שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זה לא רק ספורט

  מכונית התצוגה החדשה של מאזדה מסתירה כמה פרטים מעניינים ביותר לגבי העתיד

  במבט ראשון, המאזדה MX ספורט טורר נראית כמו עוד מכונית תצוגה. כזו שמציגה כיוון עתידי וקצת מתערבלת בזרם האופנתי של מכוניות שיודעות לנסוע מהר ובשטח עם מרחב של מיניוואן וגג של קבריו. אך לא כזו אשר מייצגת משהו ממשי וריאלי. אלא שמתחת לעור מחביאה מכונית התצוגה החדשה של מאזדה מספר פרטים חשובים ביותר ומאוד מציאותיים. זאת במיוחד כאשר מדובר בשוק שלנו.
  טאקמי קיריטה, אחד המהנדסים המובילים של מאזדה באגף ל "תכנון מתקדם", אשר אחראי על תכנון המכונית, מבטיח לי שהמכונית הזו אינה חסרת עתיד ריאלי. חשוב מכך, לטענתו הספורטינג מתבססת על פלטפורמה חדשה של מאזדה אשר תשמש את ה-626 החדשה. המכונית הזו, שכל כך מצליחה בשוק הישראלי, תופיע בקרוב, תוך פחות משנה. כנראה שלא בתערוכת פרנקפורט, מסביר קיריטה, אלא בטוקיו שנערכת לקראת סוף 2001. מה שזה אומר כנראה שייתכן ויעברו מספר חודשים או אפילו שנה עד שה-626 החדשה תגיע לאירופה.

  הפלטפורמה

  דבר אחד ברור. מדובר בפלטפורמה חדשה לגמרי, גדולה באופן מהותי אך עדיין עם בסיס גלגלים שקטן מזה של המונדיאו. לפי המפרט של מאזדה, בסיס הגלגלים- 267 ס"מ- זהה לזה של ה-626 סטיישן הנוכחית. מערך המתלים שונה לחלוטין עם מתלים רב חיבוריים חדשים מלפנים ומאחור ובולמי זעזועים חדשים שמכונים במאזדה בסקיהוק. המהנדס היפני מתעקש שה-626 לא תתבסס על פלטפורמת המונדיאו הנוכחית ולמעשה הפיתוח של מאזדה ופורד ישמש בעתיד הרחוק יותר (ארבע עד חמש שנים), את מחליפת המונדיאו הנוכחית, אשר במידה מסוימת מתבססת על הדגם היוצא.

  המנוע

  ב-MX ספורט מוצג מנוע בנזין הזרקה ישירה עם תזמון שסתומים משתנה. מדובר במנוע חדש של מאזדה בנפח 2.0 ליטר, אשר ישרת גם את ה-626 החדשה. ההספק אמור להגיע לסביבות ה-150 כ"ס ובגדול הוא קרוב למנוע הרגיל יותר שהוצג במונדיאו. כן יוצע מנוע דומה בנפח 1.6 ליטר. כרגיל, תוצג המכונית בגרסאות 4,5 דלתות וסטיישן. גרסת מיניוואן ספורטיבי כמו זו שהוצגה תגיע אל פס הייצור, אם בכלל, רק שנה או שנתיים אחרי כן. היא עשויה, אם תסתכלו היטב על המידות, להחליף את הפרמאסי השגרתי יותר, ואולי אפילו רומזת על מתיחת פנים עתידית.
  בכל מקרה החרטום של ה-MX ספורט טורר, בו זכה הגריל הטרפזי המוכר של מאזדה לחידוד מאיים, דומה באופן ברור לזה של ה8-RX, מכונית הספורט העתידית. אבל יותר מכך הוא משגר רמז עבה למראה החדש והאגרסיבי הרבה יותר של ה-626 החדשה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאזדה MX ספורט טורר
  נוסעת מהר ובשטח עם מרחב של מיניוואן וגג של קבריו
  אך לא ממש תלושה מהמציאות
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים