שתף קטע נבחר

עובדות במשרד השיכון: "פוטרנו בצורה מבישה"

במכתב מחאה חריף מחו העובדות בפני שר השיכון החדש, בנימין בן אליעזר, על הדרך בה נמסר להן על סוף דרכן במשרד, ועל הריח הפוליטי הרע הנודף ממנה, מה גם שהן עובדות חברת כוח אדם. השר בן אליעזר ממשיך וטוען שמדובר במינויים פוליטיים

"אני לא מינוי פוליטי של אף אחד, אני הגעתי דרך חברת כוח אדם, אני מבינה שכל שר שמגיע מביא איתו את הצוות שלו, אבל כאן זה נעשה בצורה מבישה". כך אמרה אתמול (יום ג') כ', אחת מעובדות משרד הבינוי והשיכון שפוטרו על ידי אנשיו של השר בנימין בן אליעזר. "הם הגיעו למשרד ותוך שש שעות הלשכה הישנה נעלמה. הם העבידו אותנו בסחיבת ארגזים ובפינוי תיקים, זו חפיפה ממש לא רצינית. יש שם הרבה מאוד חומר חשוב ואסור לאבד אותו, בשיטה הזו הוא ילך לאיבוד".
כ' הביעה את כעסה, על היחס המשפיל לה זכו היא וחברותיה מאנשיו של השר. הן כתבו מכתב לשר, בו הביעו את מחאתן על הצעדים האחרונים שננקטו במשרד. במכתבן, אמרו העובדות המפוטרות, כי "זו היתה חרפה שהדעת אינה יכולה לסבול. בהתראה בלתי אפשרית ממש התבקשנו לארוז את חפצנו ו'להתאדות'! זה היה לא נעים, מביש ולחלוטין לא הולם משרד ממשלתי, לא להזכיר את הצורך הענייני להעביר מידע בסיסי וחיוני, לסגור קצוות וכדומה".
העובדות מוסיפות וכותבות: "ראוי לציון כי העובדות בלשכה אינן בהכרח בעלות זיקה פוליטית אחידה. ההיפך, קיימת קשת רחבה של דעות פוליטיות בלשכתנו. האירוניה היא שעד אתמול חלקנו הצבענו עבור ראש הממשלה הנוכחי, אך בכל זאת הוצאנו מפה כאילו פשענו למישהו ומעלנו בתפקידנו. כולנו עובדות דרך חברת כוח אדם ולא היתה לנו נגיעה לעשייה הפוליטית של השר עמו עבדנו".
העובדות הביאו את פליאתן על הדרך שבה נעשה 'ניקוי האורוות' ולטענתן, השר הקודם, יצחק לוי, לא נקט בשיטה דומה כשנכנס לתפקיד, אלא ראיין את כל העובדות והחליט בצורה עניינית על המשך עבודתן.
השר בן אליעזר, הגיב ואמר, כי "כל הפיטורים נעשו לפי הוראות החוק, כיוון שמדובר היה במינויים פוליטיים, שאין להמשיך להעסיקם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאולי שם טוב
בן אליעזר. ניקוי אורוות?
צילום: שאולי שם טוב
זום 77
לוי. נהג בהגינות
זום 77
מומלצים