שתף קטע נבחר

הורשע ברצח וטוען שהופלל: "כל אחד יכול למצוא את עצמו נאשם ברצח"

ערן קרני הורשע לפני כמה שנים ברצח ונידון למאסר עולם. סניגורו, עורך הדין אלון אייזנבג, הגיש ערעור על ההרשעה. "אדם הורשע על סמך ראיות נסיבתיות. הוא לא הודה בתיק וה-DNA שלו לא נמצא על הגופה"

 

 

"התיק הזה שונה מכל תיק אחר, אדם הורשע על סמך ראיות נסיבתיות. הוא לא הודה בתיק וה-DNA שלו לא נמצא על הגופה. לצורך העניין, מחר כל אחד יכול למצוא את עצמו נאשם בתיק רצח בגלל שאיזה פריט מהבית שלנו הגיע לזירת רצח". עורך הדין אלון אייזנברג התראיין היום (ד) לאולפן ynet והתייחס לטענה של הלקוח שלו, ערן קרני, שהורשע ברצח וטוען שהופלל.

 

קרני הורשע ברצח האכזרי של משה עקבי מכפר יעבץ ב-2013 ונידון למאסר עולם. עקבי עבד כגובה צ'קים והותקף ברכבו על-ידי רעול פנים שדקר אותו באכזריות בכל חלקי גופו. היו שני עדי ראייה לרצח, שלא הצליחו לראות את פני הרוצח. כעת עו"ד אייזנברג טוען יש לזכות את קרני, וקיימת אפשרות שהרוצח הוא זה שהפליל אותו.

 

אלון אייזנברג ()
עו"ד אלון אייזנברג. "לא היה מניע, לא היה כלום"
 

"אין טיפת דם שלו על המוצגים או על הגופה, שאפשר באמת להגיד שזה מפליל מאוד", אומר עו"ד אייזנברג. "הדבר היחיד שיש, שזה לכשעצמו נורא מחשיד, זה ש-800 מטר מהגופה נמצא מערום בגדים – מכנס, חולצה, כפפות, כובע גרב וסכין בצורה גלויה, כאילו שזה חיכה למשטרה. ה-DNA של הלקוח שלי נמצא על שלושה פריטים: על החולצה שהיא שלו, על הכפפות שלו ועל הכובע גרב. החוקרים הגיעו אל הלקוח שלי בגלל שה-DNA שלו היה במערום, והוא היה במאגר המשטרתי, היה מוכר למשטרה באיזשהו תיק קטן".

 

עו"ד אייזנברג אומר כי לקרני לא היה שום מניע לרצוח את עקבי. "החוקרים היו בטוחים שהוא רצח את המנוח בגלל שהוא היה חייב לו כסף, אבל בבית המשפט הוכרע שלא היה חוב, לא היה מניע, לא היה כלום, אבל זה מה שהחוקרים היו בטוחים. היחידים שחשבו שהיה מניע זה החוקרים. הם כל הזמן חקרו את כל העדים בתיק על החוב שהם חשבו שהלקוח שלי היה חייב לו, למרות שלא היה חוב"

 

לדברי עו"ד אייזנברג, ההכרעה בתיק של קרני הייתה מהירה מאוד. "עמדה ראש צוות החקירה על דוכן העדים בבית המשפט ואמרה שזה תיק קל, זה תיק פורנזי. לא בדקו שום כיוון חקירה אחר כי היה DNA. לא פתחו את הראש לשום דבר אחר, עבדו בצורה מאוד דוקטרינרית".

 

המסקנה של עו"ד אייזנברג מההרשעה של קרני היא שכל אחד עלול להיות מופלל ברצח, גם אם מוצאים רק פרט הכי קטן שלו בזירה. "חד משמעית. הרי מה הייתה ההתפתחות בבית המשפט העליון? אני באתי ואמרתי רבותיי, תראו את המנוח. הוא ספג 10 דקירות כאשר אחת הדקירות הייתה ממש בצוואר. זה היה ממש כמו בית מטבחיים. תסתכלו על המערום – על המכנס, החולצה, הכפפות, הכובע – זה לא מגואל בדם. הבאתי גם מומחה שבא ואמר שלא רק שזה לא מגואל בדם, הוא אמר שאין פה סימני התזות. ככה לא נראים בגדים ששימשו לרצח".

 

עו"ד אייזנברג התייחס גם להתפתחויות האחרונות בפרשת  הרצח של תאיר ראדה. מצאו DNA של מישהי שחשודה ורומן זדורוב עדיין בכלא, שום דבר לא קורה מיד". לגבי הערעור שהוא מגיש, אמר עו"ד אייזנברג: "אין ספק שזו התחלה של משהו, אני מקווה שבית המשפט העליון יחזיר את זה לבית המשפט המחוזי כדי שהדברים ייבחנו מחדש".

 

.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים