שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד החוץ פוטר

החל ניקוי האורוות: איתן בנצור, מנכ"ל משרד החוץ, מפוטר. אלון ליאל יחליפו

ראש הממשלה אהוד ברק פיטר אתמול (יום ב') את מנכ"ל משרד החוץ, איתן בנצור.
ברק אמר כי יש לנהוג בדרך מכובדת, ולכן הציע לבנצור את משרת השגריר בצרפת.
לפיכך יוחזר השגריר הנוכחי בצרפת, אליהו בן אלישר, המקורב לשר החוץ היוצא, דוד לוי. את בנצור יחליף אלון ליאל, לשעבר שגריר ישראל בטורקיה.
זהו הצעד הראשון שנוקט ברק בדרך ל"ניקוי האורוות" הצפוי לאחר התפטרות דוד לוי ממשרד החוץ. שרי "ישראל אחת" שמונו לאחראים על משרדים חדשים, הודיעו כי גם הם שותפים למעשה והחלו בהחלפת אנשי המשרדים.
שר השיכון הנכנס, בנימין בן אליעזר, הודיע כי כל עובד המוגדר "מינוי פוליטי" של השר הקודם, יצחק לוי מהמפד"ל, יפסיק כנראה את עבודתו במשרד. השר חיים רמון, שמונה אמש לשר גם במשרד הפנים, פירסם הודעה לפיה מנכ"ל המשרד, אבי מעוז, שהוא מינוי של השר הקודם שרנסקי, יכהן בתפקיד רק עד סוף החודש ובמקומו ימונה למנכ"ל דוב גזית.
לפיטורי העובדים נמצא תימוכין גם בהוראתו של נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, לפיה עם התפטרות השרים, יש לפטר את היועצים והדוברים המהווים מינויים פוליטיים.
ההערכות הן, כי צפויים פיטורים גם במשרדים שהיו עד כה בידי ש"ס.
יש לציין כי ארבעת השרים, שקיבלו תיקים כפולים, אמורים לתפקד כשרים זמניים בשלושת החודשים הקרובים. אם עד אז לא תתרחב הממשלה, הם אמורים להתמנות לשרים באופן קבוע. עם זאת, על פי חוק יסוד הממשלה החדש, הכנסת צריכה לאשר את מינוי השרים - מה שיקשה אולי על ברק להעביר מינויים אלו.לפנייה לכתב/ת
צילום:גיל כהן מגן
בנצור וברק. לגמור את זה יפה
צילום:גיל כהן מגן
מומלצים