שתף קטע נבחר

27 שנה אחרי היעלמות ילדה מרמת גן: "כמו בסיפור של מדלן מקאן, זה לא נגמר"

החוקר שניסה לפצח בעבר את פרשת ההיעלמות של אלכסנדרה ברנדט מספר כי הסיפור עדיין מלווה אותו. לדבריו, "ההערכה שהיא נחטפה, המשטרה לא עשתה שום דבר". על רקע ההתפתחות בפרשת הילדה הבריטית הוא אומר: "מקווה שזה ייתן דחיפה, לא מפקירים ילדה שנעלמה"

 

 

27 שנים מאז שנעלמה, הבוקר (א') באולפן ynet חזרנו אל סיפור היעלמותה של אלכסנדרה ברנדט, הילדה שנעלמה ברמת גן ב-1994. החוקר הפרטי מוקה קריגר שניסה בעבר לפצח את התעלומה אמר: "זה עדיין מלווה אותי. כמו בסיפור של הילדה הבריטית מדלן מקאן, וכמו שהמשטרה התעוררה עם התיק של נאווה אלימלך – זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. מקווה שזה ייתן דחיפה, לא מפקירים ילדה שנעלמה".

 

הוא מספר כי בזמנו כתב מכתב ליחידה המרכזית, ובו דיווח כי נראה אדם שעולה לספינה שוסטקוביץ' בנמל חיפה לכיוון אודסה. ארבע שעות לאחר שהילדה, כביכול, נעלמה. "המשטרה לא עשתה שום דבר", טען.

 

- אתה מכיר את הפרשה הזאת הכי טוב, מה הכיוון? מה קרה שם?

"ההערכה שלנו שהיא נחטפה. באותן שנים רק התחיל הנושא הפדופילי, היו מעצרים במולדובה ובמזרח אירופה על סחר בילדים, זה היה יחסית בחיתוליו. כיוון שאני חבר בכמה ארגונים בינלאומיים, הפעלנו שם קשרים ואמנם לא הגענו לתוצאות. אחיו של הבעל נחקר פה במכונת אמת עם אשתו והם נמצאו דוברי אמת. רק שאנשים לא יודעים שמכונת אמת, כבודה במקומה מונח, אמינה ב87% מהמקרים".

בריטניה ה ילדה מדלן מקאן (צילום: EPA)
עורר תקווה גם בארץ? התפתחות בפרשת הילדה הבריטית מדלן מקאן(צילום: EPA)
  

- גם המשפחה נחקרה בתיק הזה, נכון?

"כן, אנחנו עשינו משהו לא שגרתי. אנחנו פנינו לפרופסור שכבר סיים את תפקידו וביקשנו ממנו שיעשה היפנוזה. דבר שלא היה כל כך מקובל, המשטרה השתמשה בזה. כעבור כמה ימים קיבלנו תשובה, עבדנו כולנו בהתנדבות, וביקשנו גם שיתרום את חלקו כי זה עניין הומני. הוא אמר התקשרו מהמשטרה וביקשו ממני לא לעזור. כלומר, שמו לנו רגליים".

 

- היו שתי חקירות. חקירת משטרה וחקירה של חוקרים פרטיים שעבדה במקביל.

"אנחנו, מטעם המשפחה, עבדנו - לא במקביל כי הם לא עבדו. היה טלפון אחד ממפקד המחוז, דאז גבי לאסט לצבי בר הם היו יחד במשמר הגבול. אמר, אל תעזור לשכנים, כי מה שהטריף אותם שהתפרסם באחד העיתונים שהוקם צוות חקירה מיוחד אזרחי. עכשיו, אני בתור אבא, לא מעניין אותי אם חוקר פרטי מצא או משטרה – תמצאו".

 

- אתה אומר שאתה אופטימי, אתה מאמין שהיא בחיים?

"אני רוצה להאמין, בואי נאמר, שהיא בחיים. עד שלא מוצאים את הגווייה, גם בנושא של מדלן אומרים, עד שזה לא נגמר זה לא נגמר, היא צריכה להיות היום בת 33".

 

- באותן שנים התנועה הייתה הפוכה. למה אתה חושב שמישראל למזרח אירופה הבריחו ילדה?

"כי הייתה ילדה מאוד מאוד יפה, היו הורים מבריה"מ. היה אחיו של הבעל חי במוסקבה, שהגענו אליו גם כן, חשבנו אולי הוא מסתיר אותה וכדומה. תראה, ירינו לכל הכיוונים, כי למשטרה לא היה קצה של חוט, ממש לא קצת של חוט ואני מקווה שהיום יהיה יותר קל להניע את הגלגלים מחדש".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים