שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  1:1 לחיפה בבלארוס
  שער מהיר של יניב קטן בפתיחת המחצית השנייה העניק למכבי חיפה יתרון, אבל שלוש דקות לאחר מכן שוטוב השווה למוזיר

  מכבי חיפה סיימה את משחק הסיבוב הראשון מול סלאביה מוזיר בשוויון 1:1. חיפה עלתה ליתרון בפתיחת המחצית השנייה, אבל שער שוויון מהיר של הבילארוסים השאיר את ההכרעה למפגש בקריית אליעזר. בכל זאת, שער החוץ שהשיגה צריך להספיק למכבי חיפה כדי לעבור את מוזיר הבינונית.
  המשחק, שנערך באיצטדיון המוזנח במוזיר, בלארוס, נפתח בלחץ מפתיע של הקבוצה המקומית, שנתקלה בהגנה חיפאית מבולבלת. למרות זאת, לא הצליחו הבלארוסים לנצל את חצאי ההזדמנויות ושלושת הקרנות שהשיגו לכיבוש שערים.
  מכבי חיפה, שעלתה עם חמישה שחקני הגנה (קייסי, בנאדו, חרזי, גולן דרעי ואנדרי אוסטרובסקי) וחוליית קישור מעובה (בכורה לוואליד באדיר ומנור חסן בקבוצה), הרבתה לאבד כדורים במחצית הראשונה לטובת שחקני ההתקפה הבלארוסים הנמרצים. השוער אבי פרץ היה השחקן הדומיננטי של חיפה בהגנה, כשהדף שלושה כדורים מסוכנים של הבלארוסים, תוצאה של אי הסדר בעורף החיפאי, שנסחף לאווירת השכונה הרוגעת במוזיר.
  ההתקפה החיפאית, ברשותם של יוסי בניון, יניב קטן וסרגיי קלשנקו כחלוץ בודד, נדבקה בשלומאליות השקטה של העורף. למעט הזדמנות אחת של קטן לא נרשמו הזדמנויות לחיפאים. פועלם העיקרי של עושי המשחק, חסן ובניון, במרכז המגרש היה איבוד כדורים. באדיר (קשר אחורי?!) לא הצליח למנוע מהאיבודים להפוך להתקפות מתפרצות של הבלארוסים.
  אחרי מחצית ראשונה מאכזבת, פתחה חיפה את המחצית השנייה בסערה: בדקה ה-46 בעט גולן דרעי כדור חזק ושטוח מהאגף השמאלי, ויניב קטן דחק פנימה מקרוב, 0:1 לחיפה. שלוש דקות אחרי השער החיפאי, הבלבול בהגנה גבה מחיר: הקשר הבלארוסי, אלכסנדר שוטוב, ניצל הגבהה משמאל, ובעט כדור מצוין מהאוויר לקורה ופנימה, 1:1. שאר המשחק היה במידה רבה המשכה של המחצית הראשונה. חיפה תקפה והצליחה להיכנס לרחבה של מוזיר, אבל לא ניצלה את המצבים. מנגד, פיתה מוזיר התקפות מתפרצות מסוכנות, שעוררו תקוות גדולות ב-5,000 האוהדים הקולניים של הקבוצה, אך לא הביאו בסופו של דבר לשערים.

  לפנייה לכתב/ת
  אי פי
  קטן. העניק לחיפה שער יתרון
  אי פי
  ארכיון ידיעות אחרונות
  גרנט. ההכרעה עוברת לחיפה
  ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: אי פי
  קלשצ`נקו נאבק על הכדור
  צילום: אי פי
  מומלצים