שתף קטע נבחר

השרים נכנסו למשרדים - והחלו לפטר

רמון כבר מינה מנכ"ל חדש, ביילין העביר סמכויות ממשרד הדתות לרבנות הראשית ובן אליעזר הודיע כי יפטר את אנשי המפד"ל

שרי "ישראל אחת" שמונו לאחראים על משרדים חדשים, הודיעו היום (יום ב') על "ניקוי אורוות" בקרב עובדי המשרדים.
עובדי משרדי הממשלה שמונו על ידי ש"ס, המפד"ל וישראל בעליה, כבר החלו לארוז את מטלטליהם ממשרדי הממשלה השונים.
שר השיכון הנכנס, בנימין בן אליעזר, אמר היום כי כל עובד המוגדר "מינוי פוליטי" של השר הקודם, יצחק לוי מהמפד"ל, יפסיק כנראה את עבודתו במשרד. לדבריו, "רק מי שיספק את הסחורה מבחינה מקצועית - ישאר". בן אליעזר הדגיש כי יזרים פחות משאבים לבנייה בהתנחלויות בשטחים.
השר יוסי ביילין נכנס היום למשרד הדתות, וכבר הספיק להעביר את מחלקת הרבנות ומחלקת הנישואים לאחריות הרבנות הראשית. יש לציין כי הרבנות הראשית חפצה כבר זמן רב לקבל את "הסיפוח" הזה.
השר חיים רמון, שמונה אמש לשר גם במשרד הפנים, פירסם הודעה לפיה מנכ"ל המשרד, אבי מעוז, שהוא מינוי של השר הקודם שרנסקי, יכהן בתפקיד רק עד סוף החודש ובמקומו ימונה למנכ"ל דובי גזית.
פיטורי העובדים נעשו בעקבות הוראתו של נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, שהבהיר כי עם התפטרות השרים, יש לפטר את היועצים והדוברים המהווים מינויים פוליטיים.
ההערכות הן, כי צפויים פיטורים גם במשרדים שהיו עד כה בידי ש"ס.
בש"ס אומרים כי כשהלכו לאופוזיציה, לקחו בחשבון גם פיטורים שכאלה, וכי מפלגת העבודה ממשיכה לקיים מגעים עם ש"ס על מנת שתצטרף לקואליציה אך "ברק צריך להוכיח כי יש לו כוונה רצינית לשלום בית". מינוי חיים רמון לשר הפנים מקובל על ש"ס: "אם ש"ס לא שולטת עכשיו במשרד הפנים, לפחות יש שם מישהו ניטרלי", אומרים במפלגה.
לעומת ש"ס, יו"ר ישראל בעליה, נתן שרנסקי, כבר סוגר את כל הדלתות בחזרה לקואליציה. היום הודיע כי ישראל בעליה כבר מזמן באופוזיציה ולפיטורים של היועצים ממשרד הפנים אין חשיבות מיוחדת.
יש לציין כי ארבעת השרים, שקיבלו תיקים כפולים, אמורים לתפקד כשרים זמניים בשלושת החודשים הקרובים. אם עד אז לא תתרחב הממשלה, הם אמורים להתמנות לשרים באופן קבוע. עם זאת, על פי חוק יסוד הממשלה החדש, הכנסת צריכה לאשר את מינוי השרים - מה שיקשה אולי על ברק להעביר מינויים אלו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יפסיק הבנייה בשטחים. פואד
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
הספיק להעביר סמכויות. ביילין
ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
מינה מנכ"ל חדש. רמון
אתר הכנסת
מומלצים