שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מכונית לבית הספר

  עוד רגע נגמר החופש הגדול - איזה רכב כדאי לבחור כדי שיהיה הכי בטוח לילדינו?

   

  בשיתוף ynet רכב חדש

   

  רק עוד כמה שבועות זה מגיע: ה-1 בספטמבר. התאריך מתקרב אלינו בצעדי ענק ועמו החזרה לגנים ולבתי הספר. כמדי שנה, אנו נגיע אל ה-1בספטמבר עייפים ומותשים מהקרטיבים, הנופש, החום, הדילים לחוץ לארץ והים עם המדוזות, רק אז נתפנה לבחירה של מכונית חדשה, כי בכל מקרה אף אחד לא היה בארץ באוגוסט. אך על מה עלינו לשים בעצם דגש כשהחלטנו על מכונית חדשה? התשובה די ברורה: על הילדים שלנו. אנחנו יודעים לנהוג, אך מה עם הילדים? הבטיחות שלהם?

   

   

  קודם כל - בטיחות. מה שהכי חשוב זה שהילדים שלנו יהיו בטוחים במכונית. כיצד מוודאים זאת? באמצעות מערכות בטיחות מקוריות. מה זה מערכות בטיחות מקוריות? מערכות בטיחות שעושות את העבודה בשבילנו, שומרות עלינו ומשפרות אותנו כנהגים. אלה מערכות בטיחות שיודעות כיצד לבלום את הרכב תוך כמה אלפיות שנה במקרה שבו תשומת הלב שלנו מוסחת. ובחלק מהמכוניות מערכות בטיחות שיודעות כיצד להחזיר את המכונית למסלול הנסיעה אם תשומת הלב שלנו לרגע נודדת. המערכות האלה זמינות במספר גדל והולך של מכוניות והן קריטיות. כי אם נמנע תאונה, הילדים שלנו יהיו כמובן יותר בטוחים.

   

  דרך אגב, הדרך הכי טובה לדעת האם מכונית היא מכונית בטיחותית היא לבדוק איזה ציון בטיחות המכונית קיבלה במבחן בטיחות בינלאומי. יש כמה מבחנים בינלאומיים כאלה, באירופה הגוף שעורך את המבחנים נקרא EuroNCAP. בארצות הברית הגוף שעורך את המבחנים האלה נקרא NHTSA. תמיד כדאי להיכנס ולבדוק כמה כוכבים הרכב קיבל, וגם לוודא שהמפרט של הרכב שנבדק במבחן הריסוק הוא אותו מפרט שאנחנו מקבלים בישראל.

   

  מעבר לכך, יש כמובן גם בטיחות אקטיבית, היכולת של הרכב להתחמק ממכשולים וגם לבלום. כיום יש רכבים שיודעים לזהות הולך רגל - למשל ילד שקופץ חלילה לכביש - ולעצור את הרכב יותר מהר ויותר יעיל מנהג, במיוחד אם הנהג מתרכז באותו רגע במשהו אחר.

   

  בחירה של כלי הרכב המתאים ביותר לילדים אינה רק בחירה של אביזרי הבטיחות המתאימים. יש לנו גם קטנטנים יותר וקטנים פחות שבהם צריך להתחשב, בעיקר במידת הנוחות שלהם ברכב. תתפלאו, אבל יש אביזרים מסוימים שהופכים את השהות של הקטנים ברכב להרבה יותר נעימה. ניקח למשל אביזר שנראה לנו אולי טריוויאלי, אבל נוכחותו ברכב קריטית: פתחי מזגן אחוריים. היושבים מקדימה כמובן מקבלים בכל מקרה מיזוג, אך תתפלאו לשמוע שהיושבים מאחור פחות. ופתחי מזגן אחוריים עושים את כל ההבדל.

   

  דוגמה נוספת נוגעת לשקעי טעינה. לא מעט ילדים כיום מעדיפים ליהנות פחות מהדרך ויותר מהסמארטפון. זו המציאות וצריך להתחשב בהם, גם כדי שלנו יהיה שקט בנסיעה. מה עושים? פשוט מאוד. בודקים מראש כמה שקעי טעינה יש דווקא לנוסעים מאחור. כמה שיותר שקעי טעינה מאחור, כך יהיו פנו פחות מריבות מקדימה. כמובן, זה לא הכל: מומלץ גם לוודא שיש לנו רכב ששטח החלונות שלו מאחור גדול כדי שבחלק האחורי לא תיווצר תחושה של חוסר מקום.

   

  חוסר מקום מייצר אי נעימות בנסיעה שאולי אינו מורגש אצל הנוסעים מקדימה אך בהחלט מורגש אצל הנוסעים הקטנים מאחור. וכמובן, מקום בתא המטען, לתיקים, משחקים, כל מה שרק אפשר לדמיין, אסור לשכוח שכאשר הילדים ברכב, הרכב הוא סוג של חדר ילדים שני שלהם ומומלץ שיהיה בו מקום לכל עולמם. ואם אפשר להביא חברים, אז בכלל זה מעולה.

   

  מערכות בטיחות מתקדמות ואיבזור נוחות כמו ריבוי שקעי טעינה קיימים מן הסתם במכוניות חדישות. ואת אלו אפשר למצא בליסינג פרטי תפעולי. אתם לא צריכים לקחת הלוואה מעיקה או לחפור לעומק החסכונות רק לבחור את הדגם המתאים מההיצע הגדול, לשלם מקדמה שאת שיעורה אתם בוחרים ואז בכל חודש סכום קבוע אשר מכסה גם את עלות התחזוקה ואת הביטוח. בתום התקופה אין צורך להתמודד מול מחירון צונח וקונים מתחכמים אלא פשוט להתגלגל לעסקה הבאה ולרכב עוד יותר מודרני, בטוח וחסכוני.

   

  הצעות לרכב חדש וליסינג

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים