שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחיר ההלוואה

  מה מוכנים לעשות בארה"ב כדי למחוק הלוואת סטודנטים?

  בשיתוף מימון ישיר

   

  39% מהסטודנטים האמריקנים בעבר או בהווה, אלו שעדיין משלמים את חובות הלימודים שלהם, יעדיפו לשבת במשך שבוע באחד מבתי הכלא הידועים לשמצה של ארצות הברית, והכל כדי שיוותרו להם על ההחזר הכמעט בלתי אפשרי של הלוואות הסטודנט. כך עולה ממחקר חדש שפורסם לאחרונה, המנסה לבדוק את ההשפעות הנפשיות והחברתיות של מגפת האשראי על צעירים אמריקנים בחיפוש אחר השכלה. במחקר נשאלו 1,000 סטודנטים לשעבר, שעדיין משלמים את חובותיהם, ו-1,000 סטודנטים בהווה שעוד מחזירים קרן וריבית בכל חודש.

   

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

   

  40% מאותם נשאלים אמרו שיסכימו שלא לקחת חופשה מהעבודה אם יסכימו לוותר להם על ההלוואה, ואותה כמות אנשים הסכימה להישלח אחורה בזמן לשנות התיכון המטופשות או לוותר על קפאין לתמיד. 49% מהנשאלים הסכימו ללכת לעבודה ברגל במשך חודש כדי להשיג מחילה על ההלוואה, ואילו 51% הסכימו לגלח את הראש שלהם לחלוטין.

   

  מבחינת רגשות, 47% מהנשאלים תיארו את המצב הנוכחי של הלוואה כמטריד ומדכא, ו-40% נוספים תיארו אותו מציק. 43% אמרו שלהרגשתם הם לעולם לא יוכלו לרכוש בית בשל החובות שמוטלים עליהם, ואותה כמות טענה שגם לא ניתן לחסוך מספיק לפנסיה.

   

  חלק מהנשאלים אף אמרו כי הם מרגישים שהם לא יוכלו להגיע להישגים בסיסים הרבה יותר בשל ההלוואה - כש-39% מהם אמרו שהם לא מסוגלים לצאת לחופשה, 36% אמרו שהם לא מסוגלים לשלם עבור ביטוח חיים ו-29% אמרו שהם לא חושבים שהם יצליחו לצאת מהבית של ההורים בתקופה הקרובה.

   

  כשנשאלו אילו דברים נאלצו להקריב כדי לחסוך דולר לדולר עבור החזר הלוואה, 39% מהמשיבים אמרו שנאלצו להמציא תירוץ כדי לא להגיע למפגש חברתי במסעדה או בבר, 38% אמרו שהם הכניסו את עצמם למשטר תקציבי קפדני, 36% אמרו שהסכימו לקחת עבודה שהם לא אוהבים רק כי היא משלמת טוב ואילו 36% אמרו שהם נמנעו מללכת לשמחות של חברים ומשפחה, רק בשל הפחד שמתלווה להוצאת פנקס הצ'קים מהארנק. 35% אמרו שהם נאלצו לדלג על ארוחות, 35% טענו כי הם חיים בשכונה לא בטוחה רק כדי שיוכלו לחסוך בשכר דירה על מנת לקיים את חובת ההחזר, ואילו 32% מהנשאלים אמרו שהם כבר ויתרו על האופציה של רכישת בגדים חדשים.

   

  בשיתוף מימון ישיר

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים