שתף קטע נבחר

הליכוד וש"ס חתמו על הסכם

השר החמישי של ש"ס יהיה שר לענייני ירושלים, וכן תקבל המפלגה סגן שר במשרד החינוך - ככל הנראה שוב משולם נהרי. שרנסקי חזר בו מביטול הפגישה עם צוות המו"מ של הליכוד

ש"ס והליכוד חתמו אמש (יום א') על הסכם הצטרפות ש"ס לממשלת האחדות: השר החמישי אותו תקבל ש"ס יהיה שר לענייני ירושלים. בנוסף, תקבל ש"ס שלושה סגני שרים, אחד מהם סגן שר במשרד החינוך - ככל הנראה, משולם נהרי. כמו כן יהיה ח"כ אלי ישי ממלא מקום רה"מ ויתפקד כראש ממשלה בהיעדרם של אריק שרון ושמעון פרס. כמו כן סוכם, כי תקום מועצה לענייני רדיו חרדי במשרד הדתות.
לדברי יו"ר ש"ס, אלי ישי, המצב הבטחוני הקשה קידם את המו"מ וחייב את הצדדים לסיים את השיחות עוד הערב. ישי נשאל מהו ההישג הגדול של ש"ס במו"מ וציין את הסמכויות לסגן שר החינוך, משולם נהרי, קביעת השר החמישי כממונה על ירושלים והפעולות להכשרת ערוצי הקודש.
ישי ציין כי המחלוקת הגדולה שנותרה בין הצדדים היא הבחירה הישירה. ש"ס דרשה שהנושא יידחה במספר שנים, ואילו הליכוד דרש שהנושא יעלה להצבעה בשנה הקרובה. ישי אמר כי לא הושגה הסכמה בנושא וכשהדבר יובא להכרעת הכנסת - ש"ס תנסה למנוע את העברתו.
לדברי מנכ"ל הליכוד, אורי שני, מי שעמד בראש צוות המו"מ מטעם הליכוד, הפיגוע היום הוכיח כי על הצדדים היה להתקרב ולסיים את המו"מ בהקדם, כדי לפתור את הבעיות המשמעותיות באמת איתן מתמודדת מדינת ישראל. שני אמר כי השיחות עם נציגי ש"ס היו ענייניות והתקיימו באוירה טובה, וגם חילוקי הדעות היו בנושאים עקרוניים ומהותיים לשני הצדדים.
ראש ישראל בעלייה, נתן שרנסקי, הודיע לצוות המו"מ של המפלגה להתייצב במועד לפגישה שנקבעה עם צוות המו"מ של הליכוד. הודעה זו מבטלת הודעה קודמת של שרנסקי, לפיה צוות המו"מ שלו לא יגיע הערב לפגישה. שרנסקי נימק את ההחלטה במצב הבטחוני הקשה מחייב סיום המו"מ והצטרפות לממשלה. בפגישה הלילה, הציע צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד לסיעת ישראל בעליה הצעה ראשונית, לפיה תקבל הסיעה את תיק הקליטה.
השיחות עם המפד"ל הגיעו למבוי סתום, לאחר שצוות מטעם המפלגה הודיע כי הוא אינו מקבל את ההצעות שניתנו על ידי צוות המשא ומתן של הליכוד. נקודת המחלוקת העיקרית היא סביב הסמכויות שיוענקו לסגן שר הדתות מטעם המפד"ל, וכן דרישת הסיעה שימונה למשרד הדתות מנכ"ל מטעמה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. בגלל המצב
צילום: גלי תיבון
מומלצים