שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המחיר הכבד של החופש. לחיות את החיים
  רוב האנשים מפחדים להיות חופשיים כי הם מפחדים להישאר לבד. לבד בעיניהם זו בדידות. זו קמילה. זה עצב. זו השפלה. אבל אתה בכל מקרה לבד. אתה נולד ומת לבד. ובדרך אוהב, נפרד, מתחבר, נשבר, מכיר, נופל, חווה, חי. קוראים לזה חיים

  כל אחד רוצה להיות אדם חופשי. לא כל אחד מוכן לשלם את המחיר.

   

  להיות חופשי, חופשי באמת, ללא שום כבלים, רגשיים או פיזיים, היא אפשרות טוטאלית. מוחלטת. מטלטלת. כבירה. יוצאת דופן. היא דורשת ממך להיות אדם יוצא דופן. להיות נאמן לעצמך. לאהוב את עצמך. להקשיב רק לעצמך. לא לדפוק חשבון לאיש. לצפצף צפצוף ארוך על מה שהאחרים חושבים או אומרים. ולפעמים לעזוב את העדר, להיפרד מהחבר'ה ולהסתלק מאזור הנוחות. כי חופשי, כמו ששרה להקת בנזין, זה לגמרי לבד.

   

   

  החופש לחיות את החיים שאתם רוצים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  החופש לחיות את החיים שאתם רוצים(צילום: shutterstock)

   

  להיות חופשי זה להיות אמיץ. חשוף. ברור. אותנטי. בהיר. נקי. אמיתי. לא לזייף. ולא לטייח. ולא לרכך. ולא לברוח. ולא להתחמק. ולא להיעלם. להראות את עצמך כפי שאתה. לעמוד על הבמה בלי מסיכות. לנהל מערכות יחסים ללא ריצוי. ולפעמים גם להיות לא נחמד. לדעת להגיד "לא". או "לא בא לי". או "לא מתאים לי". או "אני לא מוכן". או "נמאס לי". או "די, מספיק עם זה".

   

  להיות חופשי זה לפעמים לפרק משפחה. או לעזוב מישרה נוחה. לעקור לעיר אחרת. או להגר למדינה הרחק מכאן. לפעמים זה להיות נאמן רק לעצמך, כי רצית. לפעמים זה לעשות שטויות, כי ניסית. לפעמים זה להפסיד הרבה כסף, כי העזת. כי אתה רוצה. פשוט כי בא לך. כי מתאים לך. כי נמאס לך ממה שאתה עושה עכשיו. וממי שאתה עכשיו. ועכשיו אתה רוצה משהו שונה לגמרי.

   

  לעוד טורים של אבישי מתיה

   

  להיות מוכנים לשלם את המחיר

  המחיר של כל זה עלול להיות קשה מנשוא. מכאיב. סוחט נפשית. בחברה שלנו, שמתקשה להכיל שונות, סביר להניח שתהיה מוקע ומבודד ותספוג ביקורת קשה ונוקבת. מה לא יגידו עליך? מה לא יטיחו בך? שאתה אגואיסט. בוגדני. חושב רק על עצמך. לא אכפת לך מאיש. הרסת משפחה. אתה חסר אחריות. איך אתה לא מתבייש. איזה מין אבא אתה. מי בכלל ירצה להיות חבר שלך. אתה לוזר. כישלון. שום דבר לא ייצא ממך. ועוד איומים. הפחדות. עלבונות. וכעס. המון כעס.

   

  האמת היא שהאנשים שכועסים עליך היו מתים להיות חופשיים כמוך. אבל הם מפחדים. הם כבולים בתוך סך כל המחשבות השליליות שלהם שמונעות מהם לעוף. לטוס. להתלהב. לרקוד. לדהור קדימה. לחיות במלוא החושים. ולצעוק בגרון ניחר. הם מפחדים שלא יהיה להם כסף. הם מפחדים מחוסר האונים. הם מפחדים מחוסר הוודאות. הם מפחדים מאיבוד השליטה. הם שכחו שאיבוד שליטה יכול לענג. וחוסר ודאות עשוי לחלץ מהם את הטוב ביותר. וכסף? זה התירוץ הכי נבוב להיות תקוע ולמות לאט. או מהר.

   

  רוב האנשים מפחדים להיות חופשיים כי הם מפחדים להישאר לבד. לבד בעיניהם זו בדידות. זו קמילה. זה עצב. זו השפלה. אבל אתה בכל מקרה לבד. אתה נולד ומת לבד. ובדרך אוהב, נפרד, מתחבר, נשבר, מכיר, נופל, חווה, חי. קוראים לזה חיים. אבל לא תמיד אלה חיים. אם אתה לא עושה בהם חיים.

   

  ולפעמים, כן, לפעמים, גם להיות לבד זה טוב. זה דיוק. זה פוקוס. זו אחריות. זו עצמאות. זו שליטה מוחלטת בחייך. אדם חופשי הוא אדם ששולט בחייו. כלום כבר לא מפחיד אותו, כי הכל כבר מזמן מאחוריו, ואין לו שום דבר שמגביל או קושר או מעיק עליו, וממה יש כבר לפחד. מהמוות?

   

  המוות יגיע. הוא תמיד מגיע בסוף. לפעמים נדע שהוא בא. ולעיתים הוא ישיג אותנו בחטף. האם חיינו לפני שמתנו? האם היינו חופשיים? האם היינו מוכנים לשלם את המחיר?

   

  הכותב הוא מאמן למנהיגות ולתקשורת


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים