שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אחרי השריפה במפעל שמן: עובדים באזור חוששים מאזבסט

  בעקבות החשש מהחומר המסרטן, הושבתה העבודה בחלק ממתקני החוץ בתחנת הכוח של חברת החשמל במפרץ חיפה - הנמצאים כמה עשרות מטרים מהמפעל שבו פרצה השריפה - עד לסיום הבדיקה

  עובדים באזורים הקרובים למפעל שמן, שבו פרצה שריפת ענק בשבוע שעבר, חוששים מפני התפזרות אזבסט בסביבה הקרובה. המשרד להגנת הסביבה תחם אזור ברדיוס 50 מטר מגדרות המפעל, אולם העובדים חוששים כי הרוח תישא אבק ובו החומר המסוכן למפעלים הקרובים, שנמצאים במרחק של כמה עשרות מטרים מגדר המפעל שבו השתוללה השריפה. בין המתקנים הסמוכים נמצאים נמל חיפה, תחנת הכוח של חברת החשמל, ומתקנים שונים של עיריית חיפה.

   

  שלטים המזהירים מסכנת אזבסט ליד המפעל (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
  שלטים המזהירים מסכנת אזבסט ליד המפעל (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

   

  העובדים טוענים כי סמוך למפעל יש מספר ערימות, שבהן חומרים שונים כולל אזבסט. לדבריהם, הרוח עלולה להביא את החומר לתוך המתקנים הסמוכים ולחולל אסון, שכן מדובר בחומר מסרטן באופן ודאי.

   

  בעקבות החשש, הושבתה העבודה בחלק ממתקני החוץ בתחנת הכוח של חברת החשמל במפרץ חיפה עד לסיום הבדיקה. מוועד עובדי חברת החשמל בחיפה נמסר, "הנהלת החברה נענתה לפניית ועד העובדים, ובשיתוף פעולה מלא מתקיימת סדרת בדיקות מקיפה, כולל ניטור בפיקוחה המלא של הנהלת החברה. בשלב זה, חלק מסככות העבודה שבהן התבצעה עבודה, הושבתו מפעילות".

  שלטים המזהירים מסכנת אזבסט ליד המפעל (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
  שלטים המזהירים מסכנת אזבסט ליד המפעל (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

   

  אלה נווה, פעילת סביבה ומפעילת פורום "אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות", אמרה: "אין עוררין שאזבסט הוא גורם מסרטן. השריפה בשבוע שעבר היא מחדל שחשף את התושבים בסביבה לרעלים ולאזבסט. המחדל ממשיך, כי גם בדקות אלו אלפי עובדים ליד המתחם חשופים לסיכון מוגבר לסרטן. במקום שכל האזור ייסגר עד לפינוי החומר המסוכן, נעשית כרגיל הבחירה הקלה: שהציבור ישלם את המחיר למחדל".

   

  נוה הוסיפה: "אנו קוראים למשרד להגנת הסביבה לדאוג באופן מיידי לפינוי האזבסט המסרטן ושיירי השריפה, ולמדינת ישראל להתחיל לראות את החיפאים כבני אדם שהחיים שלהם שווי ערך לחיים של הירושלמים והתל אביבים".

   

  עובדיו של הקבלן שמפנה את האזבסט, החלו היום בהקמת גדר באזורים בהם נשברה גדר המפעל במהלך השריפה (צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה)
  עובדיו של הקבלן שמפנה את האזבסט, החלו היום בהקמת גדר באזורים בהם נשברה גדר המפעל במהלך השריפה(צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה)

   

  בסופ"ש: כתמי שמן בנמל חיפה, בעקבות השריפה    (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

  בסופ"ש: כתמי שמן בנמל חיפה, בעקבות השריפה    (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  באיגוד ערים לאיכות סביבה במפרץ חיפה אמרו, כי הם דוגמים את האוויר באזור נרחב סביב המפעל, כדי לראות אם יש שאריות אזבסט באזורים נרחבים יותר. "התוצאות יתקבלו בשלושת הימים הקרובים", אמרו באיגוד.

   

  מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "נציגי המשרד להגנת הסביבה מסיירים באזור השריפה ועוקבים אחר הנעשה בשטח. במקום נשרף אסבסט, והמשרד העביר הנחיות מפורטות למפעל למיגור המפגע. במהלך סיורי המשרד, לא נצפו כל מערומי אסבסט בשטח השריפה או התפזרות של חלקיקי אסבסט. נציין, כי בשטח ישנם מערומי חומר גלם של תהליך היצור במפעל. בכל שאלה או אי בהירות ניתן לפנות ישירות למפקחי המשרד הנמצאים בשטח או למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה, *6911".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים