שתף קטע נבחר

נתניהו פתח קמפיין וסימן עוד 11 מנדטים: "יודעים שנעשה לי עוול"

לקראת בחירות 2020 הצפויות, יו"ר הליכוד מסמן שלוש קבוצות מצביעים שהלכו לאיבוד, לדבריו, בספטמבר. אחת מהן היא קבוצת המאמינים בעיקרי נאום "ניסיון הפיכה שלטונית" נגד המשטרה והפרקליטות. כך נשמע נתניהו עם אנשי הקמפיין

זמן קצר לפני הפגנת התמיכה בו בתל אביב תחת הכותרת "עוצרים את ההפיכה השלטונית", קיים הערב (יום ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו פגישה עם צוות קמפיין הבחירות לדיון שהוגדר בין היתר ככזה שנועד להפיק לקחים. הוא סימן בו יעד: 11 מנדטים נוספים, שיגיעו גם ממצביעים ש"יודעים שנעשה לי עוול".

 

 

"אנחנו חושבים ורוצים ומחפשים דרכים, כולל ברגעים האלה, לנסות למנוע את הבחירות ולהקים ממשלה. זה ייגזר בימים הקרובים. לא נשארו עוד הרבה ימים", אמר נתניהו כשברקע תמונות מההתארגנות ברחבת מוזיאון תל אביב, ואז דיבר על הבחירות הבאות. "עשינו כמה בדיקות, סקרי עומק, שמביאים לנו כמה תוצאות שונות ממה שנהוג לחשוב ולא רואים את זה בסקרים הרגילים".

 

במערכות הבחירות האחרונות נתניהו הגדיר את היעד של הליכוד על 40 מנדטים, ולפחות כלפי חוץ הוא מנסה להפגין שאיפות גבוהות כרגיל, "יש 11 מנדטים שמחכים לנו. ולא הגענו אליהם", הוא טען.

הפגנת תמיכה בעד בנימין נתניהו  (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת התמיכה בנתניהו בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

כמה ימים אחרי ההחלטה הדרמטית של היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדו כתב אישום בשלוש פרשות, גם בגין שוחד, נתניהו ניצב מול קריאת תיגר ראשונה זה שנים מתוך הליכוד: גדעון סער הצהיר שעליו להתפטר בשל כישלונו להרכיב ממשלה, ודורש פריימריז על ראשות התנועה.

 

פריימריז צפויים להתקיים בתוך שישה שבועות, אבל ככל הנראה לא לפני תום תקופת 21 הימים שבמהלכה עוד ניתן למנוע בחירות. אם לא יהיו הפתעות, הכנסת צפויה להתפזר ב-10 בדצמבר.

 

"להגיע אליהם בדרך שונה"

בינתיים, נתניהו מדבר כמי שבטוח שהוא מוביל את הליכוד גם בבחירות הבאות. הוא תיאר כיצד בנק המנדטים שלו - מעבר ל-32 שהשיג הליכוד בספטמבר - מתחלק לשלוש קבוצות עיקריות: "בקבוצה הראשונה נמנים אלה שהצליחו לשכנע אותם שאין כאן שום בעיה. שהגעוואלד זה סתם געוואלד, ואפשר ללכת לים. והרבה מאוד הלכו לים. לפחות 5 מנדטים הלכו לים.

 

"קבוצה שנייה לא האמינה", אמר נתניהו, "אף על פי שגם מזה הזהרנו, והם הצליחו לשכנע - שהם לא ילכו בשום אופן לממשלה עם הרשימה המשותפת. היום את זה מבינים גם כן, שאמרנו אמת. זו קבוצה שנותנת לנו עוד. יש חפיפה, יש הלימה ועוד תוספת".

 

הקבוצה השלישית, לדבריו, "הייתה קיימת בבחירות הראשונות וחוזרת בעוצמה גבוהה בבחירות האלה. הם חושבים שנעשה לי ולמחנה שלנו עוול בכל ההליכים האלה של סחיטה באיומים והדחת עדים ואכיפה בררנית על סטרואידים. זה קיים", הוא חזר על דבריו בנאום החריף נגד מערכת אכיפת החוק מיום חמישי, אז דיבר על "ניסיון הפיכה שלטונית". 

 

חיבור שלוש הקבוצות הוא מאגר המצביעים, לשיטת נתניהו, ו"צריך להגיע אליהם בדרך שונה", שאותה לא פירט.

 

לדבריו, "כשם שהסוקרים לא ראו את הסיפור, ההתהוות בבחירות אחרות, יש פה פוטנציאל אדיר לשנות. אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים להפתיע. אף אחד לא מאמין, אנחנו מאמינים. יש לנו שם למעלה ולמטה, מרבצים, מתחת לפני המים. עוד לא נדבר איך אנחנו עושים את זה, זה הדבר העיקרי שאנחנו רוצים לעשות ויש לנו סיכוי הרבה יותר טוב לנצח ממה שחושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים