שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קופה וקידושין: השדכנית שהותירה לקוחות בלי כסף ובלי אהבה

  הראלה ישי גובה עשרות אלפי שקלים תמורת החלום למצוא אהבה. אבל תחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות" חושף שורה של מתלוננים, שתבעו אותה בטענה שלא סיפקה את השירות וסירבה להחזיר את כספם. "חיברתי מאות זוגות", מסרה ישי. ומה היא הבטיחה לכתבתנו במצלמה נסתרת?

   

  הותירה לקוחות בלי כסף ובלי אהבה: שיחה עם הראלה ישי

  הותירה לקוחות בלי כסף ובלי אהבה: שיחה עם הראלה ישי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היא מוזמנת על בסיס קבוע לתוכניות אירוח בטלוויזיה ומציגה את עצמה כמומחית לענייני אהבה. הראלה ישי, הבעלים של חברת "דו-לב", נחשבת לאחת השדכניות המובילות בישראל. היא יושבת במשרד יוקרתי בתל אביב ומבטיחה ללקוחותיה - כאלו שכבר נואשו מהאפשרות למצוא אהבה בעצמם - כי תכיר להם את בן או בת הזוג המושלמים.

  תחקיר הראלה ישי שדכנית (צילום: ירון שרון)
  "ארבע שעות איתי יהפכו לך את החיים". הראלה ישי(צילום: ירון שרון)

  אבל תחקיר "ידיעות אחרונות" ו-ynet חושף שורה של רווקים ורווקות מאוכזבים שטוענים כי לאחר שנרשמו למשרד השידוכים של ישי מצאו עצמם ללא אהבה ועם חור גדול בכיסים. חלקם הגישו תביעות לבית המשפט, אחרים העדיפו לבלוע את הכעס ולהשאיר את העלבון מאחוריהם.

   

  ישי מציעה ללקוחותיה שלושה מסלולי שידוך. הזול מביניהם עולה לדבריה 17,550 שקל, ואינו כולל התקשרות עם ישי אלא רק עם צוות עובדיה. השני, מסלול VIP כהגדרתה, עולה 52,650 שקלים, ובו ההתקשרות היא מול הצוות, אבל ישי אחראית על הדייטים. במסלול הזה מחויב הלקוח בארבע שעות אימון אישי עם השדכנית. נוסף על כך מציעה ישי לאלה שיבחרו במסלול הרגיל תוכנית אימונים, ארבע פגישות בעלות 23,400 שקלים, שמייקרת את המסלול ל-40,950 שקלים.

   

  סעיף נוסף בחוזה, כפי שמכנה אותו ישי, "דמי הצלחה", קובע כי במידה שבני הזוג מתמסדים - בין אם מדובר במגורים משותפים, הסכם ממון או חתונה - כל אחד מבני הזוג מחויב להכפיל את הסכום ששילם לישי במקור. כך, אם בחרו בחבילה היקרה, ישלמו שני בני הזוג לישי סכום של 210,600 שקלים בסך הכל.

   

  "הרגשתי מושפלת"

  אז איך עובדת השיטה? יפעת, למשל, בחרה להיפגש עם אחת מנציגות השירות בחברת השידוכים של ישי, הואיל ופגישה עם ישי עצמה עולה יותר מאלף שקלים. "פניתי אליה אחרי שראיתי אותה בטלוויזיה, היא אישה מרשימה שמשדרת אמון", יפעת אומרת. "נבהלתי קצת מהסכומים שהיא מבקשת ומסעיפי החוזה, אבל הייתי כבר מעל גיל שלושים ורציתי לתת לזה צ'אנס".

   

  כבר במהלך הפגישה הראשונה חתמה יפעת על החוזה, וציינה כי היא מחפשת שידוך עם אדם דתי בלבד. לטענתה, ישי יצרה איתה קשר טלפוני מיד לאחר מכן וניסתה לשכנע אותה להרחיב את האפשרויות גם לגברים שאינם דתיים. יפעת סירבה. מכתב התביעה שהגישה יפעת נגד ישי עולה כי השדכנית הסבירה לה שבגילה אין בחורים דתיים אורתודוקסים במאגר, כיוון שחשוב להם להתחתן בגיל מוקדם. הראלה עוד הסבירה שבחור מסורתי יכול בעזרתה להתחזק, ולכן גם בחור מסורתי יתאים לה.

   

  בפועל, כפי שעולה מכתב ההגנה של ישי נגד תביעתה של יפעת, היא טענה שהכירה לה בחור דתי שאמנם לא חובש כיפה, אך מתפלל קבוע ושומר שבת.

  תחקיר הראלה ישי שדכנית ()
  "ידעה שאין לה גברים מתאימים עבורי". ישי

  "למרות שהסברתי שוב ושוב כמה זה חשוב לי, הוכר לי מהסוכנות בחור אחד מסורתי ולכן סירבתי להיפגש איתו", יפעת אומרת. "כשהתקשרתי להראלה, קיבלתי ממנה שטיפה. היא דיברה אליי בטון פוגעני, והרגשתי שהיא ממש מתנפלת עליי. ניתקתי את השיחה והתקשרתי לסוכנות, שם נאמר לי באופן חד־משמעי כי אין במאגר בחורים דתיים שתואמים את מה שאני מחפשת. במשך שנה מאז לא הוצעו לי דייטים נוספים. אם זה המצב, למה הם גבו ממני תשלום? שילמתי להם יותר מ-11 אלף שקל. הרגשתי מושפלת, רציתי את זה בכל ליבי ומאודי וחשתי שנתתי למישהי לעבוד עליי".

   

  בחוזים שחותמת ישי עם לקוחותיה והגיעו אלינו אין סעיף שמגן על הלקוח. נהפוך הוא - מצוין כי במקרה שאחד הלקוחות רוצה לתבוע את סוכנות "דו-לב" של הראלה ישי, "סמכות השיפוט הבלעדית נתונה לבית משפט השלום בבאר-שבע". כלומר, קרוב לביתה של השדכנית. בעוד שהראלה עצמה דורשת בונוס שמן על הצלחותיה, הפעם היחידה שהיא מוכנה להחזיר ללקוח סכום כלשהו - וגם הוא רק כחמישית מהסכום המקורי והגבוה - היא רק במידה שהוא בוחר לסיים את ההתקשרות איתה "עוד בטרם הציע המשרד למזמין מועמד ראשון להיכרות". במקרה של יפעת, למשל, היא גבתה לכאורה תשלום על שירות שכלל אינה יכולה להעניק בפרק הזמן המדובר שבו הצטרפה יפעת לסוכנות.

   

  לבסוף, אחרי שנה של התקשרות עם סוכנות דו-לב, בחרה יפעת לתבוע את ישי ובסיום ההליך קיבלה בחזרה יותר ממחצית הסכום ששילמה לישי.

  תחקיר הראלה ישי שדכנית ()
  "עדיף שלא תספרי להורים שבאת". הראלה ישי

  גם סיגל, בשנות ה-20 לחייה, בדומה ליפעת ולמקרים נוספים שהגיעו אלינו, נדרשה להרחיב את הקריטריונים במעמד החתימה עם ישי. גם לאחר שהסכימה, לטענתה, מעט בני הזוג שהוצעו לה לא תאמו את בקשותיה. "בהתחלה היא לא הפסיקה להגיד איזו מדהימה אני", סיגל מספרת. "היה ברור לי שהיא אשת מכירות שמנסה לעשות עסקה. שילמתי יותר מאלף שקלים רק כדי להיפגש איתה. אחרי השיחה רציתי ללכת הביתה להתלבט, אבל היא הסבירה לי שפגישה נוספת איתה כדי לחתום על חוזה תעלה יותר מאלף שקל, ובמידה שאחתום עכשיו עלות הפגישה תתקזז מהסכום הכולל. אז חתמתי".

   

  למרות המחמאות שהרעיפה על סיגל, כבר במעמד החתימה דרשה ממנה ישי, כמו במקרים נוספים שנחשפנו אליהם, להוסיף לחוזה סעיף בכתב יד שבו היא נדרשה לאשר כי היא מודעת לכך שבגלל "חוסר ניסיון במערכות יחסים קודמות" - כמילותיה של ישי - יהיה קשה למצוא לה שידוך מתאים. אם כך, מדוע לגבות ממנה תשלום מלא?

   

  "באותה פגישה הסברתי לה מה אני מחפשת מבחינת גיל, מראה ואופי", ממשיכה סיגל. "כבר אז היא אמרה לי שהרצונות שלי לא ריאליים, שאני צריכה לפתוח אופציות לאנשים שמבוגרים ממני עד 12 שנה, שיהיו נמוכים ממני ולא לדרוש תנאי סף של השכלה גבוהה. בנוסף, היא ביקשה ממני להוסיף אופציה של גברים עם נכות. לדעתי כבר בשלב זה היא ידעה שאין לה בחורים שמתאימים עבורי, ולכן ביקשה שאתגמש. סירבתי, בטח במחירים האלה, אבל היא התעקשה. היא הכניסה אותי ללחץ וזה עשה אותי חולה. היא גרמה לי להרגיש שלא אצליח להיכנס לזוגיות בלעדיה".

   

  כמעט 16 אלף שקלים שילמה סיגל, ולטענתה כמעט לא קיבלה הצעות מתאימות לשידוכים. "תדירות ההצעות הייתה בערך פעם בחודש וחצי", היא אומרת. "כשניסיתי להבין למה, הם חירטטו והסבירו לי שהניתוח הגרפולוגי שלי כל כך מדהים שקשה למצוא לי שידוך מתאים".

  תחקיר הראלה ישי שדכנית ()
  "הרגשתי שהיא מטילה פחד ואימה". ישי

  הכללים של ישי ברורים. בין היתר היא דורשת מהרווקים להוריד את תמונת הפרופיל מהווטסאפ, ואוסרת על זוג המשודכים לדבר יותר מחמש דקות בטלפון לפני הפגישה. "את נפגשת עם בחור מבלי לדעת מי הוא, ולדעתי זה כדי שניפגש מבלי לדעת לפני שאנחנו בכלל לא מתאימים או עומדים בקריטריונים אחד של השנייה", טוענת סיגל. "הרי מהרגע שנפגשת עם בחור אחד, על פי החוזה אין לך אפשרות לקבל אפילו חלק מהכסף בחזרה".

   

  לדבריה, מעט הבחורים שהכירה באמצעות ישי כלל לא עמדו בקריטריונים הגמישים שהציגה. "היו עיגולי פינות בגיל, בהשכלה, בתחום התעסוקה", היא אומרת. "אחרי שיצאתי עם הבחור הרביעי והחלטתי שהוא לא לטעמי, קיבלתי ממנה שיחת טלפון שלא אשכח. היא התקשרה ובטון נוזף אמרה לי שהיא לא מבינה איך אני מוותרת עליו, שהוא בחור ממעמד סוציו-אקונומי גבוה ושהוא יעשה אותי מלכה. היא גרמה לי להרגיש שאני לא אמצא מישהו יותר טוב. באותה נקודה הבנתי שאני לא רוצה את זה יותר. הרגשתי שהיא מטילה פחד ואימה, וסברתי שהיא לא מספקת שירות עבור הסכומים גבוהים שהיא גובה".

   

  הדפוס הזה, לכאורה, נמשך כבר שנים. במהלך התחקיר נחשפנו לתביעות נוספות שהוגשו נגד ישי בעשור האחרון, ובהן טיעונים דומים הנוגעים לחוסר יכולתה לספק את השירות שאליו היא מתחייבת, ועליו היא גובה סכומים גבוהים במיוחד של כסף.

   

  בלי לספר להורים

  הכניסה והעיצוב של משרדיה של ישי בתל אביב, הכוללים טלוויזיות המשדרות ראיונות איתה בלופ, כמו גם כרטיסי הביקור, עלונים ותמונותיה הנמצאות בכל פינה, לא משאירים מקום לטעות - לכל הפחות ברמת השיווק היא בהחלט בין הטובות בתחום. פגישה עם ישי - בתל אביב או במשרדים שהיא מחזיקה בבאר שבע ובאשדוד - אינה דבר של מה בכך. רק על מנת להגיע אליה לשיחת היכרות נדרשנו לשלם 1,170 שקל, שאותם היא דורשת לקבל מראש.

   

  התחקירנית שלנו, ליאור, מציגה את עצמה כסטודנטית ומלצרית, בת 25, שמחפשת זוגיות. בזמן ההמתנה לפגישה היא מתבקשת למלא את פרטיה האישיים ולענות על שאלון, כאשר את הטפסים הנוגעים להעדפותיה בנוגע לבן זוג היא מתבקשת למלא רק בנוכחותה של ישי.

   

  לאחר כשעה - איחור משמעותי מהשעה שנקבעה - ישי מזמינה אותה להיכנס. היחס המזלזל נמשך גם בפגישה - חלק ניכר מ-50 הדקות, שעלו לא מעט, התעסקה השדכנית בטלפון הנייד שלה, בהתכתבויות ובשיחות.

   

  "אני מראש מתנצלת, אני שואלת שאלות אישיות, לא להיעלב ולא להיפגע", אומרת ישי ומציגה את עצמה. "שמי הראלה ישי, אני בעלת המשרד הזה כבר 26 שנים. יש לי עוד שלושה עשר עובדים שלכל אחד יש אחריות משלו. אני מומחית בהתנהגות אנושית, בלמצוא לאנשים את הזוגיות הנכונה. מומחית בלעשות שלום-בית וגם בייעוץ עסקי. אני גובה מאוד-מאוד יקר אבל הופכת לאנשים את החיים. פגישת ייעוץ אצלי עולה 5,000 שקל לשעה כולל מע"מ, לא צריך יותר מדי שעות איתי, צריך בין ארבע לשמונה שעות וזה הופך לך את החיים". כלומר, רק בשביל ההתחלה היא דורשת סכום שנע בין 20 ל-40 אלף שקל.

   

  ישי מעלה הילוך, בוחנת את ליאור עם ובלי המשקפיים, סופרת את הטבעות על אצבעותיה. "אם את הולכת לרופא והוא לא מוצא את הבעיה שלך, הוא יכול לעזור לך?" היא שואלת. "אם הוא מוצא את הבעיה שלך, הוא תמיד יכול לעזור לך? אם הוא נותן לך כדורים ואת לא מסכימה לבלוע, את יכולה להבריא? לא. אותו דבר אני, אני דוקטור לאהבה. אם אני לא מוצאת את הבעיה אני לא יכולה לעזור. ברגע שאני מוצאת את הבעיה אני מחתימה אותך על חוזה שתצטרכי לבלוע כדורים בכל הצבעים. השאלה אם את נמצאת במקום שאת אומרת לי 'הראלה, אני כל כך רוצה אהבה שאני מוכנה לבלוע את כל סוגי הכדורים'?".

   

  היא משדרת ביטחון עצמי רב. במהלך השיחה הסבירה ישי כי פרטי הרווקים שמגיעים לסוכנות עוברים בדיקה משפטית, וכי היא מעבירה את כתב היד של המועמדים לגרפולוג במטרה לבדוק אופי, רמת אינטליגנציה, אמינות, רצון לזוגיות, העדפות מיניות ואלימות. הומואים, לסביות וגברים מכים היא לא מקבלת, לדבריה.

   

  בשלב הזה הופכת השיחה לעסקית לחלוטין. ישי מציעה לליאור את המסלולים השונים שפורטו לעיל, בעלויות שנעות בין 17 אלף ל-52 אלף שקל. בזמן שליאור עדיין מעכלת את הסכומים, ישי מיד שואלת: "כמה את מרוויחה?".

   

  ליאור משיבה במבוכה: "4,000 שקל בחודש".

  תחקיר הראלה ישי שדכנית ()
  "אני דוקטור לאהבה". ישי

  "יופי, מעולה, אז אפשר לשלם בתשלומים", ישי לא מתבלבלת ומנסה לברר אם המלצרית הצעירה יכולה לגייס כספים גם ממקורות אחרים. "ההורים שלך יודעים שאת פה?" היא שואלת, ומתעניינת במצבם הכלכלי, בעבודתם, ועוד. כשליאור משיבה שלהוריה אין את היכולת הכלכלית לסייע, ישי מפגיזה בשאלות כלכליות פולשניות נוספות כמו: "אז איך יש להורים שלך רכב?", "מאיפה יש להם כסף לליסינג?", "כמה פעמים הם טסים לחו"ל בשנה?", וכו'.

   

  לבסוף ישי מסבירה ש"אם ההורים שלך לא יכולים לעזור מבחינה כספית, עדיף שלא תספרי להם שבאת לפה. הם יכולים לנסות ולהוריד אותך מזה".

   

  יותר מחצי שעה נמשכה השיחה אך ורק על העניין הכלכלי. ישי מציעה לפרוס תשלומים דרך בנק ירושלים, ואף מציעה לבדוק בעצמה היתכנות מול הבנק של ליאור ומול חברת האשראי שלה. הראלה אף מציעה להיכנס בעצמה לחשבון הבנק של ליאור כדי לבדוק את המסוגלות הכלכלית שלה בפריסת התשלום עבור העסקה. היא גם מדגישה בפניה שאם חברת האשראי תשאל אותה עבור מה משמש התשלום, שלא תגיד שזה עבור שירותי השדכנות של ישי אלא עבור תשלום לימודים.

   

  רק בסוף השיחה עוברות השתיים לשוחח על הקריטריונים של בן הזוג הפוטנציאלי, וישי - בדפוס הדומה לזה שתיארו המרואיינות בתחקיר - מנסה לשכנע את ליאור, בת ה-25, להרחיב את הטווח ולהתגמש על גברים שגילם נושק ל-40. אחרי הכל, אלפי שקלים כנראה אינם מספיקים כדי למצוא לה את שהיא מבקשת בטווח הגילאים שלה.

   

  המפגש מסתיים, ולאחר שליאור ניתקה מולה קשר הצליחה ישי בדרכים עלומות להשיג את מספר הטלפון הפרטי שלה. כשליאור הסבירה שאין ביכולתה לממן את הפגישות ושבסניף הבנק שלה לא מאפשרים לה הלוואות נוספות, ישי לא מוותרת: "יקירה, רוצה שאני אבדוק לך עם בנק ירושלים?".

   

  "חיברנו מאות זוגות בישראל"

  ל' שילמה קרוב ל-40 אלף שקלים עבור שירות השידוכים של הראלה ועבור פגישות אימון איתה. לטענתה, הראלה ונציגות מחברתה הציגו בפניה, לטענתה, מצג שווא שיש בידיהם מאגר של בחורים פנויים, משכילים וראויים, התואמים את דרישותיה. עוד טענה ל' כי החוזה הדרקוני שעליו חתמה הוא בעל תנאים בלתי סבירים העולים לכדי עושק, תוך ניצול תום ליבה של התובעת, שכונתה על ידי הראלה "מבוגרת שעליה להתחתן בהקדם". רק לשם הבהרה, גילה "המבוגר" של ל' בזמן שהגיעה לסוכנות של ישי היה בעשור השלישי לחייה.

   

  ל' טענה בכתב התביעה כי הראלה התקשרה לחברת האשראי שלה ללא ידיעתה או הסכמתה במטרה להשיג מידע על האשראי ועל מצבם הפיננסי של הורי התובעת, תוך הפרה בוטה של פרטיותם. ישי טענה בתגובה לכתב התביעה כי "טענות אלה נלוזות ואין ביניהן לבין המציאות כל קשר".

   

  ישי הוסיפה כי התובעת הכירה בזכותה "שלושה גברים איכותיים, שעם האחרון נפגשה פעמיים ואף נקבעה עימו פגישה שלישית. וכי הקשר שניהלה מול חברת האשראי היה בתיאום עם התובעת והוא התבצע רק במעמד התשלום כאשר חברת האשראי ביקשה את אישור בעל הכרטיס על העסקה". בית המשפט טרם הכריע בפרשה והיא נמצאת בהליכים משפטיים.

   

  במקרה נוסף של תביעה, שהוגש לבית המשפט רק לפני כחודשיים, תובעת את סוכנות השידוכים דו-לב בחורה צעירה ששילמה 16,380 שקלים. על פי כתב התביעה, הצעירה, ממוצא אתיופי, טוענת כי כבר במעמד שיחת הייעוץ הראשונית העלתה ישי את עניין מוצאה של התובעת וכן את גילה, 39, וציינה בפניה כי בשל שני אלו יהיו מיעוט מועמדים שירצו להיפגש עימה. לטענתה של הצעירה האתיופית, ישי אמרה לה "שבדרך כלל גברים ישראלים לא מעוניינים בכהות עור". עוד ציינה כי בשל מצבה הבעייתי, כלשונה, עליה לנסוע לכל אזור בארץ ולהסכים לכל מועמד שיציעו לה מבחינת גיל, מוצא, מיקום, וכדומה.

  תחקיר הראלה ישי שדכנית ()
  "ללא המשרד לא היית יוצאת אפילו עם חמישה גברים". ישי

  במשך כעשרה חודשים מרגע החתימה ישי וצוות המשרד שלה תיאמו לצעירה רק שלוש פגישות. היא יצרה קשר עם המשרד מספר פעמים בבקשה שיתואמו לה פגישות נוספות אולם נדחתה בטענה שאין כרגע מועמדים פוטנציאלים וכי יש מיעוט מועמדים בגלל גילה ומוצאה. למרות כל אלו סירבה ישי להחזיר לה את כספה.

   

  ישי, מצידה, טוענת בכתב ההגנה כי התביעה רצופה "טענות נלוזות אשר ביניהן לבין המציאות אין כל קשר", כי הרי מדובר בטיעונים אובייקטיביים אשר יש להם משקל במציאת זוגיות, וכי חלק מהמועמדים אינם מקבלים כל נתון כאפשרי. ישי טוענת להגנתה, כי עשתה כל שביכולתה ואף מעבר על מנת להתאים לתובעת מועמדים, כשהתעקשותה על מסירת מוצא היא זאת שהיוותה מכשול.

   

  במקרה אחר מדובר באישה בסוף שנות ה-50 לחייה, שלדבריה הייתה מוכנה לחסוך אוכל מפיה על מנת לגייס את סכומי הכסף אותם גובה ישי. "בגלל שאין לי משפחה הייתי מוכנה לעבור ימים קשים מבחינה כלכלית כדי להכיר גבר נחמד וטוב שאוכל לראות בו משפחה, אך נפלתי על רמאית", היא טענה בכתב התביעה שאותו הגישה לבית המשפט במטרה לקבל את כספה בחזרה. גם הפעם הכחישה ישי את ההאשמות נגדה וטענה כי היא מילאה את כל התחייבויותיה. ישי הוסיפה

  כי התובעת הפסיקה את השירות לאחר שלושה חודשים בלבד כשבזמן זה הוצעו לה שלושה גברים עימם היא נפגשה.

   

  "יש לך מזל שנרשמת"

  כתב תביעה נוסף מצטט את אחת מהעובדות של ישי, שהטיחה האשמות פוגעניות בלקוחה שביקשה את כספה בחזרה. "ללא המשרד לא היית יוצאת אפילו עם חמישה גברים, ויש לך מזל שנרשמת", כך נכתב בתביעה, "אחרת גם את זה לא היית מצליחה לקבל".

   

  התובעת שילמה לטענתה לסוכנות יותר מ-11 אלף שקלים, ואחד הקריטריונים שהציבה היה בחור משכיל. לטענתה, באחד העימותים שבהם דרשה את כספה בחזרה נאמר לה פתאום שמכיוון שאינה מלומדת בעצמה אין היא יכולה לדרוש שיסדרו לה בחורים משכילים. לטענתה, נאמר לה גם שהיא לא נראית טוב וכי כל הבחורים שהכירו לה התאימו לרמתה.

   

  גם במקרה זה נטען כי במעמד חתימת החוזה הובטח לתובעת שבקלות יימצא לה בחור לפי דרישותיה. ישי טענה בתגובה כי מעולם לא ניצלה מי מלקוחותיה, וכי "כתב תביעה זה אינו נסמך על עובדות כי אם על בדיות ומעשיות". בנוסף טענה שהשיחה המדוברת לא התקיימה ומעולם לא הובטחו לתובעת נסים או קסמים בנוגע לדרישותיה בגברים.

   

  אדם אחר, שגם ניהל קשר עם הסוכנות של ישי והעיד באותה תביעה, טען כי במעמד חתימת החוזה הובטח לו שמאגר הפנויות בסוכנות מאוד גדול ודינמי, ועל כן לא תהיה לו בעיה למצוא את שהוא מחפש. בפועל, כך טען, הבחורות שהוצעו לו היו רחוקות מדרישותיו, ולטעמו השידוכים נעשו באופן אקראי מבלי שעומדת מאחוריהן מחשבה.

   

  לטענתו, כשהתלונן על כך בפני ישי נאמר לו שהדרישות שלו גבוהות מדי ושהוא צריך להמתין, ושלמרות שכשלה לתת את השירות עליו התחייבה היא סירבה להחזיר את כספו. גם במקרה זה ישי הכחישה את הטענות.

   

  אחדים מהתובעים ביקשו שלא להתראיין לכתבה, למרות כעסם. לדבריהם, הם חוו השפלה בהתנהלות מולה, ואין בכוונתם לעבור זאת שוב.

   

  "הפגישות היו שוות כל אגורה"

  ישי מסרה בתגובה: "משרד דו-לב בהנהלתה של הראלה ישי פועל זה למעלה מ-26 שנים, במהלכן ליווה ומלווה אלפי לקוחות, וחיבר מאות זוגות, אשר ברובם אף נישאו והקימו בית בישראל. אנחנו גאים בתהליך ההתאמה שלנו אשר מניב תוצאות מעולות ועל כך מעידים שיעורי הגירושין הנמוכים משמעותית ביחס לכלל האוכלוסייה.

   

  "במידה ואפשרויות השידוך נמוכות, אנחנו נוהגים בגילוי ושקיפות מלאים עם המועמדים ואף מעלים זאת על הכתב, כדי שהכל יהיה ברור ומוסכם בטרם רוכשים את שירותי המשרד. ככל שישנם מספר מצומצם של לקוחות אשר נפגעו בכל צורה או דרך, הרי שאנו מתנצלים. אנו גאים מאוד בפועלנו ונמשיך ליצור ולבנות עוד בתים בעם ישראל".

   

  במהלך העבודה על הכתבה פנינו לישי וביקשנו ממנה שתציג בפנינו דוגמאות ללקוחות מרוצים. היא הפנתה אותנו לאסתי, ליאת וסתיו. השלוש סירבו להיחשף בשמן המלא. "הגעתי להראלה כשחיפשתי זוגיות והיא שינתה לי את החיים בארבע שעות", מעידה אסתי. "היא השרתה בי שלווה והשיחות איתה הצילו אותי מעצמי והצילו את מערכת היחסים שלי עם הבת שלי לאחר שכמעט איבדתי אותה".

   

  אסתי מודה שהמחירים שגובה השדכנית ישי היו גבוהים, אבל מוסיפה שהפגישות עמה היו "שוות כל אגורה. הראלה הכירה לי גברים מקסימים".

   

  גם ליאת מסבירה שהליווי היה יקר אך משתלם. "שילמתי להראלה הרבה מאוד כסף גם על שידוך וגם על ליווי", היא אומרת. "הגעתי אליה כי אני לא אדם של אפליקציות, ושמעתי עליה דברים מאוד טובים. שילמתי לה את מיטב כספי, אבל חיי השתנו. הייתי נשואה הרבה מאוד שנים ולא חלמתי שזוגיות שניה יכולה להיות כזו".

   

  "אני מכירה את הראלה המון שנים", אומרת סתיו. "מרוצה מאוד, יחס אישי וחם, אדיבות. לאחרונה התחתנתי, אמנם לא עם מישהו שפגשתי דרכה, אבל עדיין המשכתי להיות בקשר איתה ועם המשרד. שילמתי סביב 16 אלף שקל ואני מרגישה שהגעתי למקום מקצועי. כל האנשים שהכרתי דרך הסוכנות היו איכותיים מאוד".

   

  ynet תחקירים ()

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים