שתף קטע נבחר

שרון צריך להקים את ממשלתו תוך 45 יום

לפי החוק, עד שתוקם הממשלה החדשה, ממשיכה הממשלה היוצאת בתפקידה. החוק אמנם אינו מגביל את סמכותה של ממשלת המעבר, אך מקובל שהיא אינה מקבלת החלטות דרמטיות

ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, צריך להקים את ממשלתו תוך 45 יום ולהציג אותה לאישור הכנסת. אם לא תוצג הממשלה במועד הקבוע בחוק, ייערכו בחירות מיוחדות לראשות הממשלה.
הכנסת אמורה לאשר את הממשלה החדשה ברוב של 61 ח"כים. אם לא יהיה רוב כזה, משמעות הדבר היא הבעת אי אמון בראש הממשלה הנבחר, ובמצב כזה יש לערוך בחירות מיוחדות לראשות הממשלה תוך 60 יום.
גם לאחר שנבחר ראש ממשלה חדש ממשיכים ראש הממשלה היוצא ושריו במילוי תפקידם עד שהממשלה החדשה נכנסת לתפקידה. החוק אינו מגביל את סמכותה של הממשלה היוצאת לפעול, אולם מקובל שממשלת מעבר, בייחוד לאחר שכבר נערכו בחירות, אינה מקבלת החלטות דרמטיות שישנו את פני המדינה. זה היה הרקע לכך שבאחרונה נמתחה ביקורת על ראש הממשלה, אהוד ברק, שניהל משא ומתן מדיני בתקופת בחירות.
החוק קובע כי מספר השרים המקסימלי בממשלה יהיה 24. בעבר היו רק 18 שרים, אך כאשר נבחר ברק נבחר ב-1999 הוא שינה את החוק, כדי שיוכל להגדיל את מכסת השרים לשם הקמת ממשלה רחבה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
שרון. יכול למנות רק 24 שרים
צילום ערוץ 2
ברק. ימשיך לכהן עד שממשלתו של שרון תיכנס לתפקידה
מומלצים