שתף קטע נבחר

בגלל איחור של 40 דקות: חשוד בהונאה שוחרר למעצר בית

בית משפט השלום בת"א הורה לשחרר למעצר בית חשוד בעבירות הונאה מאחר שהתביעה המשטרתית איחרה בהגשת בקשת המעצר וגרמה להחזקתו במעצר באופן בלתי-חוקי. "דעתי אינה נוחה מהתנהלות המשטרה בלשון המעטה", קבע השופט רועי פרי. המשטרה ערערה, אך בית המשפט דחה את בקשתה. סנגורו של החשוד, עו"ד אלון אייזנברג: "מצופה מהתביעה בישראל לעמוד בזמנים"

בית משפט השלום בתל אביב מתח בצהריים (ו') ביקורת קשה על התנהלות המשטרה, והורה לשחרר למעצר בית חשוד בעבירות הונאה ושיבוש מהלכי משפט בגלל איחור של 40 דקות בהגשת בקשת המעצר.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

יוסף בן אליהו (44), בעל עבר פלילי כבד בתחום הרכוש וההונאה שהשתחרר ממאסר בן שלוש שנים רק לפני חודשיים, נעצר בתחילת השבוע לאחר שנתפס עם כרטיסי אשראי גנובים שבהם עשה לכאורה שימוש בסכומים של אלפי שקלים. היום הובא בן אליהו להארכת מעצרו בפעם השלישית, אולם בפתח הדיון התברר כי התביעה המשטרתית אחרה בהגשת בקשת המעצר למזכירות בית המשפט - דבר שגרם לכך שהוחזק במעצר בלתי חוקי.

 

סנגורו של החשוד, עו"ד אלון אייזנברג, אמר בפתח הדיון כי "משעה 11:00 נמצא המשיב במעצר בלתי-חוקי כשהמדינה כלאחר יד מודיעה לבית המשפט שבקשה הוגשה - למרות שלא הוגשה. רק ב-11:40 הבקשה הוגשה למזכירות בית המשפט ורק כשעה לאחר מכן העלו את מרשי לדיון".

 

נציג מרחב ירקון במשטרה, רס"ב יוני הירשהורן, ניסה להסביר: "היה עומס בלתי רגיל במחלקת התביעות ובבית המשפט. בשעה 11:40 פתחתי בקשה ובשעה 11:55 התיק היה מוכן לדיון. החשוד כל חייו מסתובב בכניסה וביציאה מבתי הסוהר, לכן בית המשפט לא יכול להקל ראש בסוגיה של האדם שנמצא מולנו. זה לא אדם שנמצא פעם אחת כאן, עשה טעות והביע חרטה. הוא עושה את זה בשיטתיות; זה אורח חייו של החשוד".

 

השופט רועי פרי מתח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה וקבע כי החשוד נעצר באופן בלתי-חוקי. "דעתי אינה נוחה מהתנהלות המשטרה בלשון המעטה", קבע השופט. "בקשת המעצר הוגשה בשעה 11:40, לאחר שהמעצר למעשה פג. החשוד נותר במעצר בלתי-חוקי ובתוך כך היחידה החוקרת בקשה להאריך את המעצר בהתאם לתרשומת התביעה".

 

עו
עו"ד אלון אייזנברג

 

למרות עברו הפלילי הכבד של החשוד, הורה השופט פרי על שחרורו של החשוד למעצר בית עם ערבויות כספיות ובפיקוח למשך שישה ימים. המשטרה ערערה לבית המשפט המחוזי על החלטת השחרור, אולם שופט המחוזי שאול שוחט דחה את הבקשה וקבע: "קראתי את החלטת בית המשפט קמא. ההחלטה מפורטת, מנומקת, ונראה כי היא שקלה את כל השיקולים הנדרשים ולא מצאתי בה כל פגם".

 

עו"ד אייל אייזנברג, אמר עם שחרור מרשו למעצר בית, כי "מצופה מהתביעה בישראל לעמוד בזמנים אחרת מדובר מעצר לא חוקי, ועד שלא יוכח אחרת הוא אדם חף מפשע".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים