שתף קטע נבחר

תיעוד: המערכת החדשה שתשגר טילי נ"ט בשטח בנוי

משרד הביטחון השלים את סדרת הניסויים הראשונה במערכת תותח הצריחון הבלתי-מאויש, שיורכב בהמשך על נגמ"שים בחטיבות השדה השונות ויסייע בלחימה בשטח בנוי. צפו בשיגור הטיל הישראלי "גיל" במהלך הניסויים

  

 

טיל הנ"ט הישראלי - מהנגמ"ש הגלגלי החדש: מנהלת המרכבה והרק"ם (מנת"ק) במשרד הביטחון מסרה היום (רביעי) כי אנשיה סיימו לאחרונה בהצלחה את השלב הראשון בסדרת הניסויים במערכת תותח הצריחון הבלתי-מאויש שמיועד לנגמ"ש איתן ולנמ"ר. 


טיל 'גיל' נורה מצריחון בלתי מאויש  של נגמ
הצריחון החדש שנוסה(צילום: דוברות משרד הביטחון)

טיל 'גיל' נורה מצריחון בלתי מאויש  של נגמ
נגמ"ש נמ"ר עם תותח הצריחון(צילום: דוברות משרד הביטחון)

טיל 'גיל' נורה מצריחון בלתי מאויש  של נגמ
(צילום: דוברות משרד הביטחון)

ממשרד הביטחון נמסר כי במהלך סדרת הניסויים שוגר טיל "גיל", הנ"ט הישראלי הוותיק מתוצרת רפאל, באמצעות תותח הצריחון שהותאם לשני הנגמ"שים המתקדמים בצה"ל - הגלגלי והמהיר שמשתלב בחטיבת הנח"ל, והנמ"ר הכבד אך הממוגן ביותר שפועל בשנים האחרונות בחטיבת גולני והחל להיטמע גם בגבעתי.

 

עוד צוין כי במהלך סדרת הניסויים טילי הגיל שוגרו בהצלחה לעבר מטרות מדומות בשדה הניסויים שדמה שבדרום

על-מנת לבדוק את כל הפונקציות התפעוליות של הצריחון.

 

עם סיום התהליך בשנים הקרובות, צפוי הצריחון להיות מותקן על הנגמ"שים החדשים ולהעניק כוח אש מהיר וזמין גם ללוחמי החי"ר וישמשו בעיקר ללחימה בשטח בנוי. הטיל שולב זה מכבר גם במערכים אחרים, דוגמת מסוקי קרב, ונחשב לאחד הטילים היבשתיים הטובים והאמינים בצבא. גרסה חדשה וקלה יותר שלו צפויה להיכנס לגדודי הסיור בזרוע היבשה בשנים הקרובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משרד הביטחון
נגמ"ש הנמ"ר עם הצריחון החדש
צילום: דוברות משרד הביטחון
מומלצים