שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות

   הקשר בין ה־VAR לבנק

   שניהם משרתים את לקוחותיהם, וזוהי מטרתם היחידה, אך מאחר שמגרעותיהם גלויות יותר לעין, קשה להבין עד כמה הם תורמים וחשובים. מקווה שבעונה הבאה נתרגל לכל הטוב שהטכנולוגיה מביאה ולצדק שהיא עושה

   ה-VAR זה כמו בנק. אנשים לא מבינים עד כמה הוא תורם להם, ורק מקטרים על המגרעות שלו, למרות שהן מתגמדות לעומת יתרונותיו. הבנקים גובים עמלות ותשלומים עבור השירות. הלקוחות פחות מרגישים את השירות (כי הם לא חוזים בו בשום שלב באופן ישיר), אז הם רק זועמים על התשלום. בשביל שימוש

   נכון ותקין ב-VAR על המשחק להיעצר מדי פעם למספר דקות. האוהדים לא רואים את שופטי ה-VAR עובדים ועומלים, אז הם רק זועמים על העצירות.

    

   אך גם לקוחות הבנקים וגם אוהדי הכדורגל לא מבינים שלולא הבנקים או ה-VAR לא היה מי שישמור על כספם או ידאג להגינות המשחק. ה-VAR והבנקים משרתים את לקוחותיהם, וזוהי מטרתם היחידה. אך מאחר שמגרעותיהם גלויות יותר לעין, קשה להבין עד כמה הם תורמים וחשובים.

    

   שטייף ואדלר בניידת ה-VAR (צילום: אורן אהרוני)
   היתרונות עולים על המגרעות. חדר הבקרה(צילום: אורן אהרוני)

    

   הרבה תלונות וביקורות נשמעו על ה-VAR עם כל החלטה דרמטית שלו. חוסר ההבנה שאילולא ה-VAR היה קיים טעויות השיפוט היו אלה שמכריעות משחקים מקומם. עדיף שטוטנהאם תנצח אחרי החלטה נכונה של ה-VAR מאשר שמנצ'סטר סיטי תנצח אחרי החלטה שגויה של שופט, לא ככה?

    

   עוד דבר שמרגיז אותי לגבי ה-VAR הוא הדרך שבה התקשורת מדווחת על מקרים בהם הוא נכנס לפעולה. "טוטנהאם עלתה בזכות ה-VAR", נכתב רבות, למרות שהיא עלתה בזכות שלושה שערים שכבשה בחוץ ועוד שער בבית. ה-VAR רק עזר לשופטי המשחק לתקן החלטות כאלה ואחרות.

    

   כמו כל דבר חדש שמתערב באופן משמעותי במנהג סוחף, נערץ וישן, ה-VAR מלווה בלא מעט ביקורות. זה מובן. אך אני מקווה שלקראת העונה הבאה חובבי הכדורגל יתרגלו ל VAR-ויהנו מכל הטוב שהוא מספק. עד אז, ה VAR ישמור לנו על הכדורגל, גם אם לא נשים לב. חשוב לנו לזכור שהוא, לפחות, לא לוקח לנו משכנתא.

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים