שתף קטע נבחר

התוכנית אושרה: כך תיראה הכנסת בשנת 2040

גדר היקפית מזכוכית, מרכז אנרגיה תת-קרקעי וגם מרכז מבקרים חדש: הוועדה לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים אישרה את תוכנית המתאר החדשה למשכן

 

צילום הדמיה למרכז המבקרים החדש בכנסת (הדמיה: פלג אדריכלים)
הדמיית התוכנית(הדמיה: פלג אדריכלים)

מרכז מבקרים חדש, גדר מזכוכית ומערכת חשמל סולארית: כך תיראה הכנסת בשנת 2040, לפחות לפי התכנון. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים אישרה היום (ד') תוכנית מתאר חדשה למשכן הכנסת, שכוללת הרחבה של המשכן לאזור הדרומי ושדרוג של המתחם, כך שיענה על הצרכים של הכנסת בעוד עשרים שנה.

 

השטח הכולל של המתחם החדש יעמוד על כ-70 אלף מ"ר. הבנייה תהיה לפי סטנדרט ירוק מחמיר שיאפשר שימור אנרגיה ומים, ובמסגרתו ייבנה מרכז אנרגיה תת-קרקעי. התכנית אושרה להפקדה ותעבור לאישור הוועדה המחוזית.

צילום הדמיה למרכז המבקרים החדש בכנסת (הדמיה: פלג אדריכלים)
הכנסת, כיום

צילום הדמיה למרכז המבקרים החדש בכנסת (הדמיה: פלג אדריכלים)
כעת ובעוד 20 שנה(הדמיה: פלג אדריכלים)

צילום הדמיה למרכז המבקרים החדש בכנסת (הדמיה: פלג אדריכלים)
צילום הדמיה למרכז המבקרים החדש בכנסת(הדמיה: פלג אדריכלים)

יובב צור  (צילום: שרון גבאי)
יובב צור: "השדרוג נותן מענה לצרכים המשתנים של הכנסת"(צילום: שרון גבאי)

בדיון שנערך היום הוצגה התוכנית, שהוכנה על ידי משרד פלג אדריכלים. במסגרת התוכנית תהפוך הכניסה התפעולית של הכנסת לכניסה הראשית. מדובר בהחזרת הכוונה המקורית של האדריכל דב כרמי. באותם ימים, ובשל החשש מפגיעת צלפים ירדנים, הועברה הכניסה צפונה, אל מול גן הורדים.

 

מדובר בגלגול הרביעי של שדרוג הכנסת והוא יכלול אודיטוריום חדש, קומת סיעות חדשה ואגף ועדות חדש שיכלול חדרי אוכל, לשכות שרים משודרגות וכניסה חדשה למליאה. אחד הדברים הבולטים בתכנית הוא הקמת גדר זכוכית שתקיף את המתחם. כדי לשמור על קו התכנון המקורי של הכנסת הבנייה לא תהיה לגובה, וחלקה יהיה תת-קרקעי. לדברי המתכננים, העיצוב יאפשר לראות את המשכן מכל האזור המקיף אותו.

 

חבר מועצת העיר ירושלים יובב צור, מסיעת התעוררות, מסר: "פרויקט שדרוג משכן הכנסת הוא חשוב ונחוץ, ונותן מענה לצרכים המשתנים של הכנסת ולפעילות הפרלמנטרית הענפה. אישור הרחבת הכנסת, שמהווה את הסמל הלאומי החשוב ביותר, דווקא בשבוע שבו חל ט' באב, הוא הביטוי לבניינה של ירושלים בעת הזו. אני שמח שהמשכן ממשיך לפעול לפתיחת שעריו לכל אזרחיות ואזרחי המדינה, וימשיך להיות מזוהה עם הייחודיות של העיר ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: פלג אדריכלים
ההדמיה
הדמיה: פלג אדריכלים
מומלצים