שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גם פיאט על הגובה

  לקומפקטית החדשה של פיאט קוראים סטילו וגם היא ארוכה וגבוה מקודמתה

  פיאט חשפה תמונת ראשונות של הסטילו, הלא היא מחליפת הבראבו והבראבה. המכונית הוצגה בשתי גרסאות עם שלוש או חמש דלתות, אך תחת שם אחד. הבחירה בשם יחיד מלמדת גם על שינוי בתפיסה לעומת הבראבה-בראבו. אז ניסתה פיאט להציג שתי מכוניות שונות על בסיס דומה. הפעם מדובר במכוניות קרובות הרבה יותר במראה, למרות שכרגיל, גרסת ה-3 דלתות תראה ספורטיבית יותר.
  מבחינת מראה הולכת הסטילו לכיוון מעט שמרני ורגיל יותר עם רצון ליצור רושם חסון וגדול לעומת קודמתה בעלת העיצוב הייחודי. על-כך היא מחפה בשינוי גדול ביותר במבנה. פיאט בוחרת, כמו פיז'ו, בדרך של הונדה: המכונית החדשה ארוכה וגבוהה מקודמתה עם מבנה הקרוב למיניוואן.
  היצרן האיטלקי טרם פרסם פרטים טכניים מלאים, אולם נראה שבסיס הגלגלים צמח ל-260 ס"מ (6 ס"מ יותר מהבראבה) ואילו הגובה הוא כעת 151 ס"מ בגרסת החמש דלתות או 146 ס"מ בשלוש. הגבהת המכוניות הקומפקטיות, תהליך שהחל עוד בפוקוס, והמשיך בהונדה סיוויק, מביא אותן כעת לקרבתו הריווחית של המיניוואן המובר עוד ועוד פופולריות. פיאט אף תוסיף על כך אפשרות לקיפול מושב הנוסע הקדמי, וכיוון (מפוצל) למושבים האחוריים.

  מנועים

  מבחר המנועים, ארבעה בנזין ושני דיזל, יתבסס על יחידות מוכרות אך בראשו יעמוד הפעם מנוע גדול מעבר, כנראה ה-2.4 ליטר חמישה צילינדרים. גרסה ספורטיבית זו נראית בהחלט כבשורה טובה עבור חובבי ההגה. הבשורות הרעות מבחינת השוק המקומי הן שפיאט לא מתכוננת לייצר גרסה אוטומטית בתחילת הדרך. יעברו חודשים לא מעטים עד שגרסה כזו, עם תיבה רציפה ואפשרות לתפעול ידני, תוצג.
  היבואן המקומי שוקל כיצד להיערך למצב החדש ובכל מקרה יש לו זמן. נראה כי שיווק הסטילו יחל רק לקראת סוף השנה. מדיניות זו של הצגה כה מוקדמת באה הן בגלל מנהל מוצרים חדש בקבוצה והן בשל לחץ של ג'נרל מוטורס. את ההצגה המוקדמת והמהירה של מוצרים חדשים ראינו כבר עם הדובלו שהוצג בפאריז, למרות שהתכנון המקורי היה ז'נבה, זמן רב לפני תחילת שיווקו. גם הת'סיס של לנצ'יה תוצג בז'נבה הרבה לפני תחילת שיווקה.
  לפי פיאט, ההצגה המוקדמת, פטנט אמריקני ידוע שלא ברור אם הוא נכון לשוק האירופאי, תאפשר לכל הסוכנים למכור את מלוא המלאי לפני הגעת הדגם החדש. השאלה היא האם מישהו ירצה לקנות בראבה כאשר הוא יודע שבדרך מחליפה מודרנית יותר.
  הסטילו תוצג בתערוכת ז'נבה הקרובה ואולם עדיין לא ניתן יהיה להיכנס לתוכה ולראות את עיצוב הפנים במלואו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פיאט סטילו
  גם פיאט תופסת גובה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים