שתף קטע נבחר

זוגיות מאולצת: עתידה של ממשלת אחדות

בנימין נתניהו ובנימין גנץ – האם הזוגיות שנכפתה על השניים תחזיק מעמד ותאפשר לממשלה להמשיך בעבודתה? צילה שיר אל בוחנת את מפתם של רה"מ בנימין נתניהו ובני גנץ

בימים הקרובים עומדת להיות מושבעת הממשלה החדשה בראשותם של בנימין נתניהו ובני גנץ. על מנת שהממשלה תתפקד, ובעקבות כך כולנו נוכל לנשום לרווחה, חשוב לפני הכל, להכיר, לדעת וללמוד על יחסי הגומלין בין שני אלה ואין כמו המפה האסטרלוגית לספק לנו מידע זה.

 

הדבר הראשון הבולט במפתם, הוא שלמרות ששניהם באו משני צידי המפה הפוליטית למעשה אין ביניהם זוויות המלמדות על כך שיש להם יכולת לעצבן האחד את השני ושניהם יכולים לעבוד ביחד כצוות. כל אחד מהם יכול להעניק לשני את מה שחסר לו ובכך הם משלימים זה את זה ובהחלט נראה זאת בהמשך.

בקרוב תהיה ממשלה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
בקרוב תהיה ממשלה(צילום: נועם מושקוביץ)

זוגיות זו שנכפתה על שניהם היא הדבר האחרון ששניהם רצו בה, אך כשילמדו שמטרותיהם שוות יוכלו לשתף פעולה ולהעלות את המדינה על דרך המלך.

 

שניהם מזלות אויר. נתניהו מזל מאזניים ואילו גנץ מזל תאומים. שניהם פועלים ומבינים באותה הדרך את הנושאים איתם יש להתמודד. לשניהם כוכב התקשורת שמביא איתו יכולת להבין, לפעול ולהחצין דברים, נמצאים במזלות אויר כך ששניהם מביעים ומבינים זה את שפתו של זה.

 

נתניהו הוא אדם היודע לשאת דברים, לומר את מה שצריך ובצורה משכנעת וסוחפת, אך לעיתים נדמה שלא כל הנאמר - אכן נעשה. מולו, גנץ, הוא אדם שדבריו ישירים יותר. הוא יכול לעשות כמה דברים יחדיו ויש לו כפל קשב שמאפשר לו בזמן לחץ לפעול בכמה מישורים, ואם אתם חושבים שהוא נראה "מפוזר" לפעמים, זה כלל אינו נכון . הוא פשוט חושב בכמה ערוצים שונים יחדיו ומסנכרן בין הערוצים.

 

אופן העשייה של שניהם הוא זהה, כיוון שלשניהם הכוכב המזוהה עם כוח ותנופה המוכר בשם מארס נמצא במזל אריה. זהו מזל שמשדר מלכותיות וכך שניהם משדרים מול פני האומה ואכן הצליחו כל אחד בדרכו שלו לסחוף אחריהם אלפים רבים של אנשים. אך בכל זאת קיים הבדל ביניהם והוא שנתניהו אובססיבי ברמה מאוד גבוהה וכאשר הוא ננעל על משהו הוא לא ישחרר אותו וגם לא יוותר עליו. לעומתו, גנץ, בשם הכבוד, יהיה מוכן, לכאורה, להוריד לעצמו בעבור האמונות שלו וזה בדיוק מה שקרה כאן כאשר חבר לנתניהו עבור המדינה. תאמינו לו הוא דובר אמת והמפה שלו משדרת אמינות.

 

Blue & White Chairman Benny Gantz and Prime Minister Benjamin Netanyahu signing the coalition deal ()
החתימה על ממשלת אחדות
  

ההבדל הנוסף והמשמעותי הוא שגנץ פועל גם מתוך רגשות. יש בו צורך להגן על החלש ופעמים רבות יפעל מתוך האינטואיציה הטבעית שקיימת בו. יש בו אלמנט מעודן באישיות למרות היותו בתפקיד הבכיר ביותר בצה"ל כלוחם. כשהוא מאמין במשהו, הוא ילך עם זה עד הסוף, אך לא מתוך אובססיה אלא מתוך כוונה להיטיב. נתניהו לא ניחן בתכונה זו והוא מרגיש דרך הראש. אין לו חשיבה סנטימנטלית ולהיפך, עומס רגשי מכביד עליו ולכן הוא גם יכול לעמוד איתן מול כל אלה שמנסים להדוף אותו.

 

במערכת היחסים שתיווצר ביניהם ביבי ינסה לעיתים להדוף את גנץ לפינה בהתאם לפתגם "בתחבולות תעשה לך מלחמה..." ואולם, הוא לא מעריך נכונה את חוכמתו וסבלנותו של גנץ לעמוד מולו. בואו לא נשכח שכדי להוזיז את ביבי מכסאו היה צריך אדם חזק במיוחד עם אורך רוח, עצבים של ברזל וסבלנות כדי לעמוד מול כל הבעייתיות שנוצרה סביב ממשלת ביבי ונראה שלגנץ בדיוק יש את הכוחות האלה.

 

לסיכום, נקווה שממשלת האחדות תחזיק מעמד – יש לה אפשרות כזו.

 

בהצלחה לכולנו,

צילה שיר אל , אסטרולוגית ויועצת משפחתית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים