שתף קטע נבחר

יחזקאל: אם אהיה מחזיק נרות - אכבה את החנוכיה

כך הצהיר היום חבר הכנסת אבי יחזקאל, לאחר שנודע כי דווקא דליה רבין פילוסוף ממפלגת המרכז היא המועמדת לתפקיד סגן שר במשרד הביטחון

חבר הכנסת אבי יחזקאל (העבודה) לא ידע אתמול (ב') את נפשו מרוב זעם. רק בשבוע שעבר הוא הגיע לפסגת הקריירה הפוליטית שלו, כאשר נבחר לתפקיד של סגן שר במרכז העבודה, ואתמול הוא נאלץ לשמוע כי חברת הכנסת דליה רבין פילוסוף עקפה אותו במירוץ לתפקיד הנכסף של סגן שר הביטחון, למרות שהיא נציגת מפלגת המרכז.
יחזקאל הגיע היום לישיבת סיעת העבודה באיחור, נסער כולו. "העבודה נמצאת קרוב יותר להתרסקות", אמר, "שנה חצי עשינו גימיקים. דליה בכלל לא במפלגה, אז מספיק עם ההתייפיפות הזאת, אני רוצה להיות סגן שר הבטחון, אם אתם לא רוצים אותי - אז אני כלום".
שר הביטחון המיועד, בנימין בן אליעזר, דרש להגיב ואמר כי עד אתמול בצהריים הליכוד לחץ שנציג המפד"ל יהיה סגן שר הביטחון. לדבריו, דליה רבין הגיעה אליו עם הרעיון שהיא תמונה לתפקיד, וסיפרה כי בדקה את העניין עם שרון, שאמר לה ש"זה בסדר", והבטיח שהמינוי לא יהיה על חשבון מכסת מפלגת העבודה.
בעקבות זעמו של יחזקאל, בן אליעזר הודיע לנציגי המו"מ של הליכוד והעבודה, כי אם שרים יכולים למנות את סגניהם בעצמם, ולא כחלק מהמו"מ הקואליציוני, הוא מעוניין באבי יחזקאל כסגן. בן אליעזר הוסיף כי אם יוכל להחזיק בשני סגני שרים, הוא יהיה גאה בכך שגם דליה רבין פילוסוף תהיה סגניתו.
יחזקאל לא ממש התרשם ובסיום הישיבה אמר לתקשורת: "אני סגן שר בממשלה של 30 שרים ו-70 סגני שרים ו-90 עב"מים, ואני לא הולך לממשלה בשביל רכב ונהג. אם רק שניים, שמעון את פואד יעשו, ואחרים יהיו מחזיקי נרות, אני אכבה את החנוכיה הזאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
זועם. יחזקאל
אתר הכנסת
עוזי קרן
פנתה לשרון. פילוסוף
עוזי קרן
ארכיון ידיעות אחרונות
רוצה שני סגנים. בן אליעזר
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים