שתף קטע נבחר

ירי על מרפאה והצתת מתנ"ס: האלימות במגזר לא מפסיקה

מקרי אלימות חמורים ביישובים הערביים: בטייבה ירו על מרפאה, ביפיע הציתו מתנ"ס - לפי החשד כנקמה בראש המועצה - ובכפר מנדא הוצתו כלי רכב שעות אחרי מפגש למיגור הפשיעה. לא בוצעו מעצרים

ירי לעבר מרפאה בטייבה ()
"היה יכול להיגמר באסון". הנזק למרפאה בטייבה

המחאה של התושבים הערבים אולי שככה במעט, אבל מעשי האלימות שבגללם יצאו אלפים מהם לרחובות רק לפני חודשים ספורים נמשכים, וביומיים האחרונים התרחשו כמה אירועים חמורים שמעוררים זעם בקרב תושבי המגזר.

 

המקרה הראשון התרחש ביום חמישי לפנות בוקר, בעיר טייבה. אלמונים ירו לעבר מרפאת קופת חולים כללית בכביש 24 הצפוני, מרפאה שנפתחה רק לפני מספר חודשים. באירוע לא היו נפגעים בשל העובדה כי בשעות הבוקר המוקדמות שבהן התרחש הירי טרם הגיעו עובדים למרפאה. נזק נגרם למקום.

ירי לעבר מרפאה בטייבה ()

ירי לעבר מרפאה בטייבה ()

ירי לעבר מרפאה בטייבה ()

 

 

צוות העובדים שהגיע אתמול בבוקר למרפאה הופתע לגלות את נזקי הירי. "אם היו אנשים בתוך המרפאה זה היה נגמר באסון. זה מקרה חמור מאוד ומראה עד כמה חיי אנשים היו בסכנה", אמר אחד העובדים.

 

לאות הזדהות עם העובדים החליטו בסניף של קופת חולים מאוחדת לסגור את המרפאה למשך מספר שעות. מחר תתקיים בעיר הפגנה נגד האלימות.

 

מקרה נוסף התרחש הלילה ביפיע שבצפון. אלמונים הציתו שם את המתנ"ס המקומי. צוותי כיבוי השתלטו על האש, וחוקר שריפות פתח בבדיקה. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכוש. כוחות המשטרה שהוזעקו למקום פתחו גם הם בחקירה. המשטרה בודקת מספר כיוונים, כולל חשד שמדובר בפעולת נקמה בראש המועצה מאהר חליליה.

הצתה של מתנ
המתנ"ס שהוצת ביפיע

מקרה שלישי התרחש גם הוא הלילה, בכפר מנדא. שם הציתו אלמונים שני כלי רכב שחנו בכניסה לבית, ששייכים לחבר המעוצה המקומית מוחמד יוסף קדח. רק אמש, שעות ספורות לפני שהנזק התגלה הבוקר, נערך במועצה המקומית מפגש שמטרתו הייתה מיגור תופעות האלימות והירי, שמהן סובלים בעלי העסקים ביישוב. 

 

"סכנת הירי עוד לא הסתיימה", אמרו תושבים בכפר מנדא. "אנחנו מקווים שהמשטרה תגיע ליורים ולא תשאיר אותם מחוץ לכלא". אחד מהם ציין כי לאחרונה אף בוצע ירי לעבר בית עסק שנמצא ליד נקודת המשטרה הפועלת ביישוב.

הצתה של רכבים בכפר מנדא ()
הנזק לכלי הרכב של חבר המועצה בכפר מנדא

הצתה של רכבים בכפר מנדא ()

מפגש בכפר מנדא למיגור האלימות בחברה הערבית ()
שעות לפני ההצתה: מפגש למיגור האלימות בכפר מנדא

ראש המעוצה, מואנס עבד אלחלים, גינה את מעשי האלימות בכפר מנדא ואת הצתת שני כלי הרכב של חבר המועצה. הוא דרש מהמשטרה "לחקור את כל המקרים ברצינות ולהגיע לאנשים שעומדים מאחורי תופעת האלימות ולהענישם".

 

הוא הוסיף: "אנו קוראים לאחדות ולמאבק נגד האנשים שמנסים לסכסך בין התושבים, ולא לאפשר לאף אחד לפגוע ביחסים הטובים בתוך הכפר".

 

בשלושת המקרים המשטרה פתחה בחקירה. לא דווח על מעצרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים