שתף קטע נבחר

חשד לרצח ברמת גן: חנק למוות את חברתו ודקר את אמו

צעיר בן 21 נעצר בחשד שחנק למוות את בת זוגו בביתו ברחוב אבטליון שבעיר במהלך ויכוח שהתגלע ביניהם. הוא דקר את אמו ופצע אותה קל. החשוד ניסה להימלט ונעצר קרוב לזירה

 

 

צעיר בן 21 מרמת גן נעצר הערב (שבת) לאחר שעל-פי החשד חנק למוות את בת זוגו בדירה ברחוב אבטליון שבעיר. צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותה של הצעירה - בת 22. בנוסף, אמו, בת 50, נמצאה בדירה כשמצבה מוגדר קל לאחר שלפי החשד דקר אותה. החשוד לא מוכר למשטרה. הוא ניסה להימלט - אך נעצר סמוך לזירה. למקום הגיעו גם צוותי זיהוי פלילי.

 

סגן-ניצב רונן שמרי, קצין אגף חקירות ומודיעין של מרחב דן במשטרה, אמר כי "כל כיווני החקירה נבדקים. גבינו עדויות ואנחנו יודעים ככל הנראה מה קדם לרצח". הוא הוסיף כי לפי שעה, במשטרה לא מתייחסים לשאלת המניע.

 

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל (צילום: טל שחר)
כוחות בזירה ברמת גן(צילום: טל שחר)

 

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל ()

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל (צילום: טל שחר)
שוטרים בזירה(צילום: טל שחר)

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל ()

חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

מפרטים ראשוניים עולה כי האירוע התרחש בביתו של הצעיר החשוד - שם הוא מתגורר עם אמו.

 

במהלך הערב הגיעה לדירה חברתו ועימות התפתח בין השניים. על-פי החשד, הוא חנק אותה למוות ולאחר מכן דקר את אמו. 

 

למקום הגיעו כוחות גדולים של משטרת ישראל ופתחו בחקירה.

 

 חשד לרצח ברמת גן: נקבע מותה של בת 21, בת 50 במצב קל (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

פראמדיק מד"א, גיא ארזי, סיפר: "כשנכנסנו לדירה ראינו צעירה מחוסרת הכרה ללא סימני חיים. לאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה. הפצועה השנייה, אישה כבת 50, התהלכה בדירה כשהיא בהכרה מלאה. היא טופלה במקום ופונתה לבית חולים כשמצבה קל".

 

בתחילת החודש נרצחה בבת ים טטיאנה חייקין, בת 50, על-פי החשד בידי בן זוגה איגור צ'פיקוב, בן 54. בערב שקדם למעשה הוזעקה המשטרה לדירת השניים ברחוב יוספטל בבת ים, לאחר שצ'פיקוב התקשר למוקד 100 ודיווח כי רצח את בת זוגו. חייקין עלתה לישראל מאוקראינה בגיל 19, ואין לה משפחה בארץ. לפני שש שנים, באוגוסט 2014, תקף צ'פיקוב את חייקין, ובנובמבר 2014 נגזרו עליו שישה חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי למשך ארבעה חודשים.

 

Татьяна Хайкина, Игорь Чепиков  ()
טטיאנה חייקין ז"ל ואיגור צ'פיקוב

לפי כתב האישום שהוגש נגדו אז, הוא משך אותה בחוזקה וחבט בראשה. בעקבות האירוע פונתה אז בת הזוג לבית החולים וולפסון בחולון, ולאחר סריקות של המשטרה אותר החשוד כשהוא ישן בדירתו.

 

אישום: רצח את אשתו לעיני ילדיו שזעקו "אבא, די"

כמו כן, אתמול הוגש כתב אישום נגד מאנדפרו אלאזה, בן 37 מחולון, בגין רצח אשתו מסטוואל ז"ל בביתם בערב יום העצמאות. הוא הואשם בסעיף של רצח בנסיבות מחמירות. הרצח אירע חודש וחצי בלבד לאחר שהוא שוחרר ממאסר של 10 חודשים בגין עבירות אלימות כלפיה.

 

מסטוואל אלאזה נרצחה על ידי בעלה מאנדפרו אלאזה בחולון (צילום: שאול גולן)
מאנדפרו אלאזה, נאשם ברצח בת זוגו מסטוואל(צילום: שאול גולן)
 

לפי כתב האישום,  ב-28 באפריל, בשעות הערב, התגלע ויכוח בין מאנדפרו לאשתו לאחר שסירבה לדרישתו לסייע לו בהכנת קפה. מאנדפרו לקח בקבוק זכוכית שהיה בסלון והכה בראשה של המנוחה. לאחר מכן הוא ניגש למטבח, לקח סכין עם להב באורך 20 ס"מ ומסטוואל ברחה לחדר המדרגות.

 

מאנדפרו רדף אחריה ודקר אותה בגבה ובצווארה לעיני ילדיהם שהיו עדים להתרחשות .אחד מילדיהם, בן 14, ניסה למנוע ממאנדפרו להמשיך את התקיפה - אך ללא הצלחה. הוא אחז בכתפו וקרא לו "אבא, די". הנער נפצע קל במהלך המאבק.

 

ארגוני נשים: "גל הטרור נגד נשים נמשך"

יו"ר נעמת, חגית פאר, הגיבה על האירוע ברמת גן ואמרה כי "גל הטרור נגד נשים נמשך בצל משבר הקורונה. מאז תחילת השנה נרצחו על רקע אלימות במשפחה שמונה נשים ותינוקת בת 10 חודשים, שש מהן מאז פרץ משבר הקורונה. כפי שחזרנו והתרענו, הקורונה מחריפה מאד את תופעת האלימות במשפחה. רק מסוף אפריל חלה עלייה בשיעור של 16 אחוזים במספר התיקים שנפתחו במשטרה על רקע אלימות במשפחה, שרובם המוחלט מופנה כנגד נשים.

 

"גם אם לא כל רצח של אישה הוא תוצאה ישירה של הקורונה - אין ספק שהמשבר הכלכלי והחברתי החריף מגביר את תופעת האלימות במשפחות שגם כך סובלות מכך. קראנו כבר בתחילת המשבר לתגבר משמעותית את שירותי הרווחה ואת הנגישות לשירותי אכיפת החוק.

 

"ייתכן שאנו רק בפתחו של גל שיילך ויתגבר דווקא כעת ביציאה מהסגר. אני קוראת לממשלה ליישם באופן מיידי את התכנית למאבק באלימות שמוכנה ומוקפאת כבר שנים, בין השאר, לפעול מיידית לחקיקת החוקים שיאפשרו אכיפה והגנה על נשים. מדובר בהצלת נפשות ממש".

 

מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים, הצטרפה לדבריה של פאר: "רצח שלישי של אישה על-ידי בן זוגה בתוך פחות משלושה שבועות. הלב נשבר על המוות הנורא של בחורה בת 21, בתחילת חייה.

 

"אסור לטעות: רצח נשים ואלימות נגד נשים זאת לא גזירת גורל. לממשלה החדשה שתושבע מחר יש הרבה מאוד עבודה כדי לשמור על חייהן, רווחתן וביטחונן של נשים. לא נרפה על מנת לוודא שיעשו הכול כדי להציל את האישה הבאה".

 

אורה כורזים, יו"ר ויצו ישראל, מסרה גם היא: "בזמן שהמדינה כולה עסוקה בחזרה לשגרה, מאות אלפי נשים וילדיהן ממשיכים לחיות במצב חירום תחת טרור ואלימות מתמשכים. מגפת הקורונה אולי מאחורינו, אבל מגפת האלימות מתגברת וממשיכה לגבות קורבנות. מתחילת משבר הקורונה נרצחו כבר שש נשים ולצערנו במקום לפעול ליישום מיידי של התכנית הלאומית לטיפול באלימות נגד נשים - ממשיכה הממשלה להתעסק בחלוקת תיקים.

 

"התוכנית אושרה כבר ב-2017 ואנו קוראות לראש הממשלה לשחרר את תקציביה באופן מיידי כדי להגן על נשים, לקדם מערך הסברה ולטפל במשפחות מוכות האלימות. עד אז נמשיך לקרוא על עוד רציחות שיכולנו למנוע".

 

במקרה שאישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה - הפנו אותה או התקשרו בעצמכם לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, ערבית, רוסית ואמהרית. 

 

 

אמיר אלון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים