שתף קטע נבחר

לעיני הילדים בגן: שוטרים חיפשו נשק בתיקים | תיעוד

הגננות בגן בטייבה הפצירו בשוטרים שהגיעו כדי לחפש מצבורי אמל"ח במבנה לדחות את החיפושים אחרי שהילדים יעזבו: "הייתי בטוחה שלא ימצאו כלום, נעשה לנו עוול, הילדים פחדו". המשטרה: "השוטרים נכנסו למקום רק לאחר סיום הפעילות בגן"

 

 

שוטרים שהגיעו אתמול (שני) לגן ילדים בטייבה, לטובת חיפוש אחר מצבורי אמל"ח במבנה, עוררו את חמתם של הגננות במקום, שטענו כי הדבר בוצע לעיני הילדים וללא התחשבות במצבם הרגיש.

 

השוטרים תועדו כשהם מבצעים חיפוש בתיקיהם של הילדים, ולנגד עיניהם, חרף הפצרות הגננות שיידחו את הפעילות. "הרבה שוטרים הגיעו לגן שלנו, חלקם באו לכניסה הראשית ואחרים הגיעו מאחור. הם פרצו פנימה בזמן שהילדים שהו במקום והתחילו לחפש אחר נשק, גם בתוך התיקים של הילדים", סיפרה רבאב עוידה, אחת הגננות במקום.

 

חיפוש נשק בתיקי ילדים בטייבה ()
"השוטרים לא הסכימו לדחות את החיפוש". תיעוד מהגן בטייבה

חיפוש נשק בתיקי ילדים בטייבה ()

"אמרתי להם שיעשו מה שהם רוצים, אבל אחרי שהילדים יעזבו את המקום, אבל הם סירבו. הייתי בטוחה שלא ימצאו כלום. נעשה לנו עוול גדול", הוסיפה.

 

מהמשטרה נמסר: "במסגרת פעילות מבצעית על חשיפת מצבורי אמל"ח ומאבק נגד ארגוני פשע וסוחרי אמל"ח הפוגעים באזרחים תמימים, נערך חיפוש על סמך מידע מודיעיני בנקודות מסוימות בעיר טייבה. בין היתר, החיפוש התמקד בבניין מגורים ספציפי. במסגרת הפעילות הופתעו הבלשים ממיקומו של גן ילדים פרטי שלא היה מוכר להם. השילוט במקום אף הוביל לחנות בגדים.

 

"לאור העובדה שמדובר בגן בשעת סיום פעילות, מפקד הכוח, בתיאום עם הגננת, הותיר במקום בלש אחד בלבוש אזרחי, כאשר כל הורה שהגיע לגן, הציג ביציאתו בפני השוטר את תכולת התיק שברשותו על מנת לשלול את האפשרות כי הוכנסו לתוכו כלי נשק. לאחר שכל הילדים עזבו, נכנס כוח משטרה לחיפוש יסודי בשטח הגן". 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים