שתף קטע נבחר

עכשיו זה סופי: שרון - 62.3%, ברק - 37.6%

לאחר השלמת ספירת הקולות עולה כי עבור שרון הצביעו 675 אלף איש יותר מאשר עבור ברק וכי אחוז הפתקים הלבנים, למרות החששות, היה קטן מאשר בבחירות הקודמות

התוצאות הסופיות של הבחירות פורסמו אמש, לאחר השלמת ספירת הקולות של המצביעים במעטפות הכפולות, בעיקר חיילים.
אריאל שרון קיבל 1,698,077 קולות, שהם 62.3% מכלל הבוחרים. אהוד ברק קיבל 1,023,944 קולות, המהווים 37.6% מכלל הבוחרים. בסך הכל הצביעו עבור שרון 675 אלף אזרחים יותר מאשר עבור ברק.
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, הביע אכזבה משיעור ההצבעה הנמוך: 62 אחוז. "זה לא ראוי ולא נותן כוח למועמד הנבחר לדעת שרוב העם מאחוריו כי רוב העם בעצם לא מאחוריו", אמר חשין. משקלול של כלל בעלי זכות ההצבעה במדינה, עולה כי אריאל שרון נבחר לראשות הממשלה בזכות קולותיהם של 37.6 אחוזים בלבד מבעלי זכות הבחירה.
אחוז הקולות הפסולים, בהם נכללים "הפתקים הלבנים", עמד על 2.4% בלבד לעומת למעלה מ-%5 בבחירות 99'. "הקמפיין" שניהלה ועדת הבחירות המרכזית נגד הפתק הלבן השאיר כנראה בבית את מי שהתכוון להצביע בפתק לבן. השופט חשין אמר כי זוהי תופעה חדשה ולא בריאה וכי "צריך לברר למה זה קורה ומה בדיוק חולה כאן".
כ-140 אלף איש הצביעו במעטפות הכפולות, רובם חיילים. כן הצביעו במעטפות כפולות חולים, אסירים, נציגים דיפלומטיים, נכים ונשים השוהות במעונות לנשים מוכות. בקרב המצביעים במעטפות הכפולות היה הפער בין שרון לברק קטן יותר: שרון זכה ל-58.5% מכלל המצביעים מול 41.4% של ברק.
הבוקר תפרסם ועדת הבחירות המרכזית את התפלגות ההצבעה בין המועמדים ביישובים השונים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
שרון. 62.3 % מהקולות
צילום רויטרס
מומלצים