שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הזוכה בפרס ברנר לספרות 2018: נגה אלבלך

  הפרס בשווי 50,000 שקלים יוענק לאלבלך על ספרה "האיש הזקן, פרידה", שמתאר את חודשיו האחרונים של אדם גוסס מנקודת המבט של בתו. שלושה ספרים נוספים זכו בציון לשבח ואילו בקטגוריה חדשה לספרי ביכורים, ההיענות הייתה נמוכה במיוחד ואף מועמד לא נמצא ראוי לפרס

  הסופרת נגה אלבלך היא זוכת פרס ברנר לספרות לשנת 2018, על ספרה "האיש הזקן, פרידה" שראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד, כך הודיעה היום (ג'), אגודת הסופרים העברים, המעניקה את הפרס. גובה הפרס, שנחשב לאחד הוותיקים והיוקרתיים ביותר בספרות העברית, עומד על 50,000 שקלים. ספרה של אלבלך גבר על למעלה מ-60 ספרי פרוזה אחרים שהוגשו לשופטים.

   

  האיש הזקן ()
  "מאפשרת לקוראים להתקרב ולהזדהות". עטיפת הספר

   

  הוועדה השופטית, שהורכבה השנה מד"ר אורית מיטל, ד"ר ורד טוהר, אלעד זרט והמשקיף מאיר עוזיאל, נימקה את הבחירה: "הספר מתאר חודשים אחרונים בחיי אב נוטה למות מנקודת המבט של בתו המלווה אותו באהבה, בכאב ובחוסר אונים. חוויה זו, שקשה לבטא אותה ומעט נכתב עליה עד כה, מוצגת בספר 'האיש הזקן, פרידה' בכתיבה מאופקת, צנועה, מינימליסטית, מדויקת, מעוררת הערכה וכבוד."

   

  השופטים הוסיפו: "הפרס מוענק לספר מקורי, יוצא דופן הן בנושא, שהוא עוסק בו בעדינות ובחוכמה, הן במלאכת המחשבת של הכתיבה: מוקפדת, זהירה, מתרחקת מכל עודפות רגשית ומילולית ומאפשרת לקוראים להתקרב, לחוות, להזדהות, להתמודד."

   

  שלושה ספרים נוספים זכו בציונים לשבח: "הסיפור יתחיל בפרזנו" מאת יובל יבנה, שיצא בהוצאת כוהל, "לצחוק עם לטאות" מאת יעד בירן, שיצא בהוצאת זמורה ביתן, ו"זאת אני, איווה" מאת גלית דהן קרליבך, שיצא בהוצאת גרף.

   

  נגה אלבלך (צילום: יונתן בלום)
  נגה אלבלך(צילום: יונתן בלום)

   

  השנה הכריזה אגודת הסופרים גם על קטגוריה חדשה - פרס לספרי ביכורים לסופרים עד גיל ארבעים. ההיענות הייתה נמוכה ביותר, והוגשו בקטגוריה תשעה ספרים בלבד, כאשר השופטים החליטו שאף אחד מהם אינו ראוי לפרס. תחת זאת הוחלט למסור "מענק עידוד" בסך 10,000 ש"ח למוריה דיין קודיש, על ספרה "צבים" בהוצאת כנרת זמורה ביתן.

   

  טקס חלוקת פרס ברנר יתקיים באולם "בית שלום עליכם" ב-24 בדצמבר 2018, בשעה 19:30. האירוע פתוח לציבור הרחב.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יונתן בלום
  נגה אלבלך: הזוכה בפרס ברנר לספרות 2018
  צילום: יונתן בלום
  לאתר ההטבות
  מומלצים