שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החופש לגדול עם האוטו
  פעם הכול היה יותר קל. כך לפחות נדמה לנו וכך אנחנו זוכרים את נוף ילדותנו. חופש גדול, אירוע שנמשך מבחינתנו חודשים על-גבי חודשים. הייתה נסיעה לכינרת במקרה הטוב ונסיעה לאילת במקרה היותר-טוב

   

  בשיתוף ynet רכב חדש

   

  פעם הכול היה יותר קל. כך לפחות נדמה לנו וכך אנחנו זוכרים את נוף ילדותנו. חופש גדול, אירוע שנמשך מבחינתנו חודשים על-גבי חודשים. הייתה נסיעה לכנרת במקרה הטוב ונסיעה לאילת במקרה היותר-טוב. כי נסיעה למדבר הגדול היא תמיד הרפתקה. פעם זה היה כל-כך פשוט: שני כיסאות ים זרוקים בתא המטען. ילד אחד קטן, אפשר להושיב על אמא. עוד ילדה אחת קטנה, שתשב מאחור. סטיישן? איזה יופי, אפשר לשבת בתא המטען ולעשות שלום למי שנוסע במכונית מאחור.

   

   

  פעם כאמור היה יותר קל. על חגורות בטיחות לא ממש שמעו. מאוורר קטן עם כפות כחולות ניסה נואשות לייבש את הזיעה. מזגן היה מותרות של מי שקונה מכונית אמריקאית. הילדים הסתפקו בלעשות שלום לעוברים ושבים, אתמול היה טוב, כמאמר השיר - אלא אם פונקתם ב"הכנה לרדיו".

   

  היום המצב השתנה: לקחת ילדים לנסיעה ארוכה במכונית זה אתגר. קודם כל, מה לעשות שהם אכלו טוב, וגדלו. ושנית לך תתעסק איתם, נסיעה שלמה של שעתיים-שלוש בעידן "אבא משעמם לי" זה גיהנום. סיוט שיאיים על השפיות ועל שלום התא המשפחתי במשך שבועות רבים אחרי שהחופשה תסתיים ויהווה תזכורת כואבת למה אסור לעולם לנסוע עם ילדים במכונית. אז מה עושים? כיצד בוחרים את המכונית הנכונה לצאת לחופש? מה צריך לקחת בחשבון לקראת הנסיעות המשותפות עם המשפחה?

   

  בואו נתחיל עם המכונית. שנות השבעים עברו, אנחנו כבר לא צריכים לדאוג שלא יהיה מזגן במכונית, אבל אנחנו כן צריכים לדאוג לרווחה הבסיסית של

  מי שנוסע איתנו במכונית. אז מה זה אומר? קודם כל שיהיה מקום. פשוטו כמשמעו. הילד יושב מאחור? גם לו יש זכויות, קודם כל מרווח סביר לרגלים. כשארבעה סטודנטים נדחסים למכונית מיני ונוסעים לאילת, זה ללא ספק מייצר חומר לסיפורים טובים ובדיחות מצחיקות, אך טינאייג'רים לא יסכימו לסבל כזה. אז צריך מכונית שתהיה מרווחת, גם לבני נוער גבוהים. אפשר וכדאי לבדוק רכבי כביש שטח, בהם יושבים מעט יותר גבוה, אם כי לעתים הישיבה הגבוהה באה על חשבון משהו, אם נפח תא המטען ואם האבזור.

   

  צריך לזכור שאנו מתמודדים כאן עם דור דיגיטלי. דור שחי במימד וירטואלי מקביל ל"מציאות" שלנו. אי אפשר לשחק איתם "חי צומח דומם" ולקוות לטוב, אז עדיף לדאוג גם למכונית שיש לה מאחור שקעים רבים כל האפשר, כאלה שתומכים בכל אמצעי המדיה של הדור הצעיר, שאבא יוכל לנהוג. ואולי גם WIFI בתוך הרכב כמו שיש בחלק ממערכות המולטימדיה היום. גם פתחי מזגן אחוריים הם כמובן תוספת מבורכת, במיוחד בחודשי הקיץ. סמארטפון חם זה סמראטפון שמפסיק לעבוד ואז הטינאייג'ר מתחיל אוטומטית תגובת שרשרת הרסנית.

   

  אך זה לא הכול, שאלנו מה צריך לקחת בחשבון לקראת הנסיעות הארוכות של הקיץ? אז קודם כל, צריך לקחת בחשבון שמי שנוהג אינו מי שנוסע. הנהג רוצה רק להגיע, הנוסעים רוצים רק לצאת. לכן מומלץ לארגן בנסיעה ארוכה נקודות יציאה מהמכונית, ודווקא כאלה שאינן עמוסות במבקרים ומטיילים. ישראל מדינה יפה, שווה להציץ בשפע הטבע שיש לנו - וכדאי שלטבע יהיה WIFI.

   

  חשוב לדאוג שבמכונית יהיה לנו בקבוק מים מוכן, למקרה שמישהו יהיה צמא. קרם שיזוף, לטובת מי שראשו וידיו פונים אל הכיוון שממנו מגיעה השמש הקופחת (מאוד לא מומלץ לכסות חלון במגבת או עיתון ולחסום את שדה הראיה) ובנוסף, מומלץ גם להכין קבצי מוזיקה - מה שדורש כמובן מכונית חדישה עם מכשיר שתומך בבלוטות'. תתפלאו, אך מכשיר הסמארטפון יכול להפוך לחבר בעת צרה ולא רק למשהו שממקד את בני הנוער בבית אל המסך - ואיך לא, תמיד לבדוק את המכונית לפני נסיעה ארוכה. שמן? מים? אם היא ישנה, עצירה בצד הכביש באוגוסט עלולה להפוך מהר מאוד לסיוט.

   

  הדרך הקלה ביותר בה תבטיחו כי תנהגו במכונית חדישה היא על ידיד ליסינג פרטי תפעולי. מקדמה ראשונית נמוכה, תשלומים חודשיים קלים הכוללים גם את עלויות התחזוקה והביטוח - ואפשרויות לשדרוג בכל שלב ובעיקר סיכוי מזערי להיתקע במדבר ב-45 מעלות חום עם טינאייג'ר שמגלגל עיניים.

   

  הצעות לרכב חדש וליסינג

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים