שתף קטע נבחר

צעירי מפלגת העבודה מתכננים מהפיכה

"יש הרבה חברי כנסת שצריכים ללכת בעקבות עוזי ברעם", אומר ראש המשמרת הצעירה. היום יציגו ארגוני הצעירים למזכ"ל המפלגה את דרישתם - הקמת צוות הבראה פוליטי בראשותם לגיוס חברים חדשים. מטרתם הסופית - איוש הכנסת בח"כים צעירים

חבר הכנסת הפורש, עוזי ברעם, אמר אתמול (יום א') כי הוא ממליץ למפלגה העבודה לקדם את דור הצעירים שלה. "עצם זה שלצעיר מאוד קשה היום להיכנס לכנסת, זה דבר לא טוב. צריך שילוב של ניסיון ואנרגיות", אמר ברעם והצית זיק בעיניהם של חברי המשמרת הצעירה של המפלגה ובני הנוער שלה.
מדובר בקבוצה המונה כמה מאות אנשים עד גיל 30, שחשים כבר תקופה ארוכה יתומים: אין כיום במפלגת העבודה ח"כים שמטפחים יורשים צעירים, כמו בשנים עברו, אז צמחו מצעירי המפלגה אישים כמו חיים רמון, אופיר פינס ואבי יחזקאל. עכשיו מעוניינים הצעירים במהפיכה ולדעתם התבוסה של המפלגה היא קרקע נוחה להתחיל בה.
בתוך שלל התוכניות, כמו הפגנה שתוכננה לאתמול ובוטלה, ניכרת בעיקר אנרגיה שאפשר היה לחוש בה כבר בכינוס לשכת העבודה ביום חמישי האחרון, כאשר הניפו הצעירים שלטים שקראו להחליף את ההנהגה הוותיקה בחדשה.
"יש הרבה חברי כנסת שצריכים ללכת בעקבות עוזי ברעם", אומר רונן צור, ראש המשמרת הצעירה, המשמש גם כעוזרה הפוליטי של השרה יולי תמיר. "ארגוני הצעירים קוראים להסיק מסקנות בעקבות כישלון המפלגה בהשגת מנדטים בבחירות הקודמות והקריסה בבחירות האחרונות".

"להחזיר אוכלוסיות שנטשו"

היום אחר הצהריים ייפגשו ארגוני הצעירים עם מזכ"ל המפלגה, רענן כהן, ויציגו לו את דרישתם: הקמת צוות הבראה פוליטי, שבראשו יעמדו ארגוני הצעירים, ואשר יעסוק בהפעלת סניפי המפלגה אחר הצהריים לשם גיוס חברים חדשים. אם דרישה זו לא תיענה, מתכוונים הצעירים "לעשות רעש" בכינוס מרכז המפלגה ביום חמישי הקרוב.
המהפיכה, כפי שמגדיר אותה צור, אמורה להחזיר למפלגת העבודה אוכלוסיות שנטשו אותה: בני הקיבוצים, המגזר הערבי, איגודים מקצועיים, עולים וחלק מבני עיירות הפיתוח. מטרתה הסופית היא איוש המפלגה בראשי סניפים צעירים ואיוש הכנסת בח"כים צעירים.
"לצעירים יש אנרגיות לגייס אנשים, בעוד שלאלה שנמצאים כבר עשרות שנים בתפקיד אין כוח", אומר צור. "אנחנו יודעים למכור את המפלגה טוב יותר, ובשביל זה צריך לנסוע פיסית לשדרות, לקריית שמונה, למג'דל כרום - מקומות שחלק מאנשי מפלגת העבודה לא היו בהם כבר הרבה זמן. יש צורך שיישארו חלק מהמנהיגים הוותיקים, אבל אין צורך באלה שכבר אין להם זיק בעיניים וכולם מבינים במי מדובר". הוא עצמו אינו מוכן להזכיר שמות.

"ברק היה הסרטן שלכם"

ההתארגנות של צעירי העבודה החלה יום לאחר הבחירות בכינוס שבו השתתף גם איש הפרסום והאסטרטגיה הפוליטית מוטי מורל, שדווקא מעוניין לקדם את שמעון פרס, אדם לא צעיר במיוחד. "ברק היה הסרטן שלכם וטוב שנפטרתם ממנו", אמר מורל לצעירים, ובכך ביטא את מה שהוא חושב על ראש הממשלה היוצא כבר הרבה זמן, ללא קשר לגילו. "טוב שיש התעוררות אצל הצעירים. אולי יש סיכוי שייצא מזה משהו בסוף", הוסיף.
"יש תיאוריה שאומרת כי צריך שיהיה יותר רע כדי לעשות מהפיכה. לפי תיאוריה אחרת, מהפיכה צריכה להתרחש דווקא במצב של יציבות", אמר אתמול מורל. "אם תהיה ממשלת אחדות המצב יכול להיות יותר יציב. כרגע המצב של מפלגת העבודה רע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
ברעם. "יש כאלה שצריכים ללכת בעקבותיו"
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
גלי תיבון
רענן כהן. הצעירים יציגו לו את דרישותיהם
גלי תיבון
מומלצים