת יותר תודות למבחר גרסאות רב, להעניק תשובות מניחות את הדעת על הביקורת בנושאי מרחב פנים, עיצוב ואיכות תא הנוסעים. כפי שסיפרנו בעבר, בנוסף לשינויים החיצוניים יש ל-A המשופרת סביבת נהג חדשה ואיכותית מבעבר. במרצדס, כזכור, הבטיחו חומרים איכותיים, ברמה של ה-S החדשה.
  גם הגרסה המוארכת תוצע עם מערכת בקרת אקלים מתקדמת, המתפקדת בעזרת חיישן לחות. גם כאן יהיו וילונות בטיחותיים המתנפחים לאורך כל דופן המרכב. אלה יצטרפו לארבע הכריות הקדמיות התקניות. כן תוצע המכונית עם מערכת בקרת יציבות (ESP) משופרת הכוללת גם את ה-Assist, מערכת המבטיחה הפעלת מלוא עוצמת הבלימה בעת הצורך. מגוון המנועים זהה לזה שבגרסה הקצרה המחודשת, וכולל כמובן גם את יחידות הדיזל מסילה-משותפת משופרות עם 75 ו-95 כ"ס.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרצדס A ארוכה
  מרצדס A קצרה יותר...
  ...וכנראה קצת יותר קומפקטית
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים