שתף קטע נבחר

צילום: EPA

כן ליריבת מכבי ת"א, לא לרופאים: "כאוס בקבלת החלטות"

באסקוניה מספרד, מדינה שבה נדבקו בקורונה 1,695 איש, קיבלה ממשרד הבריאות אישור לשחק בארץ מול מכבי ת"א. משלחת רופאים ומתנדבים ששבה מאתיופיה, שם לא דווח על מקרה אחד של הידבקות, תיאלץ להיכנס לבידוד ביתי. חבר המשלחת: "מפחדים לקבל החלטות ומנטרלים רופאים"

משלחת רופאים באתיופיה ()
"כאוס בקבלת ההחלטות של משרד הבריאות". משלחת הרופאים באתיופיה

בזמן שליריבתה הספרדית של מכבי תל אביב ניתן אישור להגיע לארץ ולשחק בישראל אף שהיא מגיעה מאחד ממוקדי התפרצות הקורונה באירופה, משלחת של מתנדבים ורופאים ישראלים שבה אתמול מאתיופיה, והם - כמו כל הבאים מחו"ל - דווקא כן ייאלצו להיכנס בידוד ביתי. זאת, אף שעד היום אין באתיופיה אפילו מקרה ידוע אחד של הידבקות בקורונה. 

 

עדכונים אחרונים

בישראל: אותר חולה שני שמקור הדבקתו אינו ידוע , עובד נתב"ג

בארה"ב: יותר מאלף נדבקים, בית כנסת במוקד ההתפרצות בניו יורק

בבריטניה: שרה נדבקה בקורונה , נפגשה עם מאות בפרלמנט

בין הנדבקים החדשים: ילד בן 9 מאזור

 

משלחת הרופאים, מפרויקט הפילנתרופיה של מוריס קאהן, העניקה טיפול רפואי לתושבי שבטים בדרום אתיופיה, שבהם שכיחות יוצאת דופן של מקרי זיהום ופגיעה בעיניים, אשר באמצעות ניתוחים שיכולים להשיב את הראייה לילדים ולמבוגרים. חבר המשלחת, מוטי שרף, מספר כי שלשום, כשעוד היו באתיופיה, שמעו על ההוראת משרד הבריאות לבידוד בית לשבים מכל המדינות: "היינו בהלם כי לא האמנו שתתקבל החלטה כל כך גורפת לגבי כל המדינות, ואחרי שהתקבלה החלטה כזו קיצונית הערכנו שיש ועדת חריגים שתפעל קצת בשכל".

יוסף פול נסגר ע
באסקוניה מול מכבי תל אביב, במשחק בספרד(צילום: גטי אימג'ס)

משלחת רופאים באתיופיה (צילום: הראל בן-נון)
משלחת הרופאים(צילום: הראל בן-נון)

משלחת רופאים באתיופיה ()
הטיפול באתיופיה

שרף הביע תסכול מהתמודדות מול משרד הבריאות: "מהרגע שנחתנו אנחנו מנסים להסביר ולבקש ממשרד הבריאות החרגה. כל חברי המשלחת הם רופאים וזה בעייתי שיהיו מנוטרלים בבידוד בית, במיוחד כשאין צורך לכך". שרף מסביר כי לאורך כל הזמן חברי המשלחת לא היו במגע עם אנשים שיכולים לסכן אותם בהידבקות ומאתיופיה הם שבו במטוס פרטי, כך שלא הסתובבו בשדות תעופה כלשהם. לדבריו, למרות הפניות החוזרות אל משרד הבריאות, חברי המשלחת הועברו בשיחות טלפון מפקיד אחד לאחר ולא קיבלו מענה לבקשתם להחרגה.

  

הוא זעם על כך שבניגוד לרופאים שייאלצו להיכנס לבידוד ביתי לשבועיים, קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב קיבלה אישור לשחק בהיכל הספורט "מנורה מבטחים" ביד אליהו מול באסקוניה מספרד, מדינה שבה נמנו כבר 1,695 מקרי הידבקות בקורונה ו-36 מתו מהנגיף. היום הקבוצה הספרדית צפויה לנחות בארץ, לאחר שמשרד הבריאות העניק לה אישור כניסה חריג כדי שתתמודד מחר בערב מול מכבי תל אביב במסגרת היורוליג.

 

באסקוניה אמורה לנחות היום בארץ בטיסה פרטית. לאחר מכן אוטובוס יחכה לה ליד מסלול הנחיתה וייקח אותה אל ההיכל, שם תערוך אימון מסכם. אחרי האימון באסקוניה תיסע באותו האוטובוס למלון, שם מחכה לשחקנים קומה מבודדת וחדר אוכל נפרד, זאת כדי לצמצם את הקרבה שלהם לציבור ולשאר אורחי המלון.

 

 

טרם ברור כמה אוהדים יוכלו לצפות במשחק. אתמול קיימה מכבי תל אביב "מכירה" מיוחדת לבעלי המינויים כדי לדלל את כמות הצופים למשחק מ-9,000 ל-5,000 לפי ההנחיות, אך אמש הגביל משרד הבריאות את מספר המתכנסים ל-2,000 איש. "אנחנו לומדים את המשמעויות ונעדכן פומבית כיצד נפעל בנוגע להנחיות החדשות", אמרו במכבי תל אביב.

 

יועצו של מוריס קהאן וחבר המשלחת אומר כי הוא מרגיש שיש "כאוס" בקבלת ההחלטות של משרד הבריאות. "ברור לנו שיש בלבול כרגע והתחושה היא שמפחדים לקבל החלטות, אבל אנחנו בסך הכל רצינו לעשות טוב ולעזור לשבטים האלה וזה מה שאנחנו צריכים להתמודד עמו עכשיו", אמר איש יחסי הציבור שרף. תשעת הרופאים הישראלים עובדים במוסדות שונים ברחבי הארץ ולפעילותם, במיוחד בעת זו של משבר הקורונה, יש חשיבות רבה.

 

ממשרד הבריאות נמסר: "אין מדינות כיום שאין בהם מקרי קורונה, אך יש מדינות שלא בודקות זאת. בהתאם לכך, לא ראינו מקום להחריג את קבוצת הרופאים, אשר עלולה לסכן את החולים אשר יהיו במחיצתם במידה ולא יהיו בבידוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
משלחת הרופאים ושחקני באסקוניה ומכבי
צילום: gettyimages
מומלצים