שתף קטע נבחר

בן עמי יהיה מ"מ שר החוץ

השר, הנמצא במסע הסברה בחו"ל, ימונה עם שובו ארצה. במרצ מאותתים על חזרה קרובה לממשלה

ראש הממשלה אהוד ברק החליט למנות את השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, לממלא מקום שר החוץ. בן עמי שוהה כעת בטורקיה, משם ימשיך לאיטליה וספרד במסגרת הסברת עמדות ישראל בנוגע למו"מ עם הפלסטינים. ככל הנראה, עם חזרתו לארץ, ייכנס בן עמי לתפקידו במשרד החוץ. במקביל, במרצ מאותתים על חזרה קרובה לממשלה.
לדברי שר החקלאות לשעבר, חיים אורון, מרצ קרובה כעת יותר מתמיד לחזרה לממשלה. אורון אמר היום (יום ה') ל-YNET כי כעת האופציה להצטרף לממשלה נראית ריאלית יותר מכיוון שמתקבל הרושם שאין מו"מ עם ש"ס. "אם לפני כמה שבועות דובר על מו"מ משולש עם מרצ וש"ס, כעת נראה כאילו לא מתנהל מו"מ עם ש"ס ולכן הבעיות של מרצ עם הממשלה כמעט ונפתרו".
אורון הוסיף כי כל עוד נראה שהממשלה הולכת במסלול של חתימת הסכם עם הפלסטינים, והליכה לבחירות לאחריו, נראה כי בקרוב מרצ תמצא את עצמה חזרה בממשלה. לדבריו, מרצ טרם קיבלה השבוע פנייה רשמית לחזור לממשלה אך "הצעה כזאת נמצאת באוויר". הוא הוסיף, "התשובה שלנו לברק תהיה חיובית אם נקבל הבטחה שלא נמצא את עצמנו כעבור זמן קצר בתוך ממשלה המנהלת מו"מ עם ש"ס. אנחנו לא חוזרים לסיפור של משולם נהרי, נהיה חייבים לדעת זאת מראש".
במקרה של חזרת מרצ לממשלה, מעוניינים שרי מרצ לשעבר, יוסי שריד במשרד החינוך, חיים אורון במשרד החקלאות ורן כהן במשרד המסחר והתעשייה, לחזור לאותם המשרדים.

לפנייה לכתב/ת
אריכון ידיעות אחרונות
בן עמי. מסע הסברה
אריכון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
אורון. הבעיות כמעט נפתרו
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים