שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן לוועדת האתיקה על תלונת זועבי: "מדובר במחבלת"
  שר הביטחון השיב במכתב קצר ותמציתי לפניית הוועדה בעקבות הקובלנה שהגישה חברת הכנסת מהרשימה המשותפת, לאחר שכינה אותה "מחבלת" בחשבון הטוויטר שלו. זועבי ביקשה מהוועדה להחמיר עם ליברמן: "חשף אותי לסכנה של ממש על ידי מילותיו"

  "לגופו של עניין, מדובר במחבלת" – כך, במכתב קצר ותמציתי, השיב שר הביטחון אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) לפניית ועדת האתיקה של הכנסת, בעקבות קובלנה שהגישה נגדו ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) לאחר שכינה אותה "מחבלת" בחשבון הטוויטר שלו.

   

  ליברמן פרסם בתחילת חודש יוני ציוץ ובו תמונה של זועבי על רקע הכותרת: "מעיפים את זועבי מהכנסת". בטקסט נכתב: "המחבלת חנין זועבי נמצאת בכנסת ומקדמת טרור נגד חיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל רק בגלל שחברי הכנסת מהמחנה הציוני, יש עתיד והמפלגות החרדיות מסרבים לחתום על הצעתו של ח"כ עודד פורר להדיח אותה על פי חוק". ליברמן קרא לציבור להיכנס לקישור שצורף לציוץ ולהפעיל לחץ על חברי הכנסת לתמוך בהצעה.

  אביגדור ליברמן ישיבת ממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי)
  שר הביטחון ליברמן(צילום: אלכס קולומויסקי)

  חנין זועבי (צילום: יואב דודקביץ')
  ח"כ זועבי(צילום: יואב דודקביץ')

  זועבי פנתה ליו"ר ועדת האתיקה, יצחק וקנין (ש"ס), ציינה כי דבריו של ליברמן הפכו לכותרת ברוב כלי התקשורת והוסיפה: "אבקשכם לדון בעניין ולהחמיר בענישה, היות ומדובר בשר, ולא סתם שר, שר הביטחון, על מנת להעביר מסר ברור וחד משמעי אודות כבודו וחסינותו של ח"כ". עוד הוסיפה זועבי: "מיותר לציין כי לאור הקריאות 'להרוג כל מחבל' והיד הקלה על ההדק והאווירה כלפי חברי הכנסת הערבים בכלל ונגדי במיוחד, חשף אותי השר ליברמן לסכנה של ממש על ידי מילותיו".

   

   

   

  לאור התלונה פנתה מנהלת הוועדה בשם היו"ר לליברמן, ביקשה את תגובתו ואפשרה לו להשמיע אותה בוועדה אם ירצה. ליברמן סירב להתנצל בפני זועבי חרף דרישתה והביע תמיהה על כך שהוועדה מקיימת דיון בנושא ולא דוחה אותו על הסף. כאמור, בהתייחס לטענות שהועלו נגדו כתב לחברי וועדת האתיקה: "לגופו של עניין, מדובר במחבלת".

   

  זועבי אמרה בתגובה כי "אני מחכה להחלטה של ועדת האתיקה, שעל פי נהליה, יכולה לסרב לדון בקובלנה אם יש פנייה לתקשורת בנדון ועל כן נגיב אחרי קבלת ההחלטה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים