שתף קטע נבחר

תעלומה: "הבגדים המוכתמים בדם שהובילו להרשעה לא שימשו את הרוצח"

ערן קרני הורשע ב-2013 ברצח משה עקבי במושב בשרון. כעת מבקש עורך דינו להגיש ראיה חדשה בדמות חוות דעת מומחה מטעמו, שקובעת כי המוצגים השונים בזירה שעליהם נמצאו כתמי דם לא שימשו את קרני: "אם תתקבל הטענה כי הפריטים הללו הושתלו במכוון על מנת להפלילו - הדבר יחייב את זיכויו"

 

 

 

ערן קרני הורשע ב-2013 ברצח משה עקבי ז"ל מכפר יעבץ ומרצה מאסר עולם. קרני ערער לבית המשפט העליון, וטען שהופלל ושאינו הרוצח. כעת מבקש סנגורו להגיש ראיה חדשה - חוות דעת מומחה פורנזי מטעמו שקובעת שככל הנראה בגדים עם הדם שנמצאו סמוך לזירת הרצח והובילו להרשעת קרני - לא שימשו את הרוצח בעת הרצח.

 

כאמור, יעבץ נרצח ב-6 בספטמבר 2013 בפתח ביתו. הוא הותקף ברכבו על-ידי רעול פנים, שדקר אותו באכזריות בכל חלקי גופו. קרני לא זוהה בזירה, אבל הורשע ברצח עקב ראיות נסיבתיות. אחת הראיות המרכזיות ששימשו להרשעתו, היא הימצאות ערימת בגדים וסכין בשטח, כמה מאות מטרים מהזירה - בהם זוהו DNA של הנרצח ו-DNA של קרני.

אזור ערימת הבגדים ()
האזור שבו נמצאה ערימת הבגדים

מכנסיים מגואלות בדם ()
מכנסיים מגואלים בדם

מכנסיים מגואלות בדם ()
חולצה שנמצאה בנתיב הבריחה מזירת הרצח

מכנסיים מגואלות בדם ()
מכנסי המנוח שנדקר בכל חלקי גופו

ערימת הבגדים יחד עם הסכין ()
ערימת הבגדים יחד עם הסכין

מכנסיים מגואלות בדם ()
כפפות עם DNA של הנאשם ברצח שנמצאו בנתיב הבריחה במערום

סנגורו של קרני, אלון אייזנברג, טען בערעור שקיימת אפשרות כי האדם שהפליל אותו כביכול הניח את ערימת הבגדים בנתיב בריחתו של הרוצח בכוונה תחילה. לידי ynet הגיעה חוות דעת המומחה מטעם ההגנה שתומכת בגרסת קרני.

 

כותב דו"ח המומחה, אבנר רוזנגרטן מהמכון למדע פורנזי, נתבקש לענות על השאלה האם הבגדים שנמצאו 400 מטרים מזירת הרצח, שימשו את הרוצח בעת הרצח. הוא בדק תצלומים שונים, ביקר בזירה ובדק את הדם שנמצא על הבגדים.

 

הרצח בוצע סמוך למכוניתו של הנרצח. על דלת המכונית נמצאו כתמי התזה של דם - תוצאה של דקירות מרובות של הרוצח. המומחה כותב כי "לא אותרו כתמים משלימים של דם", דבר שמלמד לדעתו שבין המכונית לנרצח עמד הדוקר שקלט את טיפות הדם שהותזו מהדקירות. כלומר, סביר שעל בגדי הרוצח יהיו כתמי התזה כתוצאה מהדקירות.

אלון אייזנברג ()
עו"ד אלון אייזנברג

 לדבריו, בערימת הבגדים שנמצאה בקרבת הזירה נמצאו חולצה, ג'ינס וכובע עם כתמי דם, כפפות עם דם וסכין עליה כתמי דם. אין מחלוקת כי הסכין שימשה לרצח. אבל לגבי הבגדים הוא חווה את דעתו ש"לא נמצאו עליהם כתמי דם בצורת התזה, עובדה זו מעלה ספק לגבי שימושם את הרוצח בעת הרצח. מהממצאים הדמיים שעל המכונית ניתן להסיק כי על בגדי הרוצח יהיו כתמי דם בצורת התזה. אלו לא קיימים על הבגדים. היעדרם מעורר לכל הפחות ספק ביחס לנוכחות הבגדים בזירת הרצח".

 

המומחה מוסיף כי "הסכין ששימשה לרצח נמצאה מונחת על כובע וברור כי זיהמה אותו. היות והסכין נמצאה בערימה יחד עם כל הבגדים, לא ניתן לשלול את ההנחה כי הסכין זיהמה את יתר המוצגים". לדברי הסנגור, המשמעות היא שעצם הנחת הסכין על ערימת הבגדים גרמה לטפטוף טיפות דם ממנה לבגדים – דבר שזיהם את הממצאים האחרים.

 

המומחה מסכם וקובע כי קיימת סבירות גבוהה מאד שכתמי הדם על כל המוצגים השונים, למעט הסכין, שנמצאו בערימה מקורם בזיהום וכי קיימת סבירות גבוהה כי הבגדים שנמצאו בערימה לא שימשו את הרוצח בעת הרצח.

 

עו"ד אייזנברג מסר: "הראיה החדשה, אם תתקבל, מערערת מהיסוד את כל נרטיב ההרשעה שהיה מבוסס על ה-DNA של הלקוח שלי, שנמצא על חלק מהפריטים במערום. אם תתקבל הטענה כי הפריטים הללו הושתלו במכוון על מנת להפלילו הרי כל נרטיב ההרשעה מתרוקן מתוכן - דבר שמחייב את זיכויו".

 

 

מפרקליטות המדינה נמסר: "בקשת הסנגור להוסיף ראיה חדשה בערעור הוגשה לביהמ"ש העליון. תגובת המדינה תימסר לבית המשפט כמקובל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים