שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אגדה אפריקאית: מסע אל היבשת הכי מסקרנת

  אם הטבע הפראי של אפריקה עושה לכם את זה ואין לכם בעיה לנהוג בג'יפים - ועוד בצד שמאל, מסע שחוצה את אוגנדה, טנזניה וזנזיבר כנראה מדבר אליכם. יפעת יגר ומנחם עבדי, מנכ"לי מאגמה, התארחו באולפן ynet כדי לגלות האם מדובר באגדה או במציאות? צפו

  בשיתוף אפריקן דרייב

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  אנשים שהשתתפו במסע "אפריקן דרייב" אומרים שבמשך שבועות הם לא פגשו תיירים, שהם הגיעו למקומות עוצרי נשימה, שהם ראו את אפריקה הפראית, האמיתית, הלא מוכרת, ובעיקר הם אומרים שהם חזרו משם מאוהבים - באפריקה כמובן. האם זו שמועה נכונה או סתם אגדה אפריקאית?

   

   

   

  כדי ללמוד יותר על המסע באפריקה הגיעו לאולפן יפעת יגר ומנחם עבדי, המנכל"ים של מאגמה שעשו לנו קצת סדר. צפו בווידיאו בראש הכתבה.

   

   

    

  "זה המסע היחיד בעצם שחוצה את מזרח אפריקה בנהיגה עצמית. מסע מטורף שמתחיל באוגנדה שהיא אחת המדינות הלא מתויירות, הלא מוכרות אבל המסקרנות והיפיפיות באפריקה. ממשיך לטנזניה עם הספארי, עם שמורת הסרנגטי, עם הנדידה הגדולה ומסיים בזנזיבר, באי הקסום, היפה בחופי התכלת", אומרת יגר.

  מקומות שאפשר להגיע אליהם רק בג'יפים. (צילום: מאגמה)
  לנהוג 1,600 ק"מ. (צילום: מאגמה)

  אנחנו מדברים על מסע ג'יפים, זה שבועיים של נהיגה או שיש בזה כמובן הרבה יותר?

  "קודם כל חלק מהמסע הוא נהיגה עצמית - נהיגה מורכבת", אומר עבדי. "באפריקה נוהגים הפוך מישראל ולכן צריך להיות כל הזמן ערניים על הדרך, מה מופיע ממול. נוסף על כך, חשוב לזכור כי הדרכים באפריקה הן רובן דרכי עפר כי שם אין תשתיות של אספלט ובגלל שיש הרבה גשמים גם יכולות להתרחש תקלות לא קטנות. זה ממש נהיגה אתגרית ובעייתית".

   

  מה קורה חוץ מהנהיגה?

  "האישיו של טיול ג'יפים, זה להגיע וליצור קשר בלתי אמצעי עם האנשים בשטח", מסביר עבדי. "כבר היו לנו כמה וכמה פעמים, כשנסענו באיזה מקומות שכוחי אל ופתאום ראינו רופא אליל, ממש רופא אליל עם הגולגולות וכל הנוצות וכל העצמות, או ראינו חתונה או ראינו טקס התבגרות - והכל מה שנקרא דברים לא מתוכננים. זו חווית חיים לראות את זה".

   

  זה נשמע כמו סרט של נשיונל ג'יאוגרפיק רק באופן בלתי מתווך. 

  "לגמרי, אבל סרט שיש בו המון אקשן והמון פעילויות. זאת אומרת, אנחנו יוצאים לשוט על הנילוס אל מפלי מורצ'ינסון שהם המפלים מהמדהימים בעולם. אנחנו יוצאים לטרק שימפנזים. כמעט רק באוגנדה אפשר היום לראות שימפנזים ממש בטבע. אנחנו נכנסים בדרך לכפרים קטנים, מגיעים לכנסיות ואנחנו עוצרים בהם, בכלל באפריקה כל מקום מגיעים אליו ועוצרים מיד מוקפים באנשים - ואם יש סיבה לנסוע לאפריקה זה האנשים כי הם נחמדים, סקרנים ולבבים".

  מפלי מורצ'ינסון העצומים ()
  מפלי מורצ'ינסון העצומים
   

  תמיד יש אנשים חדשים, אז תמיד החוויות הן אחרות, תמיד המסע שונה, אבל זה נשמע כמו משהו מאוד קשה לוגיסטית.

  "זה מורכב לוגיסטית. מסע של 14 יום עם כל הציוד, עד לרמה של הכנת קפוצ'ינו בשטח. אבל אנחנו כבר מנוסים ויש צוות גדול שמתלווה - מנהלה, מדריכים, מדריכים גיאוגרפים, אנשים מקומיים, מכונאים, רופא צמוד, אז אנחנו יודעים לתפור את זה טוב, ואנחנו ערוכים לזה, ברמה המפנקת הכי גדולה שיכולה להיות".

   

  יש רגע מיוחד שאתם זוכרים במיוחד?

  "הנדידה הגדולה זו חוויה מנצחת, אנחנו לא סתם מגיעים לטנזניה או למזרח אפריקה בעונה הזאת", אומרת יגר. "יש משהו שלא משנה כמה פעמים רואים את זה, כמה פעמים חווים, זה אחד המחזות המרהיבים בעולם. תמיד יש את המתח הזה - נראה לא נראה, נגיע - הם יהיו לא יהיו, אבל בסוף זה באמת אלפי בעלי חיים, דרך אגב לא רק גנו, זה גם זברות וצבאים, וטורפים שמגיעים בעקבותיהם".

  לחצות את מזרח אפריקה. (צילום: אפריקן דרייב) (צילום: אפריקן דרייב)
  לחצות את מזרח אפריקה. (צילום: אפריקן דרייב)

  אז למי זה בעצם מתאים? למי שרוצה לגלות את אפריקה? למי שכבר מכיר את אפריקה? למי שאוהב טיולי ג'יפים? למי שאוהב לצפות בנשיונל ג'יאוגרפיק?

  "קודם כל אני אגיד אולי למי זה לא מתאים", אומרת יגר. "מי שמחפש סוג של אפריקה של חלון ראווה, לבוא לעשות ספארי, לראות משהו כזה מאוד שטחי, זה פחות מתאים. צריך להבין, המסע הזה מסע מאתגר, זה לנהוג 1,600 ק"מ במשך ימים ארוכים. אנחנו רוצים לראות הרבה, אנחנו רוצים להספיק הרבה, אני חושבת שהמסע זה מתאים קודם כל לאנשים שהם קצת הרפתקניים שמוכנים ורוצים לבוא לראות את מזרח אפריקה האמיתית, שהם רוצים לנסוע deep into the wild, לתוך אפריקה, לעבור בכפרים הקטנים, לראות איך אנשים חיים, לראות לפעמים עוני שהוא מאתגר אותנו בתור אנשים מערביים".

   

  הכי קרוב לאריות (צילום: גליה ברקאי)
  הכי קרוב לאריות(צילום: גליה ברקאי)

   

  מתי יוצאים?

  אנחנו עושים את זה כבר שלוש שנים, זו שנה הרביעית, זה שלושה מסעות, אחד בדצמבר ושניים בינואר".

   

  רוצים לחוות את אפריקה? בואו לאפריקן דרייב

   

   

  בשיתוף אפריקן דרייב

   


  פורסם לראשונה 04/07/2019 14:02

   

  לפנייה לכתב/ת
  מומלצים