שתף קטע נבחר

"הבן שלי על הספקטרום האוטיסטי - והוא לא יכול ללכת להצגות בחנוכה"

נעמה דנינו, אם לילד על הספקטרום האוטיסטי, נמצאת בבעיה: היא לא יכולה לקחת את בנה להצגות חנוכה שאינן מונגשות לילדים עם צרכים מיוחדים. האם מדובר במהלך אפשרי בתוך הפקות הענק האלה? בריאיון לאולפן ynet היא מסבירה שכל מה שזה מצריך הוא רצון

הצגות חנוכה הפכו בשנים האחרונות לאטרקציה הפופולרית בקרב משפחות, אך האם כולם יכולים ליהנות ממנה? נעמה דנינו, אם לילד בן 10 על הספקטרום האוטיסטי טוענת שלא. "צריך להיות רצון לפתוח את אולמות ההצגות לכל ילדי ישראל, ולא רק לחלק מהילדים", היא מסבירה באולפן ynet. "הילד שלי לא יכול ללכת להצגה רגילה שאינה מונגשת - כל הילדים מחכים ומתרגשים לקראת חנוכה, אבל לבן שלי אין לאן ללכת".

 

איך מנגישים את הצגות חנוכה? צפו בריאיון המלא באולפן ynet:  

 

קיראו עוד:

תוך עשור: זינוק של 169% באבחון ילדים אוטיסטים

מה באמת יגרום לילדיכם לקבל ילד שונה?

בעקבות אבחון בנה - החלה לטפל באוטיסטים

 

הנגשה של הצגות, היא טוענת, אינה משהו שמצריך משאבים גדולים וויתורים - רק יותר תשומת לב. בנוסף, לא מדובר בתקדים, כי אם במתכונת הצגות שכבר קיימת בארץ. "כמות האנשים שמגיעה, הרעש החזק, האולם המוחשך - הם דברים שהוא לא יכול להתמודד איתם. הוא יכול להיכנס להתקף חרדה בעקבות זה, ואם הוא רוצה לצאת רגע הוא לא יכול", היא מספרת.

 

"אני יכולה להביא מהבית אוזניות או אטמים, מה שיש לנו בתיק באופן קבוע, אבל אני צריכה את עזרת ההפקה ואת המודעות שלה. כל מה שצריך זה הצגה אחת או שתיים מתוך שלל ההצגות בארץ שיהיו מונגשות. שהאולם לא יהיה חשוך מדי, שתהיה הבנה אם הילד רוצה לצאת רגע מהאולם, להירגע בחוץ ולחזור, שהסאונד יהיה נמוך - ילד על הספקטרום הוא ילד רגיש יותר לדברים האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איך מנגישים הצגות לילדים על הספקטרום?
מומלצים