שתף קטע נבחר

בן אליעזר הודיע: אתמודד על ראשות העבודה

במסיבת עיתונאים שכינס אמר השר כי הוא האיש המתאים לשיקום העבודה. "אני מסוגל ללכד את רוב העם", אמר פואד וקרא לעריכת בחירות לראשות העבודה בעוד 8 חודשים. מעריך: גם רמון ובן עמי יתמודדו

השר בנימין "פואד" בן אליעזר הכריז הבוקר (יום ב') במסיבת עיתונאים בתל אביב שיתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז הקרובים.
בן אליעזר אמר כי לאחר המפלה בבחירות, הוא רואה עצמו מתאים לשקם את מפלגת העבודה: "החלטתי להתמודד לאור המצב הקשה וזאת בעקבות המכה הקשה שספגנו בבחירות", אמר, "אבל אנחנו אחרי מפולת גדולה מאוד ולכן לא אזרוק הצהרות לאוויר. אני כעת רוצה לשקם את הבית ולהפוך את העבודה למפלגה רצינית ורלוונטית".". בן אליעזר הוסיף: "עמדותי הביטחוניות מוכרות לציבור כולו, ורוב העם יכול להתלכד סביבן".
השר בן אליעזר הוא השני ב'עבודה' שמכריז על התמודדות בפריימריז, עם פרישתו של ברק. "אני חושב שאברום בורג מוכשר מאוד" הוא אומר על היריב מבית, "אבל אנו מפלגה ברוכת כשרונות ומן הראוי כי יותר מאדם אחד יתמודד על ראשות המפלגה. אני נמצא בדו שיח מתמיד עם החברים ולהערכתי גם רצונם של חיים רמון וגם של שלמה בן עמי- הוא להתמודד".
הצעתו של בן אליעזר היא לקיים רק בעוד שמונה חודשים את הפריימריז במפלגת העבודה, לדבריו מתוך רצון להתארגן לקראתם, אולם המניע הוא הרבה יותר מעשי: על פי הסקרים, מוביל בורג בהפרש ניכר ולכן יידרש לבן אליעזר קמפיין ארוך כדי לשכנע את חברי מרכז העבודה לבחור בו.
אם ייבחר, מבטיח בן אליעזר לאפשר פריימריז נוספים לפני מועד בחירות לראשות הממשלה ולכנסת. הצהרתו מעוררת חשד כי הוא מתכוון לשקם את המפלגה ולהחזירה לידיו של איש אמונו, ראש הממשלה אהוד ברק - כשזה יחפוץ לשוב למירוץ הפוליטי.
בן אליעזר נמנע לכל אורך מסיבת העיתונאים מכל התבטאות ביקורתית כלפי ראש הממשלה ברק. הוא שיבח את דרכו המדינית של ראש הממשלה הפורש וסירב להתייחס לאפשרות שברק ימונה לשר בטחון בממשלת שרון: "ברק רשם פרק בהיסטוריה של עם ישראל. הוא אחד המנהיגים היותר אמיצים שהיה מוכן ללכת עד הסוף. הוא הוציא את צה"ל מלבנון. הוא עשה הכל כדי להתייצב מול כל אמא ואבא ולהגיד להם עשיתי הכל כדי להביא שלום. נכון, הוא לא צלח", הודה בן אליעזר.
בן אליעזר שימש כשליחו של ברק למו"מ החשאי להקמת ממשלת אחדות לפני כחמישה חודשים. המו"מ ההוא נכשל, אולם בן אליעזר תומך באחדות גם היום: "המו"מ בינינו לבין הליכוד מתנהל, אבל עד עתה לא דיברנו על שום תיק. אני מדבר על אחדות כבר חודשים וגמרתי הסכם כזה עם מאיר שטרית בליכוד ולכן אם יוצע לי להיות חבר בממשלת אחדות אני כמובן אשמח להצטרף אליה. אני הייתי רוצה להחזיק בתיק הבטחון, אבל הבקשה הזו לא רלוונטית כעת".
הבוקר חוגג בן אליעזר יום הולדת 64: "היום לא רק לי יש יום הולדת", ציין בן אליעזר בעונג, "גם ליעל דיין, לאהוד ברק ולאברהם לינקולן יש יום הולדת היום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ישראל סימיונסקי
בן אליעזר. גם רמון ובן עמי יתמודדו
צילום ישראל סימיונסקי
מומלצים