שתף קטע נבחר

חוזר לעניינים: ביבי נפגש עם אלי ישי

ראש הממשלה לשעבר נפגש אמש עם יו"ר ש"ס ודן עימו בנושאים מדיניים. אריאל שרון מנסה להתחזק לקראת הפריימריס בליכוד, וברק ממשיך במינויים בשירות החוץ ובהכנת תקציב 'חברתי'

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ממשיך, כך עושה רושם, בצעדיו לקראת חזרה לזירה הפוליטית. אמש (יום ג'), נפגש נתניהו בבית הוריו בירושלים, עם יו"ר ש"ס, אלי ישי. השניים סירבו לומר על מה שוחחו בפגישה אך מסרו, כי בשיחה עלו נושאים רבים, ביניהם גם הנושא המדיני.
בתוך כך המשיך יו"ר הליכוד, אריאל שרון, לנסות לגייס רוב לקראת ההתמודדות הפנימית בליכוד. אתמול נפגש שרון עם שר החוץ לשעבר, דוד לוי, ולדברי שרון, עסקו השניים בהערכת מצב פוליטית ובדרכים להפלת הממשלה. שרון הדגיש, כי לא הוא ולא לוי העלו את האפשרות לשריון מקומו של לוי בליכוד, או חזרה כלשהי שלו לחיק המפלגה.
אתמול נפגש שרון גם עם חבר הכנסת יצחק מרדכי. לדברי שרון, הוא לא ניסה לשכנע את מרדכי להצטרף להצבעת אי-האמון, אלא להבין ממנו מתי ברק החליט למסור שטחים בירושלים לפלסטינים. מרדכי, הטרוד בענייני המשפט העומד כנגדו, לא מצטרף באופן אקטיבי למאמצי הפלת הממשלה. אמש, נפגש מרדכי עם ברק, ובתום הפגישה אמר, כי לא יגלה אם אחד מן הצדדים בפגישות בימים האחרונים השפיע עליו.
הזירה הקואליציונית גם היא לא שוקטת לרגע. ראש הממשלה, אהוד ברק, ממשיך ומנסה לייצב את הקואליציה בראשותו ולמנוץ שרים למשרדים המיותמים. אמש, פנה ברק לחבר הכנסת עוזי ברעם, והציע לו לשמש כממלא מקום שר העבודה והרווחה. ברעם סירב להצעה. לאחר מכן, נפגש ברק עם מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, והציע לו את התפקיד. כהן טרם החליט אם לקבל את ההצעה.

תקציב חברתי

ברק הורה אתמול לשר האוצר, אברהם שוחט, להכין "תקציב חברתי" לשנה הבאה. ההוראה באה לאחר ביקורו של ברק בקריית ים, ועשויה להתפרש כהכנה לבחירות קרובות. במהלך נאום שנשא ברק במקום אמר, כי הוא אינו רואה באופק פסגה נוספת, אבל אמר "אנחנו בדרכנו לשלום". מפגין מטעם הליכוד ניסה להגיש לראש הממשלה גליל ניר טואלט, והציע לו לחתום עליו את הסכמי השלום, כי "חבל שיבוזבז נייר איכותי".
בינתיים, ממשיך ברק בשרשרת המינויים החדשים במשרד החוץ. איתן בנצור, מונה לשגריר ישראל בפאריס, זאת יממה לאחר שראש הממשלה אהוד ברק החליט להפסיק את כהונתו כמנכ"ל.
אמש החליט ברק על מנויים נוספים בשירות החוץ. יו"ר הכנסת לשעבר, שבח וייס, מונה לתפקיד שגריר ישראל בפולין. צבי שטאובר, יועצו המדיני של ראש הממשלה, מונה לתפקיד שגריר ישראל בבריטניה. עוד הוחלט למנות את ח"כ לשעבר עמנואל זיסמן לשגריר בבולגריה, ואת אלון פנקס, ראש לשכתו של דוד לוי לשעבר ומי שהיה יועצו המדיני של ברק בעת שהיה יו"ר האופוזיציה, מונה לקונסול כללי בניו-יורק.
פרט למינויים אלו, יצטרכו ראש הממשלה ומנכ"ל משרד החוץ החדש, אלון ליאל, לאייש תפקידים דיפלומטים נוספים שעדיין לא אויישו, כמו שגרירים בדרום קוריאה, פנמה, חוף השנהב וקונסול למיאמי במקומו של שי בזק.
בלשכת ראש הממשלה ציינו את העובדה, שברק לא מתכנן להחזיר משליחותם את שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי ואת השגריר בבלגיה, שאול עמור, שניהם מינויים של דוד לוי, כהוכחה לכך שההחלטה להחזיר את שאר השגרירים היתה החלטה מקצועית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
נתניהו. מגשש דרכו חזרה
זום 77
צילום:זום 77
ישי. שומר על כל האופציות
צילום:זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
ברק. ממשיך במינוי שגרירים
ארכיון ידיעות אחרונות
צביקה טישלר
שרון. מחפש 61 קולות
צביקה טישלר
מומלצים