שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: מוטי קמחי

  נתוני משרד הבריאות: 0 חולי קורונה חדשים מחצות

  לראשונה מתחילת המשבר, דו"ח משרד הבריאות שהתפרסם לפני הצהריים מראה כי איש לא נדבק בקורונה מחצות. מאתמול בבוקר מדובר בעלייה של 14 נדבקים. בירושלים נדבק רק אדם אחד בשלושת הימים האחרונים, בתל אביב וביישוב חורה - שלושה

   

   חוף ונגיף קורונה (צילום: MCT)
  אפס חולים מחצות(צילום: MCT)

  לראשונה מתחילת משבר הקורונה, נתוני משרד הבריאות מראים כי מחצות ועד שעת פרסום הדו"ח הבוקר (ב'), מעט אחרי השעה 11:00, לא אובחן אף חולה חדש בנגיף. מספר הנדבקים בנגיף עד כה הוא 16,621 איש. מדובר בעלייה של 14 נדבקים מאתמול בבוקר.

   

  לפי הנתונים החדשים, מספר המונשמים דווקא עלה בשלושה ועומד כעת על 47 חולים מונשמים שמצבם קשה. 13,014 איש החלימו מהנגיף. בירושלים, שם מספר הנדבקים הגדול ביותר - 3,671 איש - אובחן רק חולה אחר בשלושת הימים האחרונים. מספר חולי הקורונה הפעילים בירושלים עומד כעת על כ-600, בבני ברק כ-500, בבית שמש כ-150 ובתל אביב כ-100 חולים פעילים.

   

  בשלושת הימים האחרונים התגלו שלושה חולי קורונה חדשים בתל אביב, שלושה חולי קורונה חדשים ביישוב חורה, שניים בבני ברק, שניים ברמלה, שניים בפתח תקווה, אחד בראשון לציון, אחד בראש העין, אחד בנתניה, אחד בבאר יעקב, אחד במזכרת בתיה ושניים ביישובים לא מוכרים בנגב.

   

   

  לפי הנתונים, בישראל 3,335 חולי קורונה פעילים. ייתכן שחלקם כבר החלים, אך הם ממתינים לתוצאות של שתי בדיקות שליליות - כדי להיות מוגדרים מחלימים. בשיא המשבר היו בארץ כ-10,000 חולי קורונה פעילים.

   

  הבוקר הודיעה עיריית רחובות לאחר שמורה בבית הספר היסודי "נבון" בעיר נדבקה בקורונה ותלמידיה נכנסו לבידוד, אשת צוות חינוכי נוספת אובחנה עם הנגיף. 35 תלמידיה נכנסו לבידוד לעשרת הימים הקרובים. ראש העיר רחובות רחמים מלול פנה לראש המל"ל ולשרי החינוך והבריאות וכתב להם כי הוא דורש לערוך בדיקות סקר מדגמיות במערכת החינוך.

   

  "ברור מהמקרה הזה כי שימוש באלכוג'ל ובמסכות לא מנעו את ההידבקות בנגיף", כתב מלול. "חייבים לנקוט בצעדים מניעתיים נוספים על מנת שלא נחווה גל שני, דווקא במערכת החינוך. לכן, אני מבקש ודורש - יש להורות על ביצוע בדיקות סקר מדגמיות במוסדות החינוך בארץ, עם השיבה לפעילות מלאה. רק כך נגלה את הנשאים ללא תסמינים, ורק כך נמנע גל שני של התפרצות המגיפה בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים