שתף קטע נבחר

גורמים במועצת יש"ע: קיבלנו סטירת לחי משרון

ביש"ע מותחים ביקורת על החלטת שרון לקבל את החלטות האו"ם 242 ו-338 כבסיס למו"מ מדיני. כמו כן הם מוחים על דבריו כי ההתנחלויות יגדלו רק בהתאם לריבוי הטבעי: "לא ייתכן ששרון יתחיל במדיניות הזיגזג שאפיינה את ברק. הוא אמר שמילה שלו זו מילה, אז מה קרה תוך שבוע?". מקורבי שרון: שרון נשאר נאמן לעמדותיו

ביקורת קשה במועצת יש"ע על החלטתו של ראש הממשלה הנבחר אריאל שרון לקבל את החלטות האו"ם 242 ו-338 כבסיס למשא ומתן עם הפלסטינים ועם סוריה ולבנון. הסכמה זו אושרה על ידי שרון אמש (יום ב') כחלק מההבנות בין הליכוד לעבודה בדרך להקמת ממשלת אחדות. החלטות או"ם אלה, פירושן ויתור על שטחים תמורת שטחים. כמו כן נתן שרון אישור לכך שלא יתוספו התנחלויות בשטחים וכי התנחלויות קיימות יעובו על פי הגידול הטבעי.
במספר פגישות של שרון עם חברי מועצת יש"ע לפני הבחירות, חזר שרון והבהיר כי לא תהיה נסיגה מהגולן וכי ההתיישבות בגולן תורחב. לגבי הגדה וחבל עזה אמר שרון כי לא תהיה פגיעה בהתיישבות בהם.
יו"ר ראש מועצת יש"ע, בני כשריאל, מנסה לפעול לקביעת פגישה דחופה בין הנהלת יש"ע לבין שרון בנושא. לדבריו, "יש"ע היוותה את אחד ממקורות ההצלחה של שרון. כתוצאה מהבטחתו כי הישובים ביש"ע ימשיכו להתפתח מעבר לבסיס הגידול הטבעי של האוכלוסיה. ליש"ע יש קווים אדומים האומרים כי אין למנוע את התפתחות ההתיישבות מעבר לריבוי הטבעי. זהו קו אדום שכל פגיעה בו היא פגיעה במפעל ההתיישבות".
בנושא קבלת החלטות 242 ו-338 אומר כשריאל כי הדבר מעורר דאגה גם ביש"ע וגם בקרב מתיישבי הגולן הרואים בחבלי ארץ אלה את חגורות הביטחון של ישראל.
גורם אחר במועצת יש"ע מסר ל-ynet כי ההבנות שאישר שרון, מהוות סטירת לחי לאנשי יש"ע ובמיוחד להנהגה, שסייעה לבחירתו. לדבריו "לא ייתכן ששרון יתחיל במדיניות הזיגזג שאפיינה את ראש הממשלה ברק. הוא זה שאמר לנו שמילה שלו זו מילה. כן זה כן ולא זה לא. אז מה קרה תוך שבוע?".
חבר אחר במועצת יש"ע, ראש מועצת בית אל, אורי אריאל, אמר ל-ynet כי "אני לא מתרגש מקווי יסוד. אני יודע ששולחים אותם למגרסה אחרי שכותבים אותם. תראה מה קרה לקווי היסוד של ברק לפני הבחירות הקודמות, בנוגע לבקעת הירדן ולשלמות ירושלים. מבחינתי חסר שם סעיף לפיו אסור לנהל מו"מ תחת אש. שאר הסעיפים שעוסקים בהרחבת ההתנחלויות פשוט מיותרים שם".
גורמים בסביבתו של שרון מסרו כי שרון נשאר נאמן לעמדותיו כפי שהובאו במערכת הבחירות, וכי שרון דיבר על ויתורים כואבים, אך הקווים האדומים שעליהם דיבר, יישמרו.
אודליה כרמון, הדוברת האישית של שרון, לא נענתה לפניות ynet לתגובה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
שרון. מנסים לקבוע פגישה
צילום איי אף פי
מומלצים