שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המלצה: להעמיד לדין את אחיו של הנשיא קצב
  על פי החשד שיחד אחיו של הנשיא, ליאור קצב, מועמד לראשות עיריית קריית מלאכי, כדי שזה יפרוש מהמירוץ בבחירות המוניציפליות שנערכו לפני כשנתיים. בתמורה קיבל הפורש תפקיד בכיר בעירייה

  פרקליטות המדינה קיבלה מהמשטרה המלצה להעמיד לדין את ראש עיריית קרית מלאכי, ליאור קצב, אחיו של נשיא המדינה משה קצב. האשמה - שוחד בחירות.
  משה שמעון, ראש האופוזיציה בעיריית קרית מלאכי, אשר שימש ראש עירייה בקדנציה הקודמת, הגיש מייד לאחר הבחירות המוניציפליות (נובמבר 1998), בהן הפסיד, תלונה במשטרה נגד קצב, בחשד כי זכה בתפקיד באמצעת מתן שוחד.
  על ראשות העירייה התמודד גם אורי שמש. על פי החשד הבטיח קצב לשמש שאם יסיר את מועמדותו לראשות העיר, ימונה למנכ"ל החברה הכלכלית, חברת בת של העירייה המבצעת מטעמה פרויקטים.
  קצב זכה בבחירות, ושמש, שלא נבחר למועצת העיר, קיבל את התפקיד המובטח.
  אלא שכאשר המועמד מספר 2 ברשימתו של שמש, גדעון מהרי, לא קיבל את המובטח לו הוא החליט "לפוצץ" את הפרשה.
  מהרי העביר את ההסכם החתום של קצב ושמש למשטרת ישראל, וזו פתחה בחקירה מסועפת בעיריה.
  ליאור קצב נחקר בפרשה במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה לחקירות הונאה, וכך גם המעורבים האחרים בפרשה. במהלך החקירה פשטו חוקרי היחידה על משרדי החברה הכלכלית כדי לבדוק שאכן שמש כיהן כמנכ"ל.
  יש לציין כי שמש עצמו התפטר לפני כמה חודשים מתפקידו מסיבות שלא פורטו.
  בעיריית קרית מלאכי קיבלו בתדהמה את ההחלטה להעמיד את קצב לדין. ביחידה הארצית לחקירות הונאה נמסר כי תיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז דרום, בהמלצה להעמיד המעורבים לדין בגין שוחד בחירות ואי פרסום הסכמים, ועבירות על הוראות חוק הרשויות המקומיות.
  ליאור קצב מסר בתגובה: "מדובר בהסכם חוקי לחלוטין שנוסח, נכתב ונערך על ידי עורך דין. כל מה שעשיתי היה בתום לב ולמען היישוב. אני מציע לכולם להחליט להחלטת הפרקליטות. יש לי אמון מלא במערכת המשפט. זה ודאי יצטרף לשורת המיקרים שבהם המלצת המשטרה תידחה על ידי הפרקליטות. אני בטוח בעצמי ובעזרת השם יהיה בסדר".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים