שתף קטע נבחר

בצל המשבר: 26 ארגונים פרו-ישראליים קיבלו חבל הצלה

קרן פרס בראשית הכריזה על 26 הארגונים שזכו בתחרות Speak Out For Israel ויקבלו מענקים במיליוני שקלים, שיאפשרו להם לקיים אירועי הסברה ומאבק באנטישמיות בצל הקורונה. אלו הארגונים הבולטים

קרן פרס בראשית הכריזה על הארגונים והעמותות שזכו בתחרות הבינלאומית Speak Out for Israel ("דברו למען ישראל") בשם חתן הפרס לשנת 2019, רוברט קראפט. המענקים, בסכום כולל של יותר ממיליון דולר, והם יחולקו לארגונים שפועלים למאבק באנטישמיות ובניסיונות הדה-לגיטימציה לישראל ולארגונים שמעודדים ערכי סובלנות, דמוקרטיה, תרבות, מדע וחדשנות ישראלית בפורמטים שמתאימים לתקופת הקורונה.

 

בתחרות Speak-out for Israel, שבה התמודדו יותר מ-150 ארגונים ועמותות, זכו 26 גופים שפועלים לשיפור תדמיתה של ישראל מסביב לעולם. נציין, כי תרומות ומענקים רבים מתעכבים עקב המשבר הכלכלי העולמי, כך שהארגונים זקוקים עתה למימון ולסיוע כלכלי יותר מתמיד.

יהודי באמסטרדם שמפגין לבדו עם דגל ישראל ענק מול הפגנות הסתה של ה- BDS ()
הפגנה באמסטרדם - דגל ישראל מול מפגינים פרו-פלסטינים
 

הארגונים שזכו במענקים ישתמשו בכספי הפרס כדי לממן פעילויות בארץ ובעולם לחיזוק תדמיתה של ישראל בכמה זירות פעילות ועולמות תוכן - תרבות, טכנולוגיה, דיפלומטיה, חברה ומדע. הפעילות תיעשה בפורמטים שמתאימים למציאות החדשה, בהם מפגשים מקוונים, קמפיינים אינטרנטיים והכשרות דיגיטליות.

 

כמדי שנה, המענקים חולקו בשיתוף פעולה מקצועי של ארגון מת"ן-משקיעים בקהילה. הפרויקטים שזכו במענקים יפעלו מול קהלים בכל רחבי העולם. אל קרן פרס בראשית הצטרפה חברת "קונצרט-ביחד למען ישראל", שהגדילה את הסך הכולל של המענקים שיחולקו בעוד מיליוני שקלים. "קונצרט-ביחד למען ישראל" היא שותפות בין המשרד לנושאים אסטרטגיים לקבוצות פרו-ישראליות ברחבי העולם, במימון של פילנתרופים עצמאיים וממשלת ישראל.

 

בין הזוכים בתחרות המענקים:

 

StandWithUs - התוכנית הידועה לסטודנטים המייצרת מדי שנה שורה של שגרירים לישראל. השגרירים מספרים את הסיפור של ישראל בצורה ייחודית ואותנטית.

 

ישראליז (ISRAELis) - תוכנית שגרירים דיגיטליים שתכשיר צעירים ישראלים לשתף את הסיפור האישי שלהם ברשתות החברתיות. התוכנית תקנה לצעירים כלים דיגיטליים לספר את הסיפור של ישראל במהלך הטיול הגדול שלהם בחו"ל.

 

תגלית - המרכז לחדשנות ישראלית של תגלית, בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך, יקיים ועידה מקוונת שתציג את הפתרונות הישראלים החדשניים ביותר במאבק בנגיף הקורונה.

 

האגודה למען הלהט"ב בישראל - "גאווה בסלון": מפגשים מקוונים של חברי וחברות הקהילה הגאה עם קהילות יהודיות מקומיות ברחבי העולם. בכל אחד מהמפגשים יספר חבר הקהילה את סיפורו האישי.

 

Vibe Israel – לתוכנית Unboxing Israel - ארגז כלים דיגיטלי וחינמי שמטרתו הענקת כלים שיסייעו לארגונים לספר את הסיפור של ישראל באופן אטרקטיבי, רלוונטי ואותנטי לצעירים מרחבי העולם.

 

Start-Up Nation Central - קידום פתרונות טכנולוגיים ישראליים חדשניים שיכולים לסייע במאבק העולמי נגד מגפת הקורונה על ידי חיבורם למנהיגים, ממשלות, חברות Fortune 500 וארגוני בריאות ברחבי העולם. בין יוזמות אחרות הקשורות במגיפה העולמית, הארגון גם השיק את אתר CoronaTech Israel, פורטל שמרכז את כל המידע הרלוונטי בנושא הקורונה לקהילת ההייטק והטכנולוגיה.

 

לוחמים ללא גבולות - ארגון שפועל להציג את הפנים היפות של מדינת ישראל ובוגרי צה"ל בעזרת שילוב התנדבות הומניטרית ישראלית במסגרת הטיול הגדול שאחרי הצבא. בעזרת מענק התמיכה ירחיב הארגון את פעילותו למדינות נוספות באמריקה הלטינית, בדגש על אתגרים שעומדים בפתחם של מדינות אלה בתקופת הקורונה.

 

Music Port - הסברה ותמיכה במדינת ישראל על ידי קירוב חובבי מוזיקה ברשת, ללא קשר לדתם ואמונותיהם, ותמיכה במוזיקאים ישראלים.

 

הליגה נגד השמצה, הוועד היהודי-אמריקאי, ELNET (הרשת לקידום יחסי ישראל-אירופה) ו-United with Israel - שיפנו לדיפלומטים, קובעי מדיניות, מחוקקים ומעצבי דעות כדי ליצור שיח על רב תרבותיות ודמוקרטיה בישראל, כמו גם אנטישמיות ודה-לגיטימציה של מדינת היהודים.

 

לרשימת כל הארגונים

 

 

רוברט קראפט (צילום: נטשה קופרמן)
רוברט קראפט, זוכה פרס בראשית ב-2019(צילום: נטשה קופרמן)
 

מייסד ויו"ר קרן פרס בראשית, סטן פולובץ, אמר כי "תוכנית המענקים שלנו תזרים משאבים אינטלקטואליים, פיננסיים ויצירתיים להעביר את הסיפור האמיתי של ישראל לעולם בזמן מכריע זה. המענקים שהוכרזו היום יתמכו ויחזקו שורה של ארגונים פרו-ישראלים העוסקים, מחנכים ומשפיעים על קהלים ברחבי העולם. המסרים שלהם מתמקדים בדמוקרטיה וסובלנות כתכונות מפתח של ישראל המודרנית, כמו גם בתחומי המדע, טכנולוגיה, אומנות ותרבות. יש הרבה ארגונים מצטיינים העובדים בתחומים אלו ואנחנו שמחים לתמוך בפעילותן".

 

יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית לישראל: "סיפורה של מדינת ישראל הוא רב-גווני, כמו הפסיפס שמרכיב את עמנו. קמפיין Speak Out for Israel יעניק במה לקולות הרבים שמספרים את הסיפורים הרבים, ויעמיק את המודעות אליהם בקרב קהילות רבות וחשובות מסביב לעולם. אני גאה ושמח על השותפות ארוכת השנים שלנו עם קרן פרס בראשית. היוזמה הנוכחית מגיעה בעיתוי חשוב לכולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים